FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği

FSSC 22000 Belgesine ihtiyacınız var mı?

FSSC 22000 Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi hakkında bilgi edinin.

 

FSSC 22000 Belgesi nedir?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi, Kritik sektörlerden biri olan gıda sektöründe kalite yönetim sistemi üretimden son kullanıcıya kadarki tüm süreçleri kapsar. FSSC 22000, Gıda Güvenliği Yönetim Belgelendirme Programı olup, gıda endüstrisindeki çeşitli sektör temsilcilerinden oluşan paydaşlar kurulu tarafından yönetilen bağımsız bir kuruluştur. Gıda Güvenliği Sertifikasyon gereklilikleri, gıda güvenliği risklerini yönetmek ve gıda endüstrisindeki şirketler tarafından kullanılmak üzere güvenli ürünler sağlamak için sıkı bir sistem sağlar.

FSSC 22000 gıda sektöründe faaliyet gösteren FSSC 22000 sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

FSSC 22000 Kapsamı Nedir?

 

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi kapsamı nedir?

 

Gıda ambalajı imalatı, gıda ve bileşen üretimi, depolama, dağıtım, nakliye ve lojistik denetimi süreçlerini kapsamaktadır.

 

FSSC 22000 Nasıl Alınır? 

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere FSSC 22000 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

FSSC 22000 Hangi Sektörler İçin? 

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi, Gıda endüstrisi alanında faaliyet gösteren firmalar ve kuruluşlar için gereklidir.

 

FSSC 22000, Özel sektörde ki her büyüklükte ki kuruluşun ve firmaların gıda sektörüne yönelik üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

FSSC 22000 Faydaları Nedir? 

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi,

Yiyeceklerin kalite yönetim standartları esas alınarak üretilip, hazırlanıp ve işlendiğini beyan eder

Uluslararası tasdik

Risk yönetimi ile kaybı minimize edebilme

Marka imajı

Müşteri güveni kazanımı

Şeffaflık

 

 

FSSC 22000 Ne Kadar Sürede Alınır? 

FSSC 22000 Belgesi ne kadar sürede alınır?
FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi kurulumu sonrası FSSC 22000 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre FSSC 22000 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak FSSC 22000 Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

FSSC 22000 Denetimi Nedir?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi denetimi nedir?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız FSSC 22000 standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; FSSC 22000 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

FSSC 22000 Online Nedir?

FSSC 22000 Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından FSSC 22000 FSSC 22000 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi FSSC 22000 sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

FSSC 22000 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online FSSC 22000, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online FSSC 22000 sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online FSSC 22000 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

FSSC 22000 SERTİFİKASI Gıda ve Hayvan Yiyeceği sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

FSSC 22000 SERTİFİKASI Gıda ve Hayvan Yiyeceği sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FSSC 22000 Geçerlilik Süresi?

FSSC 22000 Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
FSSC 22000 belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

FSSC 22000 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan FSSC 22000 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için FSSC 22000 Belgesi düzenleyemez.

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

FSSC 22000 Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi yasal bir gereklilik midir?

FSSC 22000 Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

FSSC 22000 Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat FSSC 22000 Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak FSSC 22000 belgesi talep edilmektedir.

 

 

FSSC 22000 Fiyatı Maliyeti Nedir?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, FSSC 22000 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, FSSC 22000 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, FSSC 22000 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. FSSC 22000 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

FSSC 22000 Neden Bizi Seçmelisiniz?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

FSSC 22000 sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde FSSC 22000 sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel FSSC 22000 danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online FSSC 22000 sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

FSSC 22000 Eğitimi Nedir?

FSSC 22000 Sertifikası Gıda ve Hayvan Yiyeceği Belgesi Eğitimi Nedir?

FSSC 22000 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

FSSC 22000 Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

FSSC 22000 Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

FSSC 22000 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

FSSC 22000 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, FSSC 22000 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, FSSC 22000 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, FSSC 22000 RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve FSSC 22000 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

FSSC 22000 SERTİFİKASI Gıda ve Hayvan Yiyeceği
GIDA BELGELENDİRME