ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler


ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler
Belgesine mi ihtiyacınız var?

ISO 22483:2020 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?
Kuruluşunuzun Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?
ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı hakkında bilgi edinin.

 

ISO 22483:2020 NEDİR?

 

ISO 22483:2020, turizm hizmetleri için uluslararası bir kalite standardıdır. Bu standart, tüm turizm hizmetlerinin kalite yönetimini kapsar.

Bu standardın amacı, turizm işletmelerini tatmin edici bir misafir deneyimi sunmasını sağlamaktır. ISO 22483 standardı, küresel turistlerin beklediği minimum kaliteli hizmeti sağlamak için bir çerçeve sağlar.

Kaliteli hizmet sunumu açısından tüm turizm işletmeleri için ortak ve ulaşılabilir bir referans sağlar. Turizm işletmelerinin personel, hizmetler, temizlik, bakım, emniyet ve güvenlik, etkinlikler, eğlence faaliyetleri, misafir memnuniyeti ve tedarik yönetimi için gereksinimleri ve önerileri belirler.

Gereksinimler, bütçe ve lüks oteller, yıldızlı oteller, tatil köyleri, turistik pansiyonlar, havayolları ve demiryolları tarafından sağlanan otel hizmetleri için geçerlidir.

ISO 22483:2020’de dünyadaki farklı otel türleri, oteller için mevcut kategorizasyon sistemleri, turizm sektörünün iş modelleri, otellerin sunduğu büyüklükler ve hizmetler, konukların mevcut talepleri ve küresel trendler dikkate alınmıştır.

Bu uluslararası standart, otellerin konuklarına etkin bir şekilde kaliteli hizmetler sunmasına yardımcı olacaktır.

 

ISO 22483:2020 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

ISO 22483:2020 Kapsamı Nedir?

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler,

Ön büro – Rezervasyon, Check-in, Check-out, Bagaj işlemleri, VIP hizmetleri.

Müşteri ilişkileri

Dönüşüm ve yenilenebilir yapının kurulması

Konaklama – Olanaklar

Gıda ve servis sistemi

Etkinlikler – Organizasyon ve yönetim.

Yardımcı hizmetler.

ISO 22483:2020 Nasıl Alınır? 

Şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sertifikasyon kuruluşu seçmenize yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Seçilen Akredite kuruluşu tarafından Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 22483:2020 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

ISO 22483:2020 Hangi Sektörler İçin? 

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı hangi sektörler için gereklidir?

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Belgesi, oteller için personel, hizmet, etkinlikler, eğlence faaliyetleri, güvenlik, bakım, temizlik, tedarik yönetimi ve misafir memnuniyeti alanları ve turizm işletmelerinin tamamı için geçerli bir uluslararası standarttır.

ISO 22320, Gereksinimler, sınıflandırmalarına ve kategorilerine ve hizmetlerin doğrudan şirket içi personel veya bir taşeron tarafından sağlanıp sağlanmadığına bakılmaksızın geçerlidir.

Günümüzün rekabet ortamında ürün ve hizmet memnuniyeti, kabul edilen performans düzeylerini yeniden tanımlamaktadır.

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı ile, işletmenizin ihtiyaç ve beklentilerini yönetmek ve işinizi veya işleyişinizi geliştirmek için önemli ve bir o kadar kolaydır. ISO 22483:2020, ister özel, ister kamu veya gönüllük esasına göre çalışan sektörde olun, müşteri beklentilerini aşmak isteyen tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

ISO 22483:2020, özel sektördeki her büyüklükteki kuruluşa, kamu sektörü kuruluşlarına da uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

ISO 22483:2020 Faydaları Nedir? 

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı faydaları nedir?

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler belgesi ile ne elde edersiniz?

 

Rezervasyondan çıkışa kadar misafir hizmetlerini iyileştirir.

COVID-19 açısından en önemli olan temizlik, hijyen ve gıda güvenliğini iyileştirir.

Konuklar için etkinliklerin daha iyi organizasyonu ve yönetimi.

Misafirlere planlı eğlence aktiviteleri sunmaya yardımcı olur.

Otelde risk ve kaza önlemeyi teşvik eder.

Konukların, personelin ve tesislerin güvenliğini artırır.

Konuklara sağlanan olanakların geliştirilmesine yardımcı olur.

Tedarik yönetimine yardımcı olur – ürünleri satın almak için dahili gereksinimlerin belirlenmesi, otellere, satın alınacak ürünlerin belirlenmesi, seçilmesi, satın alınması ve değerlendirilmesinde yardımcı olur; tedarikçi seçimi ve değerlendirilmesi kolaylaşıyor.

Konukların genel deneyimini ve memnuniyet düzeylerini iyileştirir.

Misafirlerle iletişimi geliştirir ve uzun süreli ilişkiler geliştirir. Konuk tarafından tekrarlanan ziyaretler mümkündür.

Kaynak israfını (hem misafirler hem de personel tarafından) azaltmaya yardımcı olur ve böylece para tasarrufu sağlar. Memnun konukların genellikle su, elektrik ve yiyecek, içecek ve tamamlayıcı hizmetler gibi kaynakları israf etmedikleri yaygın olarak gözlemlenen bir eğilimdir.

Personel eğitimi ayrıca israfı azaltmaya yardımcı olur.

Rezervasyonları ve geliri artırır – iyi bir yönetim sistemi toplam rezervasyon sayısını iyileştirir, iptalleri, geri ödemeleri azaltır ve dolayısıyla geliri artırır.

Otellerin iş sürdürülebilirliğini artırır.

 

ISO 22483:2020 Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı kurulumu sonrası ISO 22483:2020 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 22483:2020 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 22483:2020 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 22483:2020 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

ISO 22483:2020 Denetimi Nedir?

Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı denetimlerinde küçük ve büyük olarak adlandırılan minör ve majör uygunsuzluk bulunabilir.

İç denetim gerçekleştirilirken majör-minör ayrımı önem teşkil etmez. MODENO başdenetçi ve denetçi danışmanlarımız ISO standardına ait herhangi bir maddesinde majör/minör uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO Çağrı Merkezi Yönetim Sistemi Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler

 

 

ISO 22483:2020 Online Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO 22483:2020 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç denetimi, Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistem Standardı ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

“ISO 22483:2020 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 22483:2020, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi ISO 22483:2020 sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi ISO 22483:2020 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

 

ISO 22483:2020 Geçerlilik Süresi?

ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

ISO 22483:2020 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 22483:2020 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur. Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 22483:2020 belgesi düzenleyemez.

ISO 22483:2020 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

ISO 22483:2020 Eğitimi Nedir?

ISO 22483:2020 TURİZM VE İLGİLİ HİZMETLER EĞİTİMİ

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

 

ISO 22483:2020 Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002’den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.


ISO 22483:2020 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizimkini kullanın. Dokümantasyon bilgilerinizi tek bir girdi veya çıktıyı kaçırmadan kontrol etmenize yardımcı olacak prosedürler, şablonlar, kontrol listeleri, süreç haritaları, formlar ve boşluk analizi araçlarımız hazır bulunmaktadır.

 

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.


ISO 22483:2020 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 12 Ünite, ISO 22483:2020 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO 22483:2020 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO 22483:2020 RİSK ANALİZİ 2 Ünite, ISO 22483:2020 DÖKÜMANTASYON Eğitimi 2 ünite ve ISO 22483:2020 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

ISO 22483:2020 Yasal Gerekçeliği Nedir?

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

ISO 22483:2020, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO 22483:2020 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat ISO 22483:2020 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir belge olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO 22483:2020 Belgesi” istemektedirler. Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 22483:2020 belgesi talep edilmektedir.

ISO 22483:2020 MMKYS sektör farkı olmaksızın tüm kuruluşların müşteri memnuniyeti ve yönetim kalitesini artırmak, kurumsallaşmasını kolaylaştırmak, müşteri şikayetlerini kontrol altında tutmak ile azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak ve süreçlerin analizi ve hedeflerinin belirlenmesinin takip edilmesini kolaylaştıran bir yönetim sistemi modeli olduğundan ötürü, sürekli talep edilmektedir.

 

ISO 22483:2020 Fiyatı Maliyeti Nedir?

ISO 22483 Turizm ve ilgili hizmetler Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 22483:2020 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, ISO 22483:2020 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 22483:2020 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu, yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

ISO 22483:2020 Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 22483:2020 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 22483:2020 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler
ISO SİSTEM BELGELENDİRME