SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası

SQF Belgesine ihtiyacınız var mı?

SQF Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası Belgesi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

SQF NEDİR?

SQF Belgesi nedir?

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası, SQF, Enstitüsü tarafından oluşturulan Gıda Güvenliği Yönetim sertifikasyon programıdır. Riskleri yönetmek ve gıda endüstrisindeki güvenli gıda üretimini sağlamak ve bunu son kullanıcıya kadar sağlamak üzere oluşturulmuştur. SQF standardı, birincil üretim ve imalattan dağıtım, paketleme ve toptan satışa kadar gıda endüstrisinin tüm sektörleri için sertifikasyon sağlar. SQF, dünya çapındaki perakendeciler ve gıda hizmeti sağlayıcıları tarafından tanınmaktadır ve sertifikasyon, Global Food Safety Initiative (GFSI) tarafından tamamen onaylanmıştır. SQF, tarladan sofraya sertifika sunan GFSI tarafından tanınan tek programdır. Güvenli Kaliteli Gıda programı aynı zamanda rekabet avantajları da sunar. Küresel olarak tanınan bir standart olarak sertifika, marka imajınızı geliştirecek ve perakendeci ve tüketici güveni oluşturacaktır. Ayrıca program, riskleri belirleyerek ve yöneterek gelecekte markanıza zarar verebilecek olayların önlenmesine yardımcı olur.

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası üretiminde/sektöründe faaliyet gösteren SQF sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

SQF Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

SQF Kapsamı Nedir?

 

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası kapsamı nedir?

 

Gıda ve bileşen üretimi

Gıda ambalajı imalatı

 

Tüketici ürünleri ambalajı

Depolama, dağıtımı, nakliye ve lojistik süreçleri

Hayvan yemi üretimi

Çiftlik

 

SQF Nasıl Alınır? 

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

SQF Belgesi  kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere SQF  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

SQF Hangi Sektörler İçin? 

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası hangi sektörler için gereklidir?

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası, gıda sektöründe faaliyet gösteren her kuruluş için gereklidir.

SQF Belgesi, gıda sektöründe üretim yapan üreticiler ve iştirakler için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

SQF Faydaları Nedir? 

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası,

Risk yönetimi

Süreç yönetimi iyileştirin

Ürün güvenliğini ve kalitesini izleyen

Kazancı arttırmak

Müşteri güveninin kazanımı

Rekabet avantajı

Yeni pazara giriş hedeflerini geliştirilmesi

 

 

SQF Ne Kadar Sürede Alınır? 

SQF Belgesi ne kadar sürede alınır?
SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası kurulumu sonrası SQF Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre SQF Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak SQF Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

SQF BELGESİ sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

SQF Denetimi Nedir?

SQF Belgesi denetimi nedir?

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

SQF Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız SQF standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; SQF Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

SQF Online Nedir?

SQF Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından SQF BELGESİ SQF Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online SQF Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi SQF BELGESİ sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online SQF, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online SQF sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online SQF sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

 

SQF BELGELENDİRMESİ Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

SQF BELGELENDİRMESİ Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası ve belgelendirme konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SQF Geçerlilik Süresi?

SQF Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
SQF BELGESİ belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

SQF BELGESİ sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

SQF yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan SQF Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için SQF Belgesi düzenleyemez.

SQF sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

SQF Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

SQF Belgesi yasal bir gereklilik midir?

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

SQF Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat SQF Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak SQF BELGESİ belgesi talep edilmektedir.

 

 

 

 

 

SQF Fiyatı Maliyeti Nedir?

SQF Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, SQF sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, SQF sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. SQF Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

SQF Neden Bizi Seçmelisiniz?

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası için neden bizi seçmelisiniz?

SQF sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde SQF BELGESİ sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel SQF BELGESİ danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online SQF sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

SQF Eğitimi Nedir?

SQF Belgesi Eğitimi Nedir?

SQF eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite SertifikasıEğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

SQF Belgelendirmesi Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

SQF TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, SQF İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, SQF MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, SQF RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve SQF FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

SQF BELGELENDİRMESİ Gıda Güvenliği ve Kalite Sertifikası
GIDA BELGELENDİRME