ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma


ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma
Belgesine mi ihtiyacınız var?

 

ISO 37101:2016 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı hakkında bilgi edinin.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma NEDİR?

 

ISO 37101:2016, Topluluklarda sürdürülebilir kalkınma için bir yönetim sisteminin kurulmasına ilişkin gereklilikleri belirleyen ve bu konuda rehberlik sağlayan uluslararası bir standarttır.

ISO 37101 Standardı, toplulukların sosyal, ekonomik ve çevresel açılardan konumlarını iyileştirmelerine olanak tanıyan bir çerçeve oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlar.

Standardın gereklilikleri, daha dayanıklı ve daha verimli altyapıya yönelik sürdürülebilir kalkınma çabalarında her büyüklükteki topluluğa uygulanabilir ve sonuçta genel refahlarının iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Standart, yönetim, eğitim, yenilik, sağlık hizmetleri, karşılıklı bağımlılık, güvenlik, kapsayıcılık vb. gibi belirli sürdürülebilirlik konularını ele alır ve onu uygulayan toplulukla ilgili olabilecek diğer sürdürülebilirlik konularını ekleme esnekliğine sahiptir.

ISO 37101 sertifikası alarak, bir topluluğun sosyal, çevresel ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir şekilde yaşamasına, çalışmasına, gelişmesine yardımcı olacak potansiyel yeterliliğe sahip olduğunuzu göstergesidir.

ISO 37101:2016 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Kapsamı Nedir?

 

Temel Eğitim

Sürdürebilirlik

İnovasyon

Entegrasyon

Sosyal Faaliyetler

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Nasıl Alınır? 

Şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sertifikasyon kuruluşu seçmenize yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Seçilen Akredite kuruluşu tarafından Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 37101:2016 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Hangi Sektörler İçin? 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı hangi sektörler için gereklidir?

ISO 37101:2016 Belgesi, Yönetim, eğitim, inovasyon, sağlık hizmetleri sektörlerinin tümü için geçerli olan bu standart uluslararası geçerliliği sayesinde ticaret alanında büyümenizi ve uluslararası firmalarla ticari bağlantılarınızı genişletmenizi sağlar.

ISO 37101, Eğitim kuruluşları, Fabrikalar, Hastaneler, Gıda İşletmeler ve Üreticileri ve Sanayi gibi tüm çalışma alanları için geçerli olan bir uluslararası standarttır.

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı ile, işletmenizin ihtiyaç ve beklentilerini yönetmek ve işinizi veya işleyişinizi geliştirmek için önemli ve bir o kadar kolaydır. ISO 37101:2016, ister özel, ister kamu veya gönüllük esasına göre çalışan sektörde olun, müşteri beklentilerini aşmak isteyen tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

ISO 37101:2016, özel sektördeki her büyüklükteki kuruluşa, kamu sektörü kuruluşlarına da uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Faydaları Nedir? 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı faydaları nedir?

ISO 37101:2016 belgesi ile ne elde edersiniz?

Topluluklar içinde sürdürülebilir kalkınma konusunda fikir birliği oluşturun

Sürdürülebilir kalkınmanın temellerini (ekonomik, sosyal ve çevresel yönler) ve ayrıca BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni dikkate alan bir sistemi uygulamaya koyun.

Toplulukların doğrudan sorumluluğu altındaki stratejilerin, programların, projelerin, planların ve hizmetlerin sürdürülebilirliğini ve esnekliğini geliştirmek

Çevreyi koruyun ve iyileştirin

Dayanıklılığı artırın ve kaynak kullanımını optimize edin

İlgili tüm tarafların katılımını sağlamak için sistematik bir yaklaşımı teşvik edin

Toplulukların verimliliğini ve çekiciliğini artırmak

Uluslararası tanınma elde edin

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı kurulumu sonrası ISO 37101:2016 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 37101:2016 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 37101:2016 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 37101:2016 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Denetimi Nedir?

Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı denetimlerinde küçük ve büyük olarak adlandırılan minör ve majör uygunsuzluk bulunabilir.

İç denetim gerçekleştirilirken majör-minör ayrımı önem teşkil etmez. MODENO başdenetçi ve denetçi danışmanlarımız ISO standardına ait herhangi bir maddesinde majör/minör uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Online Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO 37101:2016 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ISO 37101:2016 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç denetimi, Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistem Standardı ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

“ISO 37101:2016 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 37101:2016, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi ISO 37101:2016 sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi ISO 37101:2016 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma

 

 

 

 

 

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Geçerlilik Süresi?

ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

ISO 37101:2016 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 37101:2016 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur. Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ISO 37101:2016 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 37101:2016 belgesi düzenleyemez.

ISO 37101:2016 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi Nedir?

ISO 37101:2016 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi

ISO 37101:2016 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

 

ISO 37101:2016 Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002’den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.


ISO 37101:2016 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizimkini kullanın. Dokümantasyon bilgilerinizi tek bir girdi veya çıktıyı kaçırmadan kontrol etmenize yardımcı olacak prosedürler, şablonlar, kontrol listeleri, süreç haritaları, formlar ve boşluk analizi araçlarımız hazır bulunmaktadır.

 

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.


ISO 37101:2016 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 12 Ünite, ISO 37101:2016 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO 37101:2016 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO 37101:2016 RİSK ANALİZİ 2 Ünite, ISO 37101:2016 DÖKÜMANTASYON Eğitimi 2 ünite ve ISO 37101:2016 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Gerekçeliği Nedir?

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

ISO 37101:2016, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO 37101:2016 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat ISO 37101:2016 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir belge olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO 37101:2016 Belgesi” istemektedirler. Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 37101:2016 belgesi talep edilmektedir.

ISO 37101:2016 MMKYS sektör farkı olmaksızın tüm kuruluşların müşteri memnuniyeti ve yönetim kalitesini artırmak, kurumsallaşmasını kolaylaştırmak, müşteri şikayetlerini kontrol altında tutmak ile azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak ve süreçlerin analizi ve hedeflerinin belirlenmesinin takip edilmesini kolaylaştıran bir yönetim sistemi modeli olduğundan ötürü, sürekli talep edilmektedir.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Fiyatı Maliyeti Nedir?

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 37101:2016 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 37101:2016 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, ISO 37101:2016 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 37101:2016 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu, yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Neden Bizi Seçmelisiniz?

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma Standardı Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde ISO sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi KYS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon/Akreditasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

ISO 37101 Topluluklarda Sürdürülebilir Kalkınma
ISO SİSTEM BELGELENDİRME