HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart

HACCP Belgesine ihtiyacınız var mı?

HACCP Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

HACCP NEDİR?

HACCP Belgesi nedir?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi, 1960 lı yıllarda NASA’nın uzay görevleri için uzaya göndereceği gıdalarda mevcut gıda standartlarının yeterli olmadığının ortaya çıkması üzerine NASA tarafından kritik noktaları rehberi yayınlamıştır. Başlangıçta Amerikan ulusal uzay programında kullanılmaya başlanmış olsa da modern gıda güvenliği sisteminde uluslararası kabul görmüş bir gıda güvenliği standardı olmuştur. Hazard analysis and critical control points, Tehlike analizi kritik kontrol noktası anlamına gelen HACCP gıda güvenliğine kalite yönetim sistemi oluşturan bir standarttır. Tehlike Analizi Kritik Kontrol Noktası (HACCP) sertifikası, sağlam ve kapsamlı bir HACCP planı ile gıda işleyicilerine ve üreticilerine verilen uluslararası sertifikadır. HACCP uygulamasına ilişkin bir sertifika, tüm kuruluşunuzun ve ekibinizin gıda güvenliğini en üst düzeyde koruma çabalarının doruk noktasıdır.

 

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi, gıda sektöründe faaliyet gösteren HACCP sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

HACCP Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

HACCP Kapsamı Nedir?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi kapsamı nedir?

Biyolojik, kimyasal veya fiziksel gıda tehlikelerinin tehlike analizini,

Kritik kontrol noktalarını belirleme,

Minimum pişirme sıcaklığı ve süresi gibi kritik kontrol limitleri belirlenmesi,

İş süreçlerinin doğrulamasının yapılması,

Belge ve kayıt sistemi oluşturulması ve uygulama

 

HACCP Nasıl Alınır? 

HACCP Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere HACCP  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

HACCP Hangi Sektörler İçin? 

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi, Restoranlar, catering işletmeleri, gıda nakliye şirketleri, yemek hazırlama hizmetleri, gıda üreticileri ve yemek dağıtım hizmeti veren firma, işletme ve kuruluşları kapsamaktadır.

HACCP Belgesi, gıda sektöründe hizmet sağlayıcı firma, şirket ve kuruluşlar  için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

HACCP Faydaları Nedir? 

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi

Üretim giderlerinin azalması,

Ürünü geri toplama riskinin azaltılması

Kanuna uygunluğun sağlanması

Kalite yönetiminin uluslararası tasdiki

Rekabet üstünlüğünü sağlanması

 

 

HACCP Ne Kadar Sürede Alınır? 

HACCP Belgesi ne kadar sürede alınır?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi kurulumu sonrası HACCP Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre HACCP Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak HACCP Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

HACCP Denetimi Nedir?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi denetimi nedir?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız HACCP standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; HACCP Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

HACCP Online Nedir?

HACCP Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından HACCP BELGESİ HACCP Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online HACCP Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi HACCP BELGESİ sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online HACCP, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online HACCP sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online HACCP sertifikasyonu almanızı garanti eder.

HACCP BELGESİ Gıda Kodeksi Komisyon Standart sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

HACCP BELGESİ Gıda Kodeksi Komisyon Standart sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HACCP Geçerlilik Süresi?

HACCP Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
HACCP BELGESİ belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

HACCP yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi  sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için HACCP Belgesi düzenleyemez.

HACCP sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

HACCP Yasal Gerekçeliği Nedir?

HACCP Belgesi yasal bir gereklilik midir?

HACCP Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

HACCP Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat HACCP Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak HACCP BELGESİ belgesi talep edilmektedir.

 

 

HACCP Fiyatı Maliyeti Nedir?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, HACCP sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, HACCP akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, HACCP sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. HACCP Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

HACCP Neden Bizi Seçmelisiniz?

HACCP Belgesi  için neden bizi seçmelisiniz?

HACCP sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel HACCP BELGESİ danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online HACCP sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

HACCP Eğitimi Nedir?

HACCP Belgesi Gıda Kodeksi Komisyon Standart Belgesi Eğitimi Nedir?

HACCP eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

HACCP Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

HACCP BELGESİ Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

HACCP Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

HACCP TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, HACCP İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, HACCP MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, HACCP RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve HACCP FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

 

 

HACCP BELGESİ Gıda Kodeksi Komisyon Standart
GIDA BELGELENDİRME