GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları

GFSI Belgesine ihtiyacınız var mı?

GFSI Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

GFSI NEDİR?

GFSI Belgesi nedir?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi, Küresel Gıda Güvenliği Girişimi anlamına gelen GFSI, gıda tesislerinin tüketiciler için güvenli gıdaları işlemesini sağlamak için gıda güvenliği yönetim sistemlerinin geliştirilmesine yönelik iş odaklı bir girişimdir.  GFSI, farklı denetim platformlarını kendi kriterlerine uygun olarak denetleyen ve onaylayan özel bir kuruluştur. Bu kriter, belirli gıda güvenliği denetimleri için evrensel bir altın standart tanıma sağlar. Bu, başvuru sahibi kuruluşun GFSI tarafından tanınan bir gıda güvenliği standardına göre sertifikalandırılmasını istedikleri anlamına gelir. Bu size, seçenekler listesinden birini seçtiğiniz sürece şirketinizde hangi gıda güvenliği standardını uygulayacağınızı seçme özgürlüğü verir.

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi, gıda sektöründe faaliyet gösteren GFSI sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

GFSI Kapsamı Nedir?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi kapsamı nedir?

BRC Belgesi

FSSC 22000 Belgesi

İyi Tarım Uygulamaları

HACCP

Güvenli kalite gıda SQF

 

GFSI Nasıl Alınır? 

GFSI Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

GFSI Belgesi  kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GFSI  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

 

GFSI Hangi Sektörler İçin? 

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi, Gıda endüstrisi alanında faaliyet gösteren firmalar ve kuruluşlar için gereklidir.

 

GFSI, Özel sektörde ki her büyüklükte ki kuruluşun ve firmaların gıda sektörüne yönelik üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

 

 

GFSI Faydaları Nedir? 

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi, Tüketici sadakatini artırın, gıda güvenliği risklerini belirleyen ve kontrol edin, sürekli iyileştirme eldesi, küresel pazarlara güvenli erişim faydalarını sağlamaktadır.

 

 

GFSI Ne Kadar Sürede Alınır? 

GFSI Belgesi ne kadar sürede alınır?
GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi kurulumu sonrası GFSI Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre GFSI Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak GFSI Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

GFSI Denetimi Nedir?

GFSI Belgesi denetimi nedir?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GFSI standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GFSI Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

GFSI Online Nedir?

 

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO GFSI Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online GFSI Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

GFSI Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GFSI, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GFSI sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GFSI sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

GFSI BELGELENDİRMESİ Onaylı Gıda Güvenliği Standartları sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

GFSI BELGELENDİRMESİ Onaylı Gıda Güvenliği Standartları sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GFSI Geçerlilik Süresi?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GFSI yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GFSI Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GFSI Belgesi düzenleyemez.

GFSI sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

GFSI Yasal Gerekçeliği Nedir?

GFSI Belgesi yasal bir gereklilik midir?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GFSI Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat GFSI Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi belgesi talep edilmektedir.

 

 

 

GFSI Fiyatı Maliyeti Nedir?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GFSI sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, GFSI akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, GFSI sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. GFSI Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GFSI Neden Bizi Seçmelisiniz?

GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

GFSI sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde GFSİ Belgelendirmesi Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GFSI sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

GFSI Eğitimi Nedir?

GFSI Belgesi Eğitimi Nedir?

GFSI eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

GFSI Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GFSI Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GFSI TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GFSI İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GFSI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GFSI RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GFSI FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

GFSI BELGELENDİRMESİ Onaylı Gıda Güvenliği Standartları
GIDA BELGELENDİRME