GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI

GPP İyi Eczacılık Uygulamaları Belgesine ihtiyacınız var mı?

GPP İyi Eczacılık Uygulamaları Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GPP Belgesi İyi Eczacılık Uygulamaları Belgesi hakkında bilgi edinin.

 

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI NEDİR?

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Belgesi nedir?

GPP Eczacılık sektörünün uluslararası standartlar kapsamında kaliteli hizmet vermesine yönelik geliştirilmiş bir sertifikadır. Bu standartlar Uluslararası İlaç Federasyonu (FIP) tarafından 1992 yılında belirlenmiştir.

Standartlar esas olarak sağlık hizmetlerinin kalitesini iyileştirme, ilaçlar hakkında ki bilgilerin doğru aktarılması ve verilen sağlık hizmetinin kalitesinin geliştirilmesi amacıyla belirlenmiştir.

GPP Belgesi İyi Eczacılık Uygulamaları, eczacılık hizmetinin Uluslararası İlaç Federasyonunun belirlediği standart kalitede uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

GPP Belgesi İyi Eczacılık Uygulamaları ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Kapsamı Nedir?

İlaçların etkinliğinin artırımı

Hastalara verilen eczacılık hizmetin artırımı

İlaçların zarar görmesini önleme

İlaçların etkinliğinin sağlanması

Personelin yetkinliği için eğitim

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Nasıl Alınır? 

GPP Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

GPP Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki İster Online ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GPP belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar. 

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Hangi Sektörler İçin? 

GPP Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

GPP Belgesi Uluslararası İlaç Federasyonu tarafından belirlenen standartlar olup, sadece Eczacılar için gereklidir.

GPP, özel sektörde ki her büyüklükte ki şirketlerin, üniversite bünyesinde üretim yapan firmaların ve kamu sektörü kuruluşlarının da arasında uluslararası standartlar doğrultusunda ilaç üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Faydaları Nedir? 

GPP Belgesi Eczacılık mesleğinin uluslararası standart düzeyince yapılmasını sağlama, birey ve toplum sağlığının daha iyi olması için katkıda bulunma, ulusal mevzuatta ki farklılıkları uluslararası standartların kullanımı ile kapanmasına yardımcı olma, hijyen ve enfeksiyon karşı koruma sağlama ve eczacılık mesleğinin imajına olumlu katkıda bulunmak gibi çeşitli faydaları vardır.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Ne Kadar Sürede Alınır? 

GPP Belgesi ne kadar sürede alınır?
GPP Belgesi
kurulumu sonrası GPP Belgesi ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre GPP Belgesi ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak GPP Belgesi ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

GPP sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Denetimi Nedir?

GPP Belgesi denetimi nedir?

GPP Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

GPP Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GPP standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GPP Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Online Nedir?

GPP Belgesi Online Kurulum Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GPP GPP Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online GPP Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GPP sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

GPP Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GPP, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GPP sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GPP sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Geçerlilik Süresi?

GPP Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GPP Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

GPP sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın.

Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GPP yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GPP Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir.

Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GPP Belgesi düzenleyemez.

GPP sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Yasal Gerekçeliği Nedir?

GPP Belgesi yasal bir gereklilik midir?

GPP gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GPP Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat GPP Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GPP Belgesi talep edilmektedir.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Fiyatı Maliyeti Nedir?

GPP Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GPP sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, GPP akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, GPP sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. GPP Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GPP Belgesi İyi Eczane Uygulamaları

GPP Belgesi İyi Eczane Uygulamaları

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Neden Bizi Seçmelisiniz?

GPP Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

GPP sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde GPP sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GPP danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GPP sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Eğitimi Nedir?

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Belgesi Eğitimi Nedir?

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

GPP Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz.

Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GPP Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GPP TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GPP İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GPP MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GPP RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GPP FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

GPP BELGESİ İYİ ECZANE UYGULAMALARI
KALİTE BELGELENDİRME