HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi

HELAL Sertifikasına ihtiyacınız var mı?

HELAL Sertifikasına sahip olmanız gerekiyor mu?

Firmanızın veya Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

HELAL NEDİR?

HELAL Sertifikası nedir?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi, Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelerde tüketiciler, İslami kurallara uygun, helal, kaliteli ve sağlıklı ürünler talep etmektedir. Helal standartlarının kapsadığı hususları inceleme, değerlendirme ve denetim ihtiyacı Helal sertifikasının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Helal sertifikası, İslami usullerin esas aldığı usullerce ilgili ürünün veya ürünlerde üretim yapıldığını teyit eden sertifikadır. Helal sertifikası gıda, kozmetik ve ilaç sektörleri için geçerlidir ve bir ürünün İslam Hukuku hükümlerine tam olarak uygun olarak üretildiğini, “yasak” bileşenler içermediğini ve hiçbir şekilde herhangi bir madde ile temas etmediğini tasdik eden sertifikadır.

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi üretiminde/sektöründe faaliyet gösteren HELAL sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

HELAL Sertifikası ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

HELAL Kapsamı Nedir?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi kapsamı nedir?

Yasaklanmış maddelerin ve bileşenlerin kontrolü

Uygun araç gereç ve makinaların kullanımının denetimi

Kesim sürecine yönelik standartların denetimi

Koruyucu, renklendirici, tatlandırıcı ve katkı maddelerinin izin verildiği ölçüde kullanımının denetimi

 

HELAL Nasıl Alınır? 

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

HELAL Hangi Sektörler İçin? 

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hangi sektörler için gereklidir?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi, gıda sektöründe faaliyet gösteren her kuruluş için gereklidir.

HELAL Sertifikası, gıda sektöründe faaliyet gösteren işletme ve firmalar için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

HELAL Faydaları Nedir? 

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi,

 

Müşteri güvencesi sağlar

 

Üretimden son kullanıcıya kadar ki süreçlerde sıkı güvenlik yönetmelikleri çerçevesinde denetim hizmeti sunar

 

Küresel piyasada rekabet üstünlüğü sağlar

 

Kalitenin iyileştirilmesi

 

Yasal denetimlere de ön hazırlık imkânı sağlar

 

HELAL Ne Kadar Sürede Alınır? 

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi ne kadar sürede alınır?
HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi kurulumu sonrası HELAL Sertifikasına sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre HELAL Sertifikasına 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak HELAL Sertifikasına sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

HELAL Denetimi Nedir?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi denetimi nedir?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız HELAL standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; HELAL Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

HELAL Online Nedir?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından HELAL SERTİFİKASI HELAL Sertifikası ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online HELAL Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi HELAL SERTİFİKASI sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online HELAL, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online HELAL sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online HELAL sertifikasyonu almanızı garanti eder.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi

 

 

 

 

 

 

 

 

HELAL Geçerlilik Süresi?

HELAL Sertifikası Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
HELAL SERTİFİKASI belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

HELAL yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan HELAL Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için HELAL Sertifikası düzenleyemez.

HELAL sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

HELAL Yasal Gerekçeliği Nedir?

HELAL Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

HELAL Sertifikası, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

HELAL Sertifikasının firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat HELAL Sertifikası, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak HELAL SERTİFİKASI belgesi talep edilmektedir.

 

 

 

 

 

HELAL Fiyatı Maliyeti Nedir?

HELAL Sertifikası maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, HELAL sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, HELAL akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, HELAL sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. HELAL Sertifikası fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

HELAL Neden Bizi Seçmelisiniz?

HELAL Sertifikası  için neden bizi seçmelisiniz?

HELAL sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde HELAL SERTİFİKASI sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel HELAL SERTİFİKASI danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online HELAL sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

HELAL Eğitimi Nedir?

HELAL Gıda Belgesi İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Eğitimi Nedir?

HELAL eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

HELAL Sertifikası Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

HELAL SERTİFİKASI Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

HELAL Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

HELAL TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, HELAL İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, HELAL MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, HELAL RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve HELAL FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi
GIDA BELGELENDİRME