GAP BELGESİ İYİ TARIM UYGULAMALARI

GAP BELGESİ İYİ TARIM UYGULAMALARI

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasına ihtiyacınız var mı?

GAP belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası hakkında bilgi edinin.

 

GAP NEDİR?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası nedir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları (GAP), bağımsız bir üçüncü taraf denetimi aracılığıyla, bir çiftlikte veya ürün işleme tesisinde sağlam gıda güvenliği uygulamalarının kullanıldığını doğrulayan bir sertifikasyon programıdır.

GAP denetimleri, mikrobiyal gıda güvenliği risklerini en aza indirmek için meyve ve sebzelerin mümkün olan en güvenli şekilde üretildiğini, paketlendiğini, işlendiğini ve saklandığını doğrulamak için en iyi tarım uygulamalarına odaklanır. 1997 yılında Avrupa’da yaş meyve sebze pazarına hakim olan perakendeciler, son yıllarda tüketicilere taze meyve ve sebze ürünleri tedarik süreçlerinde insan sağlığına yönelik tehditleri minimize etmek amacıyla EUREP adı altında bir araya geldi.

Daha sonra İyi Tarım Uygulamalarının temelini oluşturacak EUREGAP standartları ortaya çıktı. 1999 yılında geçirdiği revizyonun ardından tüm dünya ülkeleri tarafından kabul edilerek GLOBALGAP adını almıştır.

Bu süreçlerin ardından 2007 yılında kuruluna EUREGAP Teknik ve Standartlar Komitesi ile protokol kurallarına uygunluğunu kontrol etmek ve belgelerinde işlemlerini yürütmek için çalışmalar yapmış, çalışmalar tamamlandığında İyi Tarım Uygulamaları belgelendirme işlemleri başlatıldı. En son 2010 yılında revize edilen protokoller daha kapsamlı standartlar dizisi haline gelmiştir.

GAP belgesi, tarımsal ürün tedarikçisinin küresel gıda güvenliği standartlarına uygun bir kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

GAP Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

GAP Kapsamı Nedir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası kapsamı nedir?
GAP Sertifikası

İç Kontrol

İzlenebilirlik ve Kayıtlar

Üretim Materyalleri

Ürün İşleme

Saha, Arazi Geçmişi ve Yönetimi

Toprak Yönetimi

Hasat

Sulama

Gübreleme

Analizler

Bitki Koruma Maddeleri

Entegre Mücadele

Şikayetler

İşçi Sağlığı Güvenliği ve Refahı

Atık ve Kirlilik Yönetimi, Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım

 

GAP Nasıl Alınır? 

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki İster Online ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GAP belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

GAP BELGESİ İYİ TARIM UYGULAMALARI

GAP BELGESİ İYİ TARIM UYGULAMALARI

GAP Hangi Sektörler İçin? 

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası hangi sektörler için gereklidir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası, Gerçek veya tüzel kişilerin malik veya kiracılık sıfatıyla tasarrufu altında bulunan alanlarda üretim yapmaları halinde bireysel üreticiler için veya üretici örgütü veya üretici çatısı altında sözleşmeyle bir araya gelen gerçek kişilerin malik veya kiracılık sıfatıyla tasarrufu altında bulunan alanlarda tarımsal üretim yapması halinde GAP tarafından akredite edilmelidir.

GAP, özel sektördeki her büyüklükteki da arasında bulunduğu tarımsal üretim yapan bireysel üreticiler ve firmalar için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

GAP Faydaları Nedir? 

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası, GAP Ürününüzün raf ömrünü korumaya ve bozulmayı azaltmaya yardımcı olurlar.

Ürününüzün zararlı kontaminasyon riskini azaltmaya yardımcı olabilirler.

Tarımsal operasyonlarınızın verimliliğini ve üretkenliğini artırmada yardımcı olabilirler.

Yeni pazara erişimi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Gıda kalitesinin ve güvenliğinin iyileştirilmesini sağlarlar.

Hasat ve paketleme sırasında gıda güvenliği risklerini azaltmaya yardımcı olurlar.

GAP’ lerin uygulanması ve yönetimi, çiğ ve işlenmiş gıdaların yanı sıra ürünlerin kalitesini de artırır.

GAP’ler, sürdürülebilir tarımı teşvik etmenin yanı sıra, ulusal ve uluslararası çevresel ve sosyal kalkınma hedeflerine de katkıda bulunur.

GAP Ne Kadar Sürede Alınır? 

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası ne kadar sürede alınır?
GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası kurulumu
sonrası GAP Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre GAP Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak GAP belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

GAP sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

GAP Denetimi Nedir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası denetimi nedir?

GAP belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GAP standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GAP Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

GAP Online Nedir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GAP GAP Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online GAP Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GAP sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

GAP Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GAP, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GAP sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GAP sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GAP Geçerlilik Süresi?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GAP belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

GAP sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GAP yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GAP Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GAP belgesi düzenleyemez.

GAP sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

GAP Yasal Gerekçeliği Nedir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

GAP, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GAP belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat GAP belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GAP belgesi talep edilmektedir.

GAP Fiyatı Maliyeti Nedir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GAP sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, GAP akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, GAP sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. GAP Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GAP Neden Bizi Seçmelisiniz?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası için neden bizi seçmelisiniz?

GAP sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde GAP sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GAP danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GAP sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

GAP Eğitimi Nedir?

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası Eğitimi Nedir?

GAP eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

GAP Belgesi İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GAP Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GAP Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GAPTEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GAPİÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GAPMÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GAPRİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GAPFİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

GAP BELGESİ İYİ TARIM UYGULAMALARI
KALİTE BELGELENDİRME