GMP BELGESİ İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI

GMP BELGESİ İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi ihtiyacınız var mı?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi ve Danışmanlık hakkında bilgi edinin.

GMP NEDİR?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi nedir?

GMP, İyi üretim uygulaması (GMP), bir ilaç üreticisinin üretim süreçlerinde karşılaması gereken minimum standardı tanımlar. Gıda güvenliği ve kalitesinin güvencesi, günümüzde tüketiciler için önemli bir husustur.

GMP Sertifikası sayesinde müşterilerin güvenli, yüksek kaliteli gıda ticareti yapma ve üretme taahhüdüne olan güvenini artıran gıda güvenliği yönetim sisteminde önemli bir rol oynamaktadır.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), bu standartlara uygunluğu doğrulamak için denetimleri koordine etmekte ve Avrupa Birliği (AB) düzeyinde GMP faaliyetlerinin uyumlaştırılmasında kilit bir rol oynamaktadır.

GMP genel hijyen ve ürüne özel olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Tüm gıda türleri için geçerli olan, güvenli ve hijyenik üretim ve sarf malzemelerinin işlenmesini sağlayan tür Genel GMP’dir.

Söz konusu spesifik üretim ürünü için geçerli olan bir gereklilik topikal lokasyonlar, tüketilebilir gıdalara göre farklı özel GMP gereksinimleri karşılayan türe ise spesifik GMP denilmektedir.

GMP belgesi, müşterilere üretim süreçlerinde, gıda ve ilaç sektörü başta olmak üzere, üretimi yapan firma tarafından bir kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

GMP Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

GMP Kapsamı Nedir?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi kapsamı nedir?

Organizasyon

Personel eğitimi

Hijyenik Yönetim Süreçleri Kontrolü ve Teşviki

Depolamayı optimize etmek

Malzemelerin güvenli ve hijyenik olarak işlenmesini sağlama

Bakım ve kalibrasyon

Süreçlerin risk değerlendirilmesi

Geri Çağırma

 

GMP Nasıl Alınır? 

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GMP, belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

GMP Hangi Sektörler İçin? 

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi İlaç, kozmetik ve gıda sektöründe faal olan firmaların üretim süreçlerinin uluslararası standartlarla uyumlu şekilde icra edildiği GMP sertifikası tarafından akredite edilmelidir.

GMP, özel sektör ve kamu sektörü başta olmak üzere da arasında bulunduğu gıda ve ilaç sektörlerinde ki üreticiler ve iştirakler için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

GMP Faydaları Nedir? 

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi Tüketicinin nihai olarak yüksek kaliteli, güvenli ve tüketime uygun ürünlere ulaştığının rahatlığı ile ürünü satın alması

Üretim sırasında oluşabilecek karışıklık ve hatadan doğacak kayba karşı ilgili süreç ve çalışanların kontrolünü sağlama

Şirketin kamuoyundaki güvenilirliğini arttırma

Uluslararası ticarette avantaj yakalama

Rakiplerine karşı pazarda rekabet avantajı

Yasal gerekliliklere uyumdan ötürü cezai durumlarla karşılaşma olasılığını azaltma

 

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları

GMP Ne Kadar Sürede Alınır? 

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi ne kadar sürede alınır?
GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi
kurulumu sonrası GMP Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre GMP, Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak GMP belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

GMP sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

GMP Denetimi Nedir?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi denetimi nedir?

GMP belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GMP standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GMP Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

GMP Online Nedir?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi Online Kurulum Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GMP Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online GMP, Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.

Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GMP sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

GMP Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GMP, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GMP, sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GMP sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GMP Geçerlilik Süresi?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GMP belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

GMP sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GMP yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GMP, Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GMP belgesi düzenleyemez.

GMP, sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

GMP Yasal Gerekçeliği Nedir?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi yasal bir gereklilik midir?

GMP, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GMP,belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat GMP belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GMP belgesi talep edilmektedir.

 

GMP Fiyatı Maliyeti Nedir?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GMP , sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, GMP akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, GMP sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

GMP, Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GMP Neden Bizi Seçmelisiniz?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

GMP, sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde GMP sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GMP danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GMP sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

GMP Eğitimi Nedir?

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi Eğitimi Nedir?

GMP eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

GMP Belgesi İyi Üretim Uygulamaları Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GMP Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GMP Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GMP, TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GMP, İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GMP, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GMP, RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GMP, FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

GMP BELGESİ İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI
KALİTE BELGELENDİRME