GLP UYGULAMALARI İYİ LABORATUVAR UYGULAMALARI

GLP UYGULAMALARI İYİ LABORATUVAR UYGULAMALARI

İyi Laboratuvar Uygulamaları ihtiyacınız var mı?

İyi Laboratuvar Uygulamaları ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

İyi Laboratuvar Uygulamaları hakkında bilgi edinin.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları NEDİR?

İyi Laboratuvar Uygulamaları nedir?

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları, Deneysel (klinik olmayan) araştırma alanında, iyi laboratuvar uygulaması veya GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları ifadesi özellikle, kimyasalın tek düzeliğini, tutarlılığını, güvenilirliğini, tekrarlanabilirliğini, kalitesini ve bütünlüğünü sağlamak için araştırma laboratuvarları ve organizasyonları için bir kalite yönetim kontrol sistemini belirtir, farmasötikler de dahil Klinik olmayan güvenlik testleri; akut ila kronik toksisite testleri yoluyla fizik-kimyasal özelliklerden.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları ilk olarak 1972’de Yeni Zelanda ve Danimarka’da ve daha sonra 1978’de ABD’de Industrial BioTest Labs skandalına yanıt olarak tanıtıldı.

Bunu birkaç yıl sonra 1992’de İLU’nun Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İlkeleri izledi; OECD o zamandan beri GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamalarının birçok ülkede yayınlanmasına yardımcı oldu.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları, kimyasalların (ilaçlar dahil) insan ve hayvanlar üzerindeki güvenlik veya etkinliğinin değerlendirilmesi için yürütülen klinik olmayan çalışmalara yöneliktir.

Bir veri kalite sistemi olan GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları, laboratuvar güvenliği standartlarıyla karıştırılmamalıdır – laboratuvar malzemelerini güvenli bir şekilde işlemek için uygun eldivenler, gözlükler ve giysiler kullanılmalıdır.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları ilkeleri, klinik olmayan ve laboratuvar testleri sürecinde kimyasalların güvenliğini, tutarlılığını, yüksek kalitesini ve güvenilirliğini sağlamayı ve geliştirmeyi amaçlar.

Ancak GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sadece kimyasallarla sınırlı değildir, tıbbi cihazlar, gıda katkı maddeleri, gıda ambalajları için geçerlidir, renk katkı maddeleri ve diğer farmasötik olmayan ürünler veya bileşenlerini de içermektedir.

İyi Laboratuvar Uygulamaları, klinik olmayan deneysel araştırma alanında yürütülen faaliyetlerin uluslararası standartlarına uygun yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

İyi Laboratuvar Uygulamaları ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Kapsamı Nedir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları  

Laboratuvar yönetimi

Kalite Güvence Yönetimi

Personel eğitimi

Test birimlerinin yönetimi

Laboratuvar denetimi

Kalite Güvence Programı

Araç gereç ve malzeme yönetimi

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Nasıl Alınır? 

İyi Laboratuvar Uygulamaları konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

İyi Laboratuvar Uygulamaları kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar. 

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Hangi Sektörler İçin? 

İyi Laboratuvar Uygulamaları hangi sektörler için gereklidir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları Güvenlik çalışmaları ile uğraşan laboratuvarlar, insanların yaşamında ve çevrelerinde bulunan zararlılarla mücadele amacıyla üretilen kimyasallar üzerinde çalışma yapan laboratuvarlar, gıda katkı maddeleri üzerinde çalışan laboratuvarlar, kozmetik ürünlerin geliştirilmesi için çalışan laboratuvarlar içindir.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Faydaları Nedir? 

İyi Laboratuvar Uygulamaları Uluslararası para daha fazla erişim

Belirli standart kalitesinde iş yapıldığının belgelenmesi

Yüksek çalışma verimliliği

Son kullanıcıya karşı olumlu imaj

Personel farkındalığında artış

Müşteri memnuniyeti

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Ne Kadar Sürede Alınır? 

İyi Laboratuvar Uygulamaları ne kadar sürede alınır?
İyi Laboratuvar Uygulamaları
kurulumu sonrası İyi Laboratuvar Uygulamaları ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre İyi Laboratuvar Uygulamaları ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak İyi Laboratuvar Uygulamaları ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Denetimi Nedir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları denetimi nedir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları denetimi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

İyi Laboratuvar Uygulamaları denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Online Nedir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GLP İyi Laboratuvar Uygulamaları ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GLP sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Geçerlilik Süresi?

İyi Laboratuvar Uygulamaları Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GLP Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Belgesi düzenleyemez.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Yasal Gerekçeliği Nedir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları yasal bir gereklilik midir?

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir.

Fakat İyi Laboratuvar Uygulamaları, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Belgesi talep edilmektedir.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Fiyatı Maliyeti Nedir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Neden Bizi Seçmelisiniz?

İyi Laboratuvar Uygulamaları için neden bizi seçmelisiniz?

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GLP danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Eğitimi Nedir?

İyi Laboratuvar Uygulamaları  Eğitimi Nedir?

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

İyi Laboratuvar Uygulamaları Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GLP Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GLP Uygulamaları İyi Laboratuvar Uygulamaları FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

GLP UYGULAMALARI İYİ LABORATUVAR UYGULAMALARI
KALİTE BELGELENDİRME