ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon


ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon
Belgesine mi ihtiyacınız var?

ISO TS 13027 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?
Kuruluşunuzun Hijyen ve Sanitasyon Standardı sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?
ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı hakkında bilgi edinin.

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon NEDİR?

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon standardı, Gıda üreten firmaların sanitasyonu, ürün güvenliği ve tüketici sağlığını korumak amaçlı ortaya çıkmış bir standarttır.

ISO 13027 Gıda Üretim Yerlerinde Hijyen ve Sanitasyon Standardı, Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından yayınlanmış bir standarttır.

Gıda üreticileri, üretim yerleri, kafe, restoran gibi tüm alanlar ile insanların sağlığına etki eden tüm alanları da kapsayan bir standarttır.

ISO 13027 belgesi, Tarım ve Turizm alanında hizmet veren birçok işletme için bakanlık ve kurumlar tarafından zorunlu hale getirilmiştir.

Üreticiler ve Firmaların hizmet alanları ve çalışanları için hijyen koşullarını sağlaması için gerekli tedbirlerin alınması, eğitimler ve denetimler ile ISO 13027 standart uygunluğu sağlanmaktadır.

ISO TS 13027 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Kapsamı Nedir?

Mevcut yönetim sisteminin gözden geçirilmesini, enerji kullanımının gözden geçirilmesini ve uygunluğun değerlendirilmesini içeren ISO TS 13027 analizi

Temel Eğitimler

Çevre yönetim sistemi geliştirme

Eğitim çözümleri

Hijyen ve Sanitasyon uygulanmasını desteklemek

Kararlaştırılan eylem planına göre ilerlemeyi izleme

Doğrulama

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Nasıl Alınır? 

Şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sertifikasyon kuruluşu seçmenize yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Seçilen Akredite kuruluşu tarafından Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO TS 13027 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Hangi Sektörler İçin? 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı hangi sektörler için gereklidir?

ISO TS 13027 Belgesi, Başta Gıda Üreticileri olmak üzere oteller, restoranlar gibi tüketim ürünlerinde insan sağlığını etkileyecek etkenleri ortadan kaldırmak ve bir standart oluşturmak isteyen tüm sektörlerde geçerlidir.

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı ile, işletmenizin ihtiyaç ve beklentilerini yönetmek ve işinizi veya işleyişinizi geliştirmek için önemli ve bir o kadar kolaydır. ISO TS 13027, ister özel, ister kamu veya gönüllük esasına göre çalışan sektörde olun, müşteri beklentilerini aşmak isteyen tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

ISO TS 13027, özel sektördeki her büyüklükteki kuruluşa, kamu sektörü kuruluşlarına da uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Faydaları Nedir? 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı faydaları nedir?

ISO TS 13027 belgesi ile ne elde edersiniz?

Firmanın kurumsal itibarında artırma

Hijyen mevzuatlarına uyulması

Tüketiciye güven ve memnuniyet sağlanması

İşletme çalışanlarının hijyen ve çalışma düzeninin sağlanması

İşletmelerin sağlık ve hijyen yönünden kontrollü imalata geçmesi

Gıda güvenliği ve Hijyenik ortamın oluşturulması

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı kurulumu sonrası ISO TS 13027 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO TS 13027 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO TS 13027 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO TS 13027 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon

 

 

 

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Denetimi Nedir?

Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı denetimlerinde küçük ve büyük olarak adlandırılan minör ve majör uygunsuzluk bulunabilir.

İç denetim gerçekleştirilirken majör-minör ayrımı önem teşkil etmez. MODENO başdenetçi ve denetçi danışmanlarımız ISO standardına ait herhangi bir maddesinde majör/minör uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO Hijyen ve Sanitasyon Standardı Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Online Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO TS 13027 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ISO TS 13027 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.

Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır.

Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç denetimi, Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistem Standardı ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

ISO TS 13027 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO ISO TS 13027, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi ISO TS 13027 sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi ISO TS 13027 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Geçerlilik Süresi?

ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

ISO TS 13027 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO TS 13027 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur. Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ISO TS 13027 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO TS 13027 belgesi düzenleyemez.

ISO TS 13027 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Eğitimi Nedir?

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Eğitimi

ISO TS 13027 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

ISO TS 13027 Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002’den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ISO TS 13027 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizimkini kullanın. Dokümantasyon bilgilerinizi tek bir girdi veya çıktıyı kaçırmadan kontrol etmenize yardımcı olacak prosedürler, şablonlar, kontrol listeleri, süreç haritaları, formlar ve boşluk analizi araçlarımız hazır bulunmaktadır.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.


ISO TS 13027 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 12 Ünite, ISO TS 13027 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO TS 13027 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO TS 13027 RİSK ANALİZİ 2 Ünite, ISO TS 13027 DÖKÜMANTASYON Eğitimi 2 ünite ve ISO TS 13027 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Yasal Gerekçeliği Nedir?

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

ISO TS 13027, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO TS 13027 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir.

Fakat ISO TS 13027 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir belge olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO TS 13027 Belgesi” istemektedirler.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO TS 13027 belgesi talep edilmektedir.

ISO TS 13027 MMKYS sektör farkı olmaksızın tüm kuruluşların müşteri memnuniyeti ve yönetim kalitesini artırmak, kurumsallaşmasını kolaylaştırmak, müşteri şikayetlerini kontrol altında tutmak ile azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak ve süreçlerin analizi ve hedeflerinin belirlenmesinin takip edilmesini kolaylaştıran bir yönetim sistemi modeli olduğundan ötürü, sürekli talep edilmektedir.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Fiyatı Maliyeti Nedir?

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO TS 13027 sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO TS 13027 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ISO TS 13027 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO TS 13027 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu, yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon Standardı Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde ISO sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi KYS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon/Akreditasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

ISO TS 13027 Hijyen ve Sanitasyon
ISO SİSTEM BELGELENDİRME