PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi

PAS 220 Belgesi ne ihtiyacınız var mı?

PAS 220 Belgesi ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

PAS 220 NEDİR?

PAS 220 Belgesi nedir?

PAS 220 Belgesi, PAS 220:2008, uluslararası gıda tedarik zincirlerinin üretim süreçlerinde gıda güvenliği risklerinin kontrolüne yardımcı olmak için ön koşul programlarının gerekliliklerini belirleyen bir standarttır. Gereksinimlerinden biri kuruluşlarda gıda güvenliği risklerini kontrol etmeye yardımcı olan ön koşul programlarını oluşturmak, uygulamak ve sürdürmek olduğundan, gıda güvenliği yönetim sistemlerine ilişkin uluslararası kabul görmüş standart olan PAS 220 BELGESİ  22000 ile birlikte kullanılmak üzere oluşturulmuştur. Standardın temeli PAS 220 BELGESİ  22000 gıda güvenliği standardına dayansa da standart gereksinimlerinin kuruluşlarda tam olarak ne şekilde uygulanması gerektiğini anlatmak amacıyla bir rehber doküman olarak hazırlanmıştır.

PAS 220, gıda sektöründe faaliyet gösteren PAS 220 sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

PAS 220 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

PAS 220 Kapsamı Nedir? 

PAS 220 Belgesi kapsamı nedir?

 

Stok yönetimi

Ürün tedariği yönetimi

Ürün geri çağırma sistematiği

Kalite yönetim sistemi

Gıda güvenliğinin kontrolünün sağlanması

Personel temizliği

Personel eğitim

Tüketiciye bilgi verme süreci

Sabotaj yönetimi ve gıda terörü hakkında bilgilendirme

 

PAS 220 Nasıl Alınır? 

PAS 220 Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

PAS 220 Belgesi  kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere PAS 220  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

PAS 220 Hangi Sektörler İçin? 

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi hangi sektörler için gereklidir?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi, gıda sektörü alanında faaliyet gösteren her kuruluş için gereklidir.

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi, gıda sektöründe üretim yapan üreticiler ve iştirakler için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

 

 

PAS 220 Faydaları Nedir? 

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi,

Atıklar başta olmak üzere riskin minimize edilmesi

Tedarik zincirinin izlenebilir bir sistem ile kontrolü

 

 

PAS 220 Ne Kadar Sürede Alınır? 

PAS 220 Belgesi ne kadar sürede alınır?
PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi kurulumu sonrası PAS 220 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre PAS 220 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

PAS 220 Denetimi Nedir?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi denetimi nedir?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız PAS 220 standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; PAS 220 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

PAS 220 Online Nedir?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından PAS 220 BELGESİ  PAS 220 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online PAS 220 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi PAS 220 BELGESİ  sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

PAS 220 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online PAS 220, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online PAS 220 sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online PAS 220 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

PAS 220 BELGESİ Gıda Zinciri Belgelendirilmesi ve sertifika konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

PAS 220 BELGESİ Gıda Zinciri Belgelendirilmesi ve sertifika konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAS 220 Geçerlilik Süresi?

PAS 220 Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
PAS 220 BELGESİ  belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

PAS 220 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan PAS 220 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için PAS 220 Belgesi düzenleyemez.

PAS 220 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

PAS 220 Yasal Gerekçeliği Nedir?

PAS 220 Belgesi yasal bir gereklilik midir?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat PAS 220 Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak PAS 220 BELGESİ belgesi talep edilmektedir.

 

 

PAS 220 Fiyatı Maliyeti Nedir?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, PAS 220 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, PAS 220 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, PAS 220 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. PAS 220 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

PAS 220 Neden Bizi Seçmelisiniz?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi için neden bizi seçmelisiniz?

PAS 220 sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde PAS 220 BELGESİ sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel PAS 220 BELGESİ  danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online PAS 220 sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

PAS 220 Eğitimi Nedir?

PAS 220 Belgesi Gıda Zinciri Belgelendirilmesi Eğitimi Nedir?

PAS 220 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

PAS 220 Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

PAS 220 BELGESİ  Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

PAS 220 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

PAS 220 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, PAS 220 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, PAS 220 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, PAS 220 RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve PAS 220 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

PAS 220 BELGESİ Gıda Zinciri Belgelendirilmesi
GIDA BELGELENDİRME