ISO 9001 Faydaları Nedir ? 

ISO 9001 Faydaları Nedir ?

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi; kuruluşların daha fazla iş kazanması, maliyetlerini azaltarak ve üretkenliği artırmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için oluşturulmuştur. Başka bir ifadeyle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, daha iyi müşteri memnuniyetine, operasyonların ve maliyetlerin etkin kontrolüne ve tüm operasyon alanlarında sürekli iyileştirmeye olanak tanır.

ISO 9001:2015 belgesi; müşterilerinize tutarlı, kaliteli ürün ve hizmetler alacaklarına dair güvence sağlar. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, müşteriler ve diğer paydaşlarınızı sürekli olarak memnun etmek için kuruluşunuzun yönetimine sağduyulu bir yaklaşım sağlayan sistemdir.

Daha basit bir ifadeyle, ISO 9001 sertifikası, Etkili bir ürün ve ya hizmet sunmak için temel sağlar.

ISO 9001 Faydaları Başarılı bir işin anahtarı, güçlü kalite kontroldür. İşinizin ve verdiğiniz hizmetlerin gelişmesini istiyorsanız, potansiyel tüketici tabanınız, müşterileriniz ve ticaret paydaşlarınıza sunduğunuz mal ve ya hizmetlerin beklenen standartları karşıladığından veya aştığından emin olmalısınız.  ISO 9001, potansiyel tüketicilerin, müşterilerinizin, ticaret paydaşlarınızın şirketinizin verdiği ürün veya hizmetlerin olabilecek en iyi ürün ve hizmet olduğundan emin olmasını sağlar.

 

ISO 9001 Faydaları Nedir? 

Müşterileriniz tarafından en iyi ürün ve hizmeti verdiğinizi, ürün ve hizmetlerin kalitesi için zaman ve çaba harcayıp harcanmadığını gösterebilmenizin en hızlı ve kolay yolu ISO 9001:2015 belgesidir.  Bir bakıma şirketinizin tarafından verdiğiniz ürün ve hizmetlerin; en iyi ürün ve hizmet olduğunu ispatlamak için ISO 9001:2015 belgesine ihtiyacınız vardır.

Müşteri memnuniyeti; Sürekli olarak müşteri gereksinimlerini karşılayan ürünler ve güvenilir ve güvenilebilir bir hizmet sunarsınız.

Azaltılmış işletme maliyetleri; Süreçlerin sürekli iyileştirilmesi ve sonuçta ortaya çıkan operasyonel verimlilikler, tasarruf edilen para anlamına gelir. Böylelikle tasarruf sağlarsınız.

Geliştirilmiş paydaş ilişkileri: Personel, müşteriler ve tedarikçiler ile kuruluşunuzun algısını iyileştirebilirsiniz.

İyileştirilmiş risk yönetimi: Ürün ve hizmetlerin daha fazla tutarlılığı ve izlenebilirliği, sorunların önlenmesinin ve düzeltilmesinin daha kolay olduğu fark edersiniz.

Bunlarla birlikte; ISO 9001:2015 Belgesi, Kalite taahhüdünün kanıtı, Müşteriye ve diğer paydaşlara odaklanarak süreç yönetiminin oluşumu, Pazar farklılaşması ve rekabet avantajı, İç iletişimin optimizasyonu, Müşteri memnuniyetinde artış, Risk yönetimi ve Çalışan motivasyonu gibi avantajları da sağlar.

ISO 9001 Faydaları Nedir ?  Hakkında Daha Detaylı Bilgi İstiyorum

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonu ve belgelendirme ile ilgili Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda hizmet veriyor olsak da Afyonkarahisar, Bilecik, Bursa, Burdur, Konya, Kütahya, Bolu, Ankara gibi komşu çevre merkez illerde de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi  sertifikasyonu ve belgelendirme hizmeti sağlıyoruz.

Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda merkez ofisimizin hizmet alanı Türkiye’nin her yerine kesintisiz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi  hizmetini sunar.
Verilen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonu ve belgelendirme hizmetinin başlangıç ve bitiş süreçlerinde, tüm süreç boyunca size bilgi, beceri birikimiz ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi  konusunda rehberlik ederiz.

Eskişehir başta olmak üzere Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı ilçelerinde bir çok ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kurduğumuz işletme bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, KOBİ Organize Sanayi ve İlçeler de yer alan Organize Sanayi Bölgelerinde ISO 9001 Belgesine sahip firmalar referanslarımız arasında yer almaktadır.

Modeno Patent, Belgelendirme olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hizmeti ile ilgili hazırladığımız tüm bilgiler sizler için yeterince açıklayıcı değil ise veya size nasıl ulaşabilirim diyorsanız eğer, ile ilgili tüm sorularınız için dilerseniz; +90 850 307 71 03 telefon numarasından irtibata geçebilir ya da online iletişim formu ile bizlere ulaşabilirsiniz.

KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından her yıl açıklanan İşetme Geliştirme Destek Programları kapsamında Sınai Mülkiyet Hakları Desteği, Belgelendirme Desteği ve Test ve Analiz Desteği gibi hibe, geri ödemesiz ya da %70 %90 maddi destek unsurları bulunmaktadır.

ISO kalite sertifikası ihtiyaçlarınızda KOSGEB tarafından belgelendirme destekleri için, KOSGEB danışmanınızdan ya da bizlerden de destek ve yardımı ücretsiz alabilirsiniz.

Hemen ücretsiz analiz isteyebilir ya da hizmetlerimiz ile ilgili online teklif isteğinizi online teklif formu ile bizlere iletebilirsiniz.

Profesyonel ekibimizle maliyetlerinizi katlamaya değil, düşürmek için buradayız.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile ilgili en çok sorulan soruları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi bloğumuzda topladık.  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve Sertifikaları ile ilgili soruları cevapladığımız bloğumuza buradan ulaşabilirsiniz.

ISO 9001 Faydaları Nedir ?  Makalemiz haricinde de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hakkında ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer makalelerimize aşağıdan bakabilirsiniz.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
ISO SİSTEM BELGELENDİRME