KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim

KOSHER Belgesine ihtiyacınız var mı?

KOSHER Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim Belgesi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

KOSHER NEDİR?

KOSHER Belgesi nedir?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim, Koşer sertifikası, sertifikasyon kuruluşları ve İsrail Hahambaşılığı tarafından verilen ve bir Haham’ın atıfta bulunulan çokça gıda ürünleri olmak üzere Yahudi dininin İncil’deki hükümlerini yerine getirdiğini onayladığı bir belgedir. Bu sertifika sadece İsrail için değil, aynı zamanda ABD, İngiltere, Fransa, Rusya, Arjantin veya Meksika gibi koşer ürünleri talep eden Yahudi topluluklarının bulunduğu diğer ülkeler için de gereklidir. Koşer sertifikaları özellikle gıdalar için talep edilmektedir: et, hayvanların kesilmesi ve tuzlama işlemi,, balık, süt ve yumurta, konserve ve konserve gıdalar. Ayrıca yem katkı maddeleri , koruyucular ve boyalar, ve hayvansal kökenli lifleri de içerir.

 

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim gıda sektöründe faaliyet gösteren KOSHER sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

KOSHER Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

KOSHER Kapsamı Nedir?

 

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim kapsamı nedir?

Müşteri güvencesi sağlar

Üretimden son kullanıcıya kadar ki süreçlerde sıkı güvenlik yönetmelikleri çerçevesinde denetim hizmeti sunar

Küresel piyasada rekabet üstünlüğü sağlar

Kalitenin iyileştirilmesi

 

KOSHER Nasıl Alınır? 

KOSHER Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere KOSHER  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

KOSHER Hangi Sektörler İçin? 

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim hangi sektörler için gereklidir?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretimi gıda sektöründe faaliyet gösteren her kuruluş için gereklidir.

KOSHER Belgesi, gıda sektöründe faaliyet gösteren işletme ve firmalar için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

KOSHER Faydaları Nedir? 

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim Müşteri güvencesi sağlar

 

Üretimden son kullanıcıya kadar ki süreçlerde sıkı güvenlik yönetmelikleri çerçevesinde denetim hizmeti sunar

 

Küresel piyasada rekabet üstünlüğü sağlar

 

Kalitenin iyileştirilmesi

 

 

 

 

KOSHER Ne Kadar Sürede Alınır? 

KOSHER Belgesi ne kadar sürede alınır?
KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim kurulumu sonrası KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretimine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre KOSHER Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretimine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

KOSHER BELGESİ sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

KOSHER Denetimi Nedir?

KOSHER Belgesi denetimi nedir?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; KOSHER Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

 

KOSHER Online Nedir?

KOSHER Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından KOSHER BELGESİ  KOSHER Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi KOSHER BELGESİ  sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online KOSHER, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online KOSHER sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online KOSHER sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

KOSHER BELGELENDİRME Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

KOSHER BELGELENDİRME Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim sertifika ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOSHER Geçerlilik Süresi?

KOSHER Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
KOSHER BELGESİ  belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

KOSHER BELGESİ sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

KOSHER yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan KOSHER Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için KOSHER Belgesi düzenleyemez.

KOSHER sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

KOSHER Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

KOSHER Belgesi yasal bir gereklilik midir?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

KOSHER Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat KOSHER Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak KOSHER BELGESİ belgesi talep edilmektedir.

 

 

KOSHER Fiyatı Maliyeti Nedir?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, KOSHER sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, KOSHER akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, KOSHER sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. KOSHER Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

KOSHER Neden Bizi Seçmelisiniz?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim için neden bizi seçmelisiniz?

KOSHER sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde KOSHER BELGESİ sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel KOSHER BELGESİ  danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online KOSHER sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

KOSHER Eğitimi Nedir?

KOSHER Belgelendirme Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim Eğitimi Nedir?

KOSHER eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

KOSHER Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

KOSHER BELGESİ  Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

KOSHER Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

KOSHER TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, KOSHER İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, KOSHER MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, KOSHER RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve KOSHER FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

KOSHER BELGELENDİRME Musevi İnanış Esaslarına Uygun Üretim
GIDA BELGELENDİRME