ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi


ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi
Belgesine mi ihtiyacınız var?

ISO 21001:2018 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?
Kuruluşunuzun Uygun Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistem Standardı sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?
ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı hakkında bilgi edinin.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi NEDİR?

ISO 21001:2018, eğitim ürünleri ve hizmetleri sunan kuruluşlar için yönetim araçları sağlayan Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından geliştirilen uluslararası bir standarttır.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi, Eğitim sağlayıcıların öğrencilerin gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. ISO 21001, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemlerine dayalıdır, ancak eğitim süreçlerini iyileştirerek ve öğrencilerin gereksinimlerine uygunluğu sağlayarak öğrencilerinin memnuniyetini artırmayı amaçlayan eğitim kuruluşları için özel bir çerçeve sağlar. Standart, farklı ders anlatım yöntemleri aracılığıyla bilgi, beceri ve tutumların geliştirilmesine yönelik bir müfredat sağlayan tüm kuruluşlara uygulanabilir.

Öğrencilerin ve diğer yararlanıcıların ve personelin memnuniyet düzeyini artırmayı amaçlayan kesin bir çerçeve üretir. Standart, öğretim, eğitim veya araştırma süreci aracılığıyla öğrencilere bilgi inşasını sağlayan, paylaşan ve kolaylaştıran ekosistemin bir parçası olan tüm eğitim kurumları için geçerlidir. Uygulanabilirlik, sağlanan tür, boyut, ürün ve hizmetlerden bağımsızdır.

ISO 21001:2018 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Kapsamı Nedir?

 

Sistem Değer Yönetimi, Yönetimin Gözden Geçirilmesi, İç Denetçi Eğitimi, Uygulama ve İzleme, Dokümantasyon, Farkındalık Eğitimi, Boşluk Analizi

Eğitim kalitesi, eğitimli kolaylaştırıcı odaklar

Öğrenci merkezli bir yaklaşımın sağlanması

İyi kaynaklar ve tesislerin hazırlanması

Müfredat ve materyal seçimleri

Aile ve toplum destek sistemi

Cinsiyete ve kültüre duyarlı yapılandırma

Güvenli ve elverişli bir öğrenme ortamı

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Nasıl Alınır? 

Şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sertifikasyon kuruluşu seçmenize yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Seçilen Akredite kuruluşu tarafından Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 21001:2018 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Hangi Sektörler İçin? 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı hangi sektörler için gereklidir?

ISO 21001:2018 Belgesi, Uluslararası ve Ulusal ölçekte Eğitim, öğretim ve Eğitim ile alakalı çalışmalarda bulunan işletmelerin tamamı için geçerli olan, özel okullar, dershaneler, eğitim kurumları, dil ve yetenek okulları gibi gelişim, destek, iyileştirmesini ve uygunluğunu düzenleyerek Eğitim kurumlarının standartlara uygun hale gelmesi sağlar.

Standardı başarıyla uygulayan Eğitim kuruluşları, ‘Sertifikasyon’ adı verilen bir süreç aracılığıyla başarılarının bağımsız olarak tanınmasını isteyebileceklerdir.

Günümüzün rekabet ortamında ürün ve hizmet memnuniyeti, kabul edilen performans düzeylerini yeniden tanımlamaktadır.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı ile, pazarınızın ihtiyaç ve beklentilerini yönetmek ve markanızı veya imajınızı geliştirmek için önemli ve bir o kadar kolaydır. ISO 21001:2018, ister özel, ister kamu veya gönüllük esasına göre çalışan sektörde olun, müşteri beklentilerini aşmak isteyen tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi, organizasyonun büyüklüğüne ve faaliyet koluna bakılmaksızın tüm faaliyet dallarına uygulanmaktadır.

ISO 21001:2018, özel sektördeki her büyüklükteki kuruluşa, kamu sektörü kuruluşlarına da uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Faydaları Nedir? 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı faydaları nedir?

ISO 21001:2018 belgesi ile ne elde edersiniz?

Hedeflerin ve faaliyetlerin politika, misyon ve vizyonla daha iyi uyumlaştırılması

Öğrenme süreci, öğrenenler için daha kişiselleştirilmiş ve daha etkileşimli ve etkili olmasını sağlıyor.

Özel eğitim ihtiyaçları olan öğrencilere, uzaktan öğrenenlere ve yaşam boyu öğrenme fırsatlarına daha fazla odaklanma

Öğrenciler ve diğer yararlanıcılar için artan değer

Öğrenciler ve diğer ilgili yararlanıcılar için daha fazla değer

Geliştirilmiş organizasyonel yetenek, süreç performansı ve müşteri memnuniyeti için bir model

Geliştirilmiş operasyonel etkinlik ve verimlilik

Kuruluşun artan güvenilirliği

İnsanların iyileştirme faaliyetlerine daha fazla katılımı

Uluslararası bir çerçeve içinde bölgesel, ulusal, açık, tescilli ve diğer standartların uyumlaştırılması

Öğrencilerin ve diğer yararlanıcıların artan memnuniyeti

Mükemmellik ve yeniliğin teşviki

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı kurulumu sonrası ISO 21001:2018 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 21001:2018 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 21001:2018 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 21001:2018 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Denetimi Nedir?

Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı denetimlerinde küçük ve büyük olarak adlandırılan minör ve majör uygunsuzluk bulunabilir.

İç denetim gerçekleştirilirken majör-minör ayrımı önem teşkil etmez. MODENO başdenetçi ve denetçi danışmanlarımız ISO standardına ait herhangi bir maddesinde majör/minör uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler.

Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Online Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO 21001:2018 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ISO 21001:2018 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç denetimi, Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistem Standardı ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

“ISO 21001:2018 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 10002:2015, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi ISO 21001:2018 sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Geçerlilik Süresi?

ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

ISO 21001:2018 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 21001:2018 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur. Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ISO 21001:2018 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 21001:2018 belgesi düzenleyemez.

ISO 21001:2018 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Eğitimi Nedir?

ISO 21001:2018 EĞİTİM KURULUŞLARI YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ

ISO 21001:2018 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

 

ISO 21001:2018 Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002’den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ISO 21001:2018 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizimkini kullanın. Dokümantasyon bilgilerinizi tek bir girdi veya çıktıyı kaçırmadan kontrol etmenize yardımcı olacak prosedürler, şablonlar, kontrol listeleri, süreç haritaları, formlar ve boşluk analizi araçlarımız hazır bulunmaktadır.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.


ISO 21001:2018 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 12 Ünite, ISO 21001:2018 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO 21001:2018 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO 21001:2018 RİSK ANALİZİ 2 Ünite, ISO 21001:2018 DÖKÜMANTASYON Eğitimi 2 ünite ve ISO 21001:2018 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

ISO 21001:2018, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO 21001:2018 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat ISO 21001:2018 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir belge olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO 21001:2018 Belgesi” istemektedirler.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 21001:2018 belgesi talep edilmektedir.

ISO 21001:2018 MMKYS sektör farkı olmaksızın tüm kuruluşların müşteri memnuniyeti ve yönetim kalitesini artırmak, kurumsallaşmasını kolaylaştırmak, müşteri şikayetlerini kontrol altında tutmak ile azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak ve süreçlerin analizi ve hedeflerinin belirlenmesinin takip edilmesini kolaylaştıran bir yönetim sistemi modeli olduğundan ötürü, sürekli talep edilmektedir.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Fiyatı Maliyeti Nedir?

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 21001:2018 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, ISO 21001:2018 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

ISO 21001:2018 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu, yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 21001:2018 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ISO 21001:2018 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

ISO 21001:2018 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi
ISO SİSTEM BELGELENDİRME