IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı

IFS Belgesine ihtiyacınız var mı?

IFS Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi   ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

IFS NEDİR?

IFS Belgesi nedir?

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi, Çıkış noktası 2000 yılında Global Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) olan IFS, Uluslararası Gıda Standıdır. IFS Uluslararası gıda sertifikası, üreticilerin ve gıda güvenliğinin kalite seviyelerinin eşit analizini sağlamaktadır. Gıda sektöründeki perakendecilerin markalarına ait ürünleri satış noktalarında tüketiciye sunmalarının sonucu olarak bu durumdan ötürü büyük bir sorumluluk sahibi olmuş oldular. Bu sorumluluk marka itibarı, ürün güvenliğini, kalitesi ve yasallığını koru süreçlerini kapsamaktadır. IFS Standardı, uluslararası alanda birçok firma ile tedarikçilik anlamında ilişki kurmak için ticari bir bilet haline gelmiştir.

IFS üretiminde/sektöründe faaliyet gösteren IFS sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

IFS Kapsamı Nedir?

 

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi kapsamı nedir?

 

Uluslararası tasdik

Çevre zararına karşı denetim

Kriz yönetimi

Tedarikçiler ve ziyaretçiler ile ilgili faaliyetler

Personel eğitimleri

Tehlike ve risk analizleri

Hammadde, ambalaj gibi malzemelerin ve katkı maddelerinin kontrolü

 

IFS Nasıl Alınır? 

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere IFS  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

 

IFS Hangi Sektörler İçin? 

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

IFS Belgesi, gıda sektöründe faaliyet gösteren her kuruluş için gereklidir.

IFS, gıda sektöründe faaliyet gösteren işletme ve firmalar için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

 

 

IFS Faydaları Nedir? 

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi,

Müşteri güveni tesisi

Şeffaflık

Verimliliğin arttırılması

Prestij

Rekabet avantajı

Risklerin minimize edilmesi

 

 

IFS Ne Kadar Sürede Alınır? 

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi ne kadar sürede alınır?
IFS Belgesi
kurulumu sonrası IFS Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre IFS Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak IFS Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

IFS Denetimi Nedir?

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi denetimi nedir?

IFS Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

IFS Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız IFS standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; IFS Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

 

IFS Online Nedir?

IFS Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından IFS BELGESİ IFS Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi IFS BELGESİ sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

IFS Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online IFS, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online IFS sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online IFS sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

GFSI BELGELENDİRMESİ Onaylı Gıda Güvenliği Standartları sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

GFSI BELGELENDİRMESİ Onaylı Gıda Güvenliği Standartları sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

IFS Geçerlilik Süresi?

IFS Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
IFS BELGESİ belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

IFS yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan IFS Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için IFS Belgesi düzenleyemez.

IFS sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

IFS Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi yasal bir gereklilik midir?

IFS Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

IFS Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat IFS Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak IFS BELGESİ belgesi talep edilmektedir.

 

 

IFS Fiyatı Maliyeti Nedir?

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, IFS sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi  akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, IFS sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. IFS Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

IFS Neden Bizi Seçmelisiniz?

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

IFS sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde IFS BELGESİ sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel IFS BELGESİ danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online IFS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

IFS Eğitimi Nedir?

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi Eğitimi Nedir?

IFS eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

IFS Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

IFS Uluslararası Gıda Standardı Uluslararası Gıda Standardı Belgesi Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

IFS Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

IFS TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, IFS İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, IFS MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, IFS RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve IFS FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

 

Hayati bir öneme sahip olan gıda sektörü teknolojinin geçirdiği dönüşümle birlikte çok çeşitlenmekle beraber sadece üretim aşamasında değil dağıtım ve tüketim boyutu da kendi başına çok önemli hale gelmiştir. Bu sürecin amacı, insanlığa hayatta kalması için gerekli besin maddelerini verimli bir şekilde sağlamak ve tarım ekonomisi sektöründe tüketilen zaman ve emeği azaltmaktı. Bu amaç artan dünya nüfusunun neden olduğu bir sorun olmaya doğru gitmektedir. Gıda üretmek amacıyla sürekli artan ölçekte ek olarak büyük miktarlarda enerji kullanmalıyız. Enerji ihtiyacının artmasının nedeni, giderek daha fazla insanın şehre taşınması ve nüfusun artmasıdır.

Bugün dünya nüfusunun %50’den fazlası şehirlerde yaşıyor. Aslında, şu anda üretilen gıda miktarının talebi karşılamak için tamamen yeterli olması, hatta büyük bir gıda fazlası bırakması gerektiğinden, bu hedefe ulaşılmış olarak kabul edilebilir. Gıdanın tohumdan yemek haline gelene kadar izlediği yolun tamamından habersiz olmak, yüksek oranda işlenmiş gıdalar çağında yoğum olarak kullanılmaktadır. Gıda gibi kritik bir sektörün bütün aşamalarının denetim süreçleri ile sürekli kontrol altına tutulması gerekmektedir. Ağırlıklı olarak bu ihtiyaçları karşılamak üzere geliştirilmiş olan GIDA belgeleri, uluslararası boyutta bir denetim ve kontrole tabii tutularak üretim, dağıtım ve tüketim anlamında kalite yönetim sisteminin uygulandığını belirten bir sistemdir. GFSİ BELGELENDİRMESİ Onaylı Gıda Güvenliği Standartları Belgesi de bu kapsamda bir belge olup uluslararası kapsayıcılıktadır.

 

 

IFS ULUSLARARASI GIDA STANDARDI Uluslararası Gıda Standardı
GIDA BELGELENDİRME