GDP UYGULAMALARI İYİ DAĞITIM

GDP UYGULAMALARI İYİ DAĞITIM

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ihtiyacınız var mı?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Belgesi hakkında bilgi edinin.

 

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım NEDİR?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi nedir?

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım, türü ve amacı fark etmeksizin bir ürün, üretildikten sonra son kullanıcıya ulaşabilmesi için bir dağıtım sürecine tabidir. Ürün kalitesinin dağıtım sürecinde korunması büyük öneme sahiptir. Küreselleşme ile birlikte dağıtım ağını giderek daha karmaşık yapıya bürünmesi, aktör ve paydaşların artması dağıtım sürecine yönelik standartlar belirlenmesini zaruri kılmıştır.

Bu süreç genel anlamda her ürün için geçerli olsa da özellikle ilaçlar ve medikal ürünler için daha önemlidir.

2013 yılında Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan İyi Dağıtım Uygulamaları kılavuzu ile standartlaştırılmıştır. Standartlar ürüne dair tedarik, depolanma, taşınma, ihracat vb. alanlar gözetilerek belirlenmiştir.

İyi Dağıtım Uygulamaları, özellikle tıbbi ürünlerin bütünlüğünün ve kalitesinin üreticiden on kullanıcıya kadar kalitesini muhafaza etmesini sağlamak amacıyla toptan dağıtım faaliyeti yönergesidir.

Bu yönerge doğrultusunda tıbbi ürünler küresel tedarik sürecince sahte, çalıntı, standartları karşılamayan, yasa ihlali söz konusu ürünlere karşı koruma sağlamaktadır.

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi, tedarikçi tarafınca üretilen ürünün, genelde tüm ürünlerinde özelde de tıbbi ürünlerinin Avrupa Komisyonu (AC) tarafından belirlenen dağıtım standartlarına doğrultusunda uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Kapsamı Nedir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi

Kalite Yönetimi

Depo Tasarımı ve Yerleşimi

Dokümantasyon

Tesisler ve Ekipmanlar

Personel Eğitimi

Sıcaklık Haritalaması

Operasyon Takibi

Şikayet ve Geri Bildirim Süreci Yönetimi

Dışarıya Yaptırılan Faaliyetler

İç Denetimler

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Nasıl Alınır? 

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi  kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GDP Uygulamaları İyi Dağıtım belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Hangi Sektörler İçin? 

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi

 

amaç ve tür gözetmeksizin tüm dağıtım faaliyetine tabii olan ürünler için geçerli olsa da özellikle tıbbi ürün üreticileri geçerli bir sertifikadır.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım, özel sektörde ki her büyüklükte ki şirkete, üniversite bünyesinde firmalara ve kamu sektörü kuruluşların da ilaç ve medikal ürün üretimi yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Faydaları Nedir? 

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi,

Üretimden dağıtıma belgelendirilmiş kaliteli üretim

Uluslararası geçerlilik

Standartlara uygun üretim

İlaçların depolanması ve dağıtımının AB standartlarında yapımı

Hata riskinin azaltılması

Müşteri ve son kullanıcının daha fazla güveni

Ambalaj ve nakliye süreç denetimi

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Ne Kadar Sürede Alınır? 

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ne kadar sürede alınır?
İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi
kurulumu sonrası İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Denetimi Nedir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi denetimi nedir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GDP Uygulamaları İyi Dağıtım standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Online Nedir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GDP İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GDP sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GDP Uygulamaları İyi Dağıtım, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Geçerlilik Süresi?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi  Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GDP Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Belgesi düzenleyemez.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Yasal Gerekçeliği Nedir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi  yasal bir gereklilik midir?

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Belgesi talep edilmektedir.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Fiyatı Maliyeti Nedir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, GDP Uygulamaları İyi Dağıtım akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Neden Bizi Seçmelisiniz?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GDP danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GDP Uygulamaları İyi Dağıtım sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Eğitimi Nedir?

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Eğitimi Nedir?

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

İyi Dağıtım Uygulamaları Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GDP Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GDP Uygulamaları İyi Dağıtım TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GDP Uygulamaları İyi Dağıtım İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GDP Uygulamaları İyi Dağıtım MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GDP Uygulamaları İyi Dağıtım RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GDP Uygulamaları İyi Dağıtım FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

GDP UYGULAMALARI İYİ DAĞITIM
KALİTE BELGELENDİRME