ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası

Organik Tarım Belgesine ihtiyacınız var mı?

Organik Tarım Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası hakkında bilgi edinin.

 

Organik Tarım NEDİR?

Organik Tarım Belgesi nedir?

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası,

Çevre ile uyumlu bir üretim yöntemi olan organik üretim, çiftlik ve yerel kaynaklara dayanan Organik Ürün Sertifikası, kendi içinde kapalı bir ağ ile oluşturulduğu ve bunun yerine tüm üretim aşamalarının incelenip belgelendiği bir üretim ağıdır. Ekolojik ve organik sertifikasyon kuruluşları, ürünlerin organik ürün olarak üretildiğini belgeleyen organik ürün sertifikası düzenler. Ekolojik ürünler, bazı kimyasal yan ürünler genellikle bitkisel ürünlerden elde edilmektedir. Çevreye ve kullanıcılarına zararsız olarak üretilmektedir. Doğal ekolojik dengeye uygun bir üretim yöntemiyle üretilmiş organik ürünlerdir. ECO mark, endüstri ile işbirliği içinde standardizasyon içtihatları çerçevesinde ekolojik ürünler (doğal tekstiller, yeşil deterjanlar, ekolojik ve organik ev kokuları vb.) için bir standart geliştirmiştir. Bu standartta atıfta bulunulan ürünler, çevre dostu işlemler kullanılarak elde edilen bitkisel kaynaklı bileşenlerden elde edilen ürünlerdir.

 

Organik Tarım  organik tarım sektöründe faaliyet gösteren Organik Tarım sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

Organik Tarım Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

Organik Tarım Kapsamı Nedir?

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası kapsamı nedir?

Organik tarım esasları gözetilip gözetilmediğini

Üretim sahasının önceki yıllarının incelenmesi

Risk durumu

Raporlama ve kayıt sisteminin oluşturulması

 

Organik Tarım Nasıl Alınır? 

Organik Tarım Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere Organik Tarım  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

Organik Tarım Hangi Sektörler İçin? 

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası hangi sektörler için gereklidir?

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası, organik tarımsal ürünler üretimi alanında faaliyet gösteren her kuruluş için gereklidir.

Organik Tarım Belgesi, organik tarımsal ürünlerin üretimine yönelik üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

Organik Tarım Faydaları Nedir? 

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası,

Gelecek nesilleri korumak

Toprak kaybını önlemek

Su kalitesinin korunması

Kimyasal ilaç kalıntısının önüne geçilmesi

Tarımsal arazinin veriminin optimize edilmesi

 

Organik Tarım Ne Kadar Sürede Alınır? 

Organik Tarım Belgesi ne kadar sürede alınır?
ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası kurulumu sonrası Organik Tarım Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre Organik Tarım Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ORGANİK TARIM SERTİFİKASI sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

Organik Tarım Denetimi Nedir?

Organik Tarım Belgesi denetimi nedir?

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız Organik Tarım standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; Organik Tarım Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

Organik Tarım Online Nedir?

Organik Tarım Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ORGANİK TARIM SERTİFİKASI  Organik Tarım Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online Organik Tarım Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ORGANİK TARIM SERTİFİKASI  sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

Organik Tarım Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online Organik Tarım, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online Organik Tarım sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online Organik Tarım sertifikasyonu almanızı garanti eder.

EKOLOJİK TARIM BELGESİ Organik Tarım Ürün Sertifikası

EKOLOJİK TARIM BELGESİ Organik Tarım Ürün Sertifikası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organik Tarım Geçerlilik Süresi?

Organik Tarım Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
ORGANİK TARIM SERTİFİKASI  belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

Organik Tarım yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için Organik Tarım Belgesi düzenleyemez.

Organik Tarım sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

Organik Tarım Yasal Gerekçeliği Nedir?

Organik Tarım Belgesi yasal bir gereklilik midir?

Organik Tarım Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikasının firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat Organik Tarım Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ORGANİK TARIM SERTİFİKASI belgesi talep edilmektedir.

 

 

Organik Tarım Fiyatı Maliyeti Nedir?

Organik Tarım Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, Organik Tarım akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, Organik Tarım sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. Organik Tarım Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

Organik Tarım Neden Bizi Seçmelisiniz?

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası için neden bizi seçmelisiniz?

Organik Tarım sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde ORGANİK TARIM SERTİFİKASI sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ORGANİK TARIM SERTİFİKASI  danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online Organik Tarım sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

Organik Tarım Eğitimi Nedir?

Organik Tarım Belgesi Eğitimi Nedir?

Organik Tarım eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ORGANİK TARIM SERTİFİKASI  Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

Organik Tarım TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, Organik Tarım İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, Organik Tarım MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, Organik Tarım RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve Organik Tarım FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

 

ORGANİK TARIM Organik Nihai Ürünün Sertifikası
GIDA BELGELENDİRME