GTP BELGESİ TICARET UYGULAMALARI

GTP BELGESİ TICARET UYGULAMALARI

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ihtiyacınız var mı?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları İyi Ticaret Belgesi ve Danışmanlık hakkında bilgi edinin.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları NEDİR?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi nedir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ana hedefleri, gıda ve yem zincirinde tarımsal ticarette operatörler arasında gıda güvenliği ve tüketici sağlığı ile ilgili sorumluluklar konusunda şeffaflık, ortaklık ve farkındalıktır.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Kodu, hububat, pirinç, yem maddeleri, yağlı tohumlar, zeytinyağı, sıvı ve katı yağlar ve tarımsal tedarik ticaretini temsil eden Avrupa Birliği olan COCERAL tarafından oluşturulan gıda ve yem güvenliği planıdır.

Gıda ve yem ticareti ile uğraşan firma ve şirketler için geliştirilen plan, tahılların, proteinli mahsullerin, yağlı tohumların ve diğer bitkisel ürünlerin ve bunların yan ürünlerinin toplanmasını, depolanmasını, ticaretini ve taşınması sürecini kapsar. Piyasaya güvenli gıda ve yem ürünleri sunmak iyi yönetim uygulamalarının sonucudur.

Bu süreçte sadece birincil üretimden nihai işlemeye kadar yem ve gıda zincirinin her aşamasında ki organizasyon başarısı ile olabilir. Yem ve gıda sektöründe ki her operatörün sorumluluğunda olan bu nitelikli işlem süreçleri iyi ticaret uygulamaları ile standartlar bütünü haline getirilmiştir. GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları, malların teslim alınmasından sevkiyatına kadar olan tüm işlemler için geçerlidir.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Sertifikasyon şeması aşağıdaki belgelerden oluşur:

İyi Uygulama Kodu

Sertifikasyon Kuralları

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Belgesi, tedarikçinin ürettiği ürünlerde Avrupa Birliği tarafından belirlenen kalite standartları doğrultusunda bir sistemi uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Kapsamı Nedir? 

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi Tüccarlar tarafından tüccarlar için geliştirilen plan genel olarak, tahılların, proteinli mahsullerin, yağlı tohumların ve diğer bitkisel ürünlerin ve bunların yan ürünlerinin toplanmasını, depolanmasını, ticaretini ve taşınmasını kapsar. Özelde de işletme alanının kontrolünü, tesislerin ve ekipmanların bakımı, atık kuralları ve hijyen için personelin eğitimini kapsamaktadır.

 

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Nasıl Alınır? 

 İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar. 

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Hangi Sektörler İçin? 

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları gıda ve yem işletmecileri (hububat, pirinç, yem maddeleri, yağlı tohumlar, zeytinyağı, sıvı ve katı yağ sektörleri) gibi tarımsal tedarik zincirince faal olan firma ve şirketler içindir.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları, özel sektörde ki her büyüklükte ki şirkete, üniversite bünyesinde üretim yapan firmalara ve kamu sektörü kuruluşlarının da arasında bulunduğu gıda ve yem alanında üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Faydaları Nedir? 

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi,

Firmaların yemek ve besin güvenliği konusundaki yasal gereksinimleri karşılamak

Müşterilerin yemek ve besin zincirindeki isteklerine belirlenmiş standartlar doğrultusunda cevap vermektedir

Üretilen tarımsal ürünün tesliminden sevkiyatına kadar olan tüm süreçlerin denetim güvencesi ile pazara girişinin sağlanması

 

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Ne Kadar Sürede Alınır? 

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ne kadar sürede alınır?
İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi
kurulumu sonrası İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Denetimi Nedir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi denetimi nedir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler.

Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Online Nedir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GTP İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GTP sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Geçerlilik Süresi?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GTP Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Belgesi düzenleyemez.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Yasal Gerekçeliği Nedir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi yasal bir gereklilik midir?

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır.

Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Belgesi talep edilmektedir.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Fiyatı Maliyeti Nedir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi   için neden bizi seçmelisiniz?

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GTP danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi , şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz .

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Eğitimi Nedir?

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi Eğitimi Nedir?

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

İyi Ticaret Uygulamaları Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GTP Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve GTP Belgesi Ticaret Uygulamaları FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

GTP BELGESİ TICARET UYGULAMALARI
KALİTE BELGELENDİRME