ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonuna mi ihtiyacınız var?

ISO 15189:2021 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Belgesi ve Danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu sertifikasyonu ve belgelendirme ile ilgili Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda hizmet veriyor olsak da Afyonkarahisar, Bilecik, Bursa, Burdur, Konya, Kütahya, Bolu, Ankara gibi komşu çevre merkez illerde de ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu sertifikasyonu ve belgelendirme hizmeti sağlıyoruz.

Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda merkez ofisimizin hizmet alanı Türkiye’nin her yerine kesintisiz ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu hizmetini sunar.
Verilen ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu sertifikasyonu ve belgelendirme hizmetinin başlangıç ve bitiş süreçlerinde, tüm süreç boyunca size bilgi, beceri birikimiz ile ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu konusunda rehberlik ederiz.

Modeno Patent, Belgelendirme olarak ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu hizmeti ile ilgili hazırladığımız tüm bilgiler sizler için yeterince açıklayıcı değil ise veya size nasıl ulaşabilirim diyorsanız eğer, ile ilgili tüm sorularınız için dilerseniz; +90 850 307 71 03 telefon numarasından irtibata geçebilir ya da online iletişim formu ile bizlere ulaşabilirsiniz.

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu, Tıbbi laboratuvarların kaliteli performans ve yeterlilik seviyeleri sunduğuna dair güven sağlamak için kurulan bir sistemdir.

 

Tıbbi laboratuvarlar, kan testlerinden tanı veya tedavi ilerlemesini izleme becerisini kapsayan biyopsilere kadar, tedavi kararları ve sağlık sonuçları hakkında bilgi veren hayati test sonuçlarını sağlar. ISO 15189 akreditasyonu, bütünlüklerini, tarafsızlıklarını ve yeterliliklerini doğrulayan bir süreç aracılığıyla tıbbi laboratuvarların kalitesine olan güveni destekler.

ISO 15189:2012 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu kapsamı nedir?

ISO 15189:2012 akreditasyonu kapsamındaki değerlendirmeler, laboratuvarların bir kalite yönetim sisteminin işletilmesi ve ilgili standartta belirtilen kriterler dahilinde belirli faaliyetlerin gerçekleştirildiğini gösterme yeteneği dahil olmak üzere ilgili gereklilikleri karşılamasını sağlar.

ISO 15189 için küresel tanınma özellikle önemlidir. ISO 15189 belgesi ile laboratuvarların sertifikalarının ve test raporlarının dünya çapında 80’den fazla ülkede kabul edileceği anlamına gelir. Bu şekilde, işiniz sadece ülkenizde değil, tüm dünyada tıbbi sağlığa fayda sağlayabilir.

 

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu  kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 15189:2012 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu hangi sektörler için gereklidir?

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu, organizasyonun büyüklüğüne ve faaliyet koluna bakılmaksızın en yüksek etik standartları karşılayan klinik olarak alakalı sonuçlar sunmak isteyen tıbbi laboratuvarlar, ISO 15189 tarafından akredite edilmelidir.

ISO 15189:2012, özel sektördeki her büyüklükteki şirkete, aynı zamanda üniversitelere, hayır kurumlarına ve kamu sektörü kuruluşlarına da arasında bulunduğu klinik ve laboratuvar iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu tıbbi laboratuvarlara sunduğu sayısız faydası bulunmaktadır.

ISO 15189:2012 ile risk azaltırsınız. ISO 15189 potansiyel riskleri planlar ve belirler, özellikle hassas bilgiler, karmaşık ekipmanlar ve insan sağlığına ilişkin konularla ilgilenen laboratuvarlarda, riskleri büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur.

 

Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon İşbirliği (ILAC) içindeki bir dizi Çok Taraflı Karşılıklı Tanıma Düzenlemesi, ISO 15189:2012 ile akredite edilmiş laboratuvarların sertifikalarının ve test raporlarının dünya çapında 80‘den fazla ülkede kabul eder.

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu ne kadar sürede alınır?


ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu
kurulumu sonrası ISO 15189:2012 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 15189:2012 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 15189:2012 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 15189 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü  içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu denetimi nedir?

ISO 15189 belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO başdenetçi ve  denetçi danışmanlarımız ISO 15189:2012 standardına ait herhangi bir maddesinde  uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Online Kurulum Nedir?


Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO ISO 15189:2012 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ISO 15189:2012 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

ISO 15189:2012 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 15189:2012  , 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online ISO 15189:2012 sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online ISO 15189:2012 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu

 

 

 

 

 

 

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?

ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

ISO 15189 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 15189:2012 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı  şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi  olan ISO 15189:2012 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge  iptal olur ve ya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 15189:2012 belgesi düzenleyemez.

ISO 15189:2012 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Eğitimi Nedir?

ISO 15189:2012 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ISO 15189:2012 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek  gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu yasal bir gereklilik midir?

ISO 15189:2012, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO 15189:2012 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat ISO 15189:2012 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, yerel düzenlemelerinizi kontrol etmeye değer. Yine de özellikle halk sağlığı söz konusu olduğunda laboratuvar akreditasyonunun önemi asla göz ardı edilmemelidir.

 Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 15189 belgesi talep edilmektedir.

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu  maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok klinik ve tıbbi laboratuvar, ISO 15189:2012 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 15189 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, ISO 15189 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 15189:2012 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu için neden bizi seçmelisiniz?

ISO 15189:2012 sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde ISO 15189 sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online ISO 15189 sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi , şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz .

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

 

ISO 15189 Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu
ISO SİSTEM BELGELENDİRME