ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Belgesine mi ihtiyacınız var?

ISO 18513:2021 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uygun Turizm Hizmetleri Yönetim Sistem Standardı sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?
ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı hakkında bilgi edinin.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi NEDİR?

ISO 18513:2021, Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün Turizm Hizmetleri Yönetim Sistem Standardı için uluslararası kabul görmüş standardıdır.

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ, turizm sektöründe yaygın olarak kullanılan bir standartları içerir. ISO 18513:2021, turizm hizmetlerinin kullanıcıları ve sağlayıcıları arasındaki anlayışı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Tüketicilerin turizm hizmetleri hakkında bilinçli bir seçim yapmalarına yardımcı olmak, beklentilerin karşılanması ve memnuniyetlerin artması olasılığını artırma potansiyeline sahiptir.

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ, aynı zamanda turizm pazarındaki farklı aktörler arasındaki ilişkileri kolaylaştırmak ve politika yapıcılara yardımcı olmak için diğer turizm ve seyahat standartlarını geliştirenler için değerli olmayı amaçlamaktadır.

Kültürel farklılıklar nedeniyle standart turizm tanımlarını formüle etmek zor bir iştir. Bu nedenle, bazı terimler ve tanımlar bu belgeye dahil edilmemiştir, çünkü bunlar: dünyanın bazı bölgelerinde bilinmiyor; veya doğru bir şekilde tercüme edilemez ve tanımlanamaz.

ISO 18513:2021 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Kapsamı Nedir?

 

Bu belge, çeşitli turizm konaklama türleri ve bunlarla ilgili hizmetler ile ilgili olarak turizm endüstrisinde kullanılan hizmet standardını kapsar.

Hizmet

Şirket organizasyonu

Kat hizmetleri ve ön büro

Eğitim

Güvenlik

Sağlık

Performans ve Ürün kalitesi

Yönetim ve kalite

Ulaşım

Sosyoloji

Tüketiciler hizmetleri

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Nasıl Alınır? 

Şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sertifikasyon kuruluşu seçmenize yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Seçilen Akredite kuruluşu tarafından Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 18513:2021 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Hangi Sektörler İçin? 

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı hangi sektörler için gereklidir?

ISO 18513:2021 Belgesi, Başlıca Oteller, Gezi ve Seyahat organizasyon şirketleri, Ulaşım sektörü, tatil sektörü, Konaklama, Kamp, Mülk kiralama vb. turizm sektörlerinin tamamı için çok önemli bir standart olmaktadır.

Bir şirket için yeni bir müşteri edinmek ne kadar önemli olsa da mevcut müşteriyi elde tutmak dört kat daha pahalıya mal olur.

Düzenli olarak müşteri kaybeden kuruluşlar, yalnızca itibarlarına değil, karlarına da zarar verir.

Günümüzün rekabet ortamında ürün ve hizmet memnuniyeti, kabul edilen performans düzeylerini yeniden tanımlamaktadır.

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı ile, müşterilerinizin ihtiyaç ve beklentilerini yönetmek ve markanızı veya imajınızı korumak için çok önemli ve kolaydır.

ISO 18513, ister özel, ister kamu veya gönüllük esasına göre çalışan sektörde olun, müşteri beklentilerini aşmak isteyen tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

 

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ, organizasyonun büyüklüğüne ve faaliyet koluna bakılmaksızın tüm faaliyet dallarına uygulanmaktadır, şu anda küçük ve orta ölçekli şirketler, iç süreçlerinin yönetimi ve arayışları için ISO 18513 sertifikasını giderek daha fazla benimsemektedir.

ISO 18513, özel sektördeki her büyüklükteki şirkete, kamu sektörü kuruluşlarına da uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Faydaları Nedir? 

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı faydaları nedir?

ISO 18513:2021 belgesi ile ne elde edersiniz?

Müşteri iletişim kalitesinde iyileştirme

Ulusal ve uluslararası platformda rekabet avantajları

İletişimde yaşanan zaman kayıplarının önüne geçme

Yasal organlara gitmek gibi dış çözüm yollarının tercih edilmemesini

Genel memnuniyetsizliği azaltmayı

İletişim etkinliğini arttırmayı

Sadık müşteri kitlesinin oluşmasını sağlamaktadır.

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı kurulumu sonrası ISO 18513:2021 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 18513:2021 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 18513 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 18513:2021 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Denetimi Nedir?

Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı denetimlerinde küçük ve büyük olarak adlandırılan minör ve majör uygunsuzluk bulunabilir.

İç denetim gerçekleştirilirken majör-minör ayrımı önem teşkil etmez. MODENO başdenetçi ve denetçi danışmanlarımız ISO standardına ait herhangi bir maddesinde majör/minör uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Online Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO 18513:2021 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ISO 18513:2021 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır.

Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç denetimi, Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde Turizm Hizmetleri Yönetim Sistem Standardı ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

“ISO 18513:2021 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 18513:2021, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi ISO 18513:2021 sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi ISO 18513:2021 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Geçerlilik Süresi?

ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

ISO 18513 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın.

Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 18513:2021 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ISO 18513:2021 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir.

Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 18513:2021 belgesi düzenleyemez.

ISO 18513:2021 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Eğitimi Nedir?

ISO 18513:2021 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİEĞİTİMİ

ISO 18513:2021 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

ISO 18513 Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002’den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ISO 18513:2021 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizimkini kullanın. Dokümantasyon bilgilerinizi tek bir girdi veya çıktıyı kaçırmadan kontrol etmenize yardımcı olacak prosedürler, şablonlar, kontrol listeleri, süreç haritaları, formlar ve boşluk analizi araçlarımız hazır bulunmaktadır.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

ISO 18513:2021 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 12 Ünite, ISO 18513:2021 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO 18513:2021 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO 18513:2021 RİSK ANALİZİ 2 Ünite, ISO 18513:2021 DÖKÜMANTASYON Eğitimi 2 ünite ve ISO 18513:2021 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

ISO 18513, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO 18513:2021 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir.

Fakat ISO 18513:2021 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir belge olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO 18513:2021 Belgesi” istemektedirler.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 18513 belgesi talep edilmektedir.

ISO 18513:2021 MMKYS sektör farkı olmaksızın tüm kuruluşların müşteri memnuniyeti ve yönetim kalitesini artırmak, kurumsallaşmasını kolaylaştırmak, müşteri şikayetlerini kontrol altında tutmak ile azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak ve süreçlerin analizi ve hedeflerinin belirlenmesinin takip edilmesini kolaylaştıran bir yönetim sistemi modeli olduğundan ötürü, sürekli talep edilmektedir.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Fiyatı Maliyeti Nedir?

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 18513:2021 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 18513 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ISO 18513 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir?

Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 18513:2021 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu, yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO 18513 TURİZM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 18513:2021 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 18513 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ISO 18513 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

ISO 18513:2021 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

ISO 18513 Turizm Hizmetleri Yönetim Sistemi
ISO SİSTEM BELGELENDİRME