BAP UYGULAMALARI İYİ SU ÜRÜNLERİ

BAP UYGULAMALARI İYİ SU ÜRÜNLERİ


Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikasına ihtiyacınız var mı?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikasına sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası hakkında bilgi edinin.

 

BAP SERTİFİKASI NEDİR?

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası nedir?

BAP sertifikası, Global Aquaculture Alliance kurumunca deniz ürünleri yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve kalitesi amacıyla oluşturulmuş bir standartlar bütünüdür. BAP su ürünleri üretim zincirinin her adımında sürdürülebilirliğin dört temel alanını (çevresel, sosyal sorumluluk, gıda güvenliği, hayvan sağlığı ve refahı) ele alan, deniz ürünlerine özel bir sertifika programıdır.

Bu sertifika, stoklama yoğunlukları ve izleme gibi bazı önemli konuları kapsamakla birlikte, birçok önemli balık yemi sorununu ele almaz, ilaç kullanımını yasaklamaz ve işçilik uygulamalarını ele almaz.

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası, tedarikçinin ürettiği su ürünlerinde sürdürülebilirliğin temelleri olan çevresel, sosyal sorumluluk, gıda güvenliği, hayvan sağlığı ve refahı gibi unsurlar dahilinde yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

BAP SERTİFİKASI Kapsamı Nedir?


BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası

Çevre başlığında; Su ve çökelti kalitesi, balık yemleri ve balık yağlarının korunması, kaçakların kontrolü ve GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) kullanımı, yabani hayvanlar ve doğal hayatla etkileşim, çiftlik malzemelerinin depolanması ve imha edilmesini

Sosyal Sorumluluk başlığında; Mülkiyet hakları ve mevzuata uygunluk, işçi güvenliği, toplum ilişkileri ve çalışan ilişkilerini

Hayvan Hakları başlığında; Sağlık ve sosyal yardımları ve biyogüvenlik ve hastalık yönetimini

Gıda Güvenliği başlığında; Tortu ve kirleticilerin kontrol ve gözetimi, hasat ve nakliye ve tehlike analizi ve kritik kontrol noktalarını

İzlenebilirlik başlığında; Kayıt tutma gerekliliğini kapsamaktadır.

 

BAP Sertifikası Nasıl Alınır? 

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere BAP belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

BAP Sertifikası Hangi Sektörler İçin?

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası,sektörler için gereklidir?

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası, kuluçkahane, yem fabrikası, çiftlik işleme tesisi için geliştirilmiş standartlardır. Kabuklu deniz ürünleri dahil üretim sistemlerinin tamamı için geçerli bir hale gelmiştir. Yeni standartlar da üretimi çok fazla olan levrek, çipura ve alabalık ta dahil edilmiştir.

BAP Sertifikası, özel sektörde ki su ürünleri üreten her büyüklükte ki firma ve şirkete, su ürünleri alanında GAA (Global Aquaculture Alliance) standartlarında üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

BAP Sertifikasının Faydaları Nedir? 

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası,

BAP Sertifikasına sahip olan üreticiler, deniz ürünleri ve promosyon malzemelerinin ambalajlarında kullanımları için “En Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası” kullanım hakkını edinirler.

Tüketicilere güvenli ve sürdürülebilir kaynaklı deniz ürünleri sağlama konusundaki kararlılığınızı gösterir. BAP Deniz Ürünleri İşleme Tesisi Standardı, Global Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI)’den farklı olup, BAP programını başarıyla tamamladığında, artık tek bir denetim süreci ile hem BAP sertifikası hem de GFSI uyumluluğu alabilirsiniz.

 

BAP Sertifikası Ne Kadar Sürede Alınır? 

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası ne kadar sürede alınır?
Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası
kurulumu sonrası Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

BAP Sertifikası Denetimi Nedir?

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası denetimi nedir?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız BAP standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

BAP UYGULAMALARI İYİ SU ÜRÜNLERİ

BAP UYGULAMALARI İYİ SU ÜRÜNLERİ

BAP Sertifikası Online Nedir?

BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından BAP Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online BAP Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi BAP sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

BAP Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online BAP, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online BAP sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online BAP sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

BAP Sertifikası Geçerlilik Süresi?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası geçerlilik süresi nedir?
BAP Sertifikası için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

BAP sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

BAP yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan BAP Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için BAP Sertifikası düzenleyemez.

BAP sertifika Sertifikası geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

BAP Sertifikası Yasal Gerekçeliği Nedir?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

BAP, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

BAP Sertifikası nin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir.

Fakat Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak BAP Sertifikası talep edilmektedir.

 

BAP Sertifikası Fiyatı Maliyeti Nedir?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, BAP sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, BAP akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

BAP Sertifikası fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

BAP Sertifikası Neden Bizi Seçmelisiniz?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası için neden bizi seçmelisiniz?

BAP sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde BAP sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel BAP danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online BAP sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

BAP Sertifikası Eğitimi Nedir?

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası Eğitimi Nedir?

BAP eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

Bap Uygulamaları İyi Su Ürünleri Uygulamaları Sertifikası Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

BAP Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

BAP Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

BAP:2016 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, BAP İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, BAP MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, BAP RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve BAP FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

BAP UYGULAMALARI İYİ SU ÜRÜNLERİ
KALİTE BELGELENDİRME