GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı

GLOBAL GAP Belgesine ihtiyacınız var mı?

GLOBAL GAP Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

GLOBAL GAP NEDİR?

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi nedir?

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi, Gıda sektörü günümüz dünyasının nüfus yükünü karşılamakla meşgulken sektörel bazda da gıda güvenliği başlığında sektörün en önemli konularından biridir. Artan nüfus ile ekolojik dengenin bozulması sonucu ortaya çıkan beslenme alışkanlıklarında değişim ve buna mukabil yeni tarımsal teknikler gıda güvenliğini çok daha önemli hale getirmiştir. Gıda güvenliği sağlanmadığı takdirde uzun vadede toplumsal hastalıklar gibi sorunları doğurmaktadır. Avrupalı tedarikçiler tarafından 1990 yılında İyi Tarım Uygulamaları başlığında kurulan GAP uygulamaları sertifikasyonu daha sonradan revize edilerek Global Gap adını almıştır. Gıda ürünü ile temas eden her türlü madde ve materyal için ithalat öncesinde Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izin alınması gerekmektedir. Alınacak izin belgesi ithal edilmek istenen ürüne göre farklılık göstermektedir.

 

GLOBAL GAP Belgesi, gıda sektöründe faaliyet gösteren GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

GLOBAL GAP Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

GLOBAL GAP Kapsamı Nedir?

 

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi kapsamı nedir?

 

Gıda ambalajı imalatı süreçlerinin denetimini, gıda ve bileşen üretimi, kalite yönetimi, depolama, dağıtım, periyodik denetim, nakliye ve lojistik denetimi süreçlerini kapsamaktadır.

 

GLOBAL GAP Nasıl Alınır? 

GLOBAL GAP Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GLOBAL GAP belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

 

GLOBAL GAP Hangi Sektörler İçin? 

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

Su ürünleri, tarımsal ürünler ve hayvancılık ürünleri içindir.

GLOBAL GAP Belgesi, üretimi alanında faaliyet gösteren her kuruluş için gereklidir.

GLOBAL GAP Belgesi, Özel sektörde su ürünleri, tarımsal ürünler ve hayvancılık ürünlerine yönelik üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

GLOBAL GAP Faydaları Nedir? 

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi, Kalite yönetim sistemi

Global tedarik zincirinde optimizasyon

Tüketici güveni kazanımı

Risk yönetimi ile hasar ve zararları minimizasyonu

Verimlilikte artış

 

 

GLOBAL GAP Ne Kadar Sürede Alınır? 

GLOBAL GAP Belgesi ne kadar sürede alınır?
GLOBAL GAP Belgesi
kurulumu sonrası GLOBAL GAP Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre GLOBAL GAP Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak GLOBAL GAP Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

GLOBAL GAP BELGESİ 100sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

GLOBAL GAP Denetimi Nedir?

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi denetimi nedir?

GLOBAL GAP Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

GLOBAL GAP Belgesi  denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GLOBAL GAP standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

GLOBAL GAP Online Nedir?

GLOBAL GAP Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GLOBAL GAP BELGESİ  GLOBAL GAP Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GLOBAL GAP BELGESİ  sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GLOBAL GAP, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GLOBAL GAP sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GLOBAL GAP Geçerlilik Süresi?

GLOBAL GAP Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GLOBAL GAP BELGESİ  belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GLOBAL GAP Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GLOBAL GAP Belgesi düzenleyemez.

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

GLOBAL GAP Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

GLOBAL GAP Belgesi yasal bir gereklilik midir?

GLOBAL GAP Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GLOBAL GAP Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat GLOBAL GAP Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GLOBAL GAP BELGESİ 100belgesi talep edilmektedir.

 

 

 

 

 

GLOBAL GAP Fiyatı Maliyeti Nedir?

GLOBAL GAP Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GLOBAL GAP sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, GLOBAL GAP akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, GLOBAL GAP sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. GLOBAL GAP Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GLOBAL GAP Neden Bizi Seçmelisiniz?

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi Belgesi  için neden bizi seçmelisiniz?

GLOBAL GAP sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde GLOBAL GAP BELGESİ 100sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GLOBAL GAP BELGESİ  danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GLOBAL GAP sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

GLOBAL GAP Eğitimi Nedir?

GLOBAL GAP Belgesi Eğitimi Nedir?

GLOBAL GAP eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

GLOBAL GAP Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GLOBAL GAP BELGESİ  Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GLOBALGAP Gıda Çiftlik Güvence Programı Belgesi EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GLOBAL GAP İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GLOBAL GAP MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GLOBAL GAP RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GLOBAL GAP FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

GLOBALGAP Gıda, Çiftlik Güvence Programı
GIDA BELGELENDİRME