GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri

Güvenli Turizm Belgesi ihtiyacınız var mı?

Güvenli Turizm Belgesi ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri hakkında bilgi edinin.

GÜVENLİ TURİZM NEDİR?

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri nedir?

Güvenli Turizm Belgesi, Dünyada bir ilki teşkil eden sertifika programı Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonu sonrası oluşturulmuş bir sertifikadır. COVİD-19 salgını sonrasına yönelik turistlerin sağlık ve hijyen konusunda ki endişelerine karşın oluşturulmuş standartlardır.

Tüm bu önlemlere uyulup uyulmadığı, yetkililer tarafından düzenli olarak denetlenip değerlendirilmektedir. Denetimler sırasında güvenlik önlemlerine uyulmamasının tespiti durumunda otelin doğrulaması iptal edilir. Bu sertifika, Türkiye’de seyahat ve turizmin gerekli sağlık önlemlerini alarak güvenli bir şekilde devam etmesini sağlamaya yardımcı olmayı amaçlıdır.

Güvenli Turizm Belgesi, sertifika sahibi turizm firmasının ve şirketinin işletmelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenmiş standartları uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

Güvenli Turizm Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Kapsamı Nedir?

Güvenli Turizm Belgesi, Bulaşmaya karşı ve hijyen standartlarına karşı eğitimli görevli personel bulunması

Standarda dair tüm prosedür ve protokolleri kapsayan izleme formları ve kontrol listesinin oluşturulması

Bir kayıt sistematiğinin oluşturulup, periyodik doğrulamasının yapılması ve doğrulamalarla ilgili gerekli aksiyonun alınması

Tesislerin herhangi bir bölümünde oluşabilecek yığılmayı önlemek için sosyal mesafe planının oluşturulması

Tesislerde el antiseptiği ve el dezenfektanına yönelik planlama yapılması

Havalandırma filtreleri periyodik değişimi ve doğal havalandırmanın yapılması

Sağlık ve hijyen prosedürlerinin tesisteki satın almadan mutfak bölümüne kadar detaylı bir şekilde departman yöneticileri ile değerlendirme toplantılarının yapılması

Personelden, onaylı Hijyen Eğitimi Sertifikasına sahip olmaları gibi süreçleri kapsamaktadır.

GÜVENLİ TURİZM Nasıl Alınır? 

Güvenli Turizm Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

Güvenli Turizm Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere GÜVENLİ TURİZM belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Hangi Sektörler İçin? 

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri hangi sektörler için gereklidir?

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri, başta oteller olmak üzere tatil köyü vb. gibi konaklama tesisleri içindir.

Yeşil Yıldız Belgesi, her otel, tatil köyü vb. konaklama tesislerinin Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenmiş standartlara yönelik uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

GÜVENLİ TURİZM Faydaları Nedir?

Güvenli Turizm Belgesi

Uluslararası pazarda rekabete olumlu katkı yapar

Müşteri güvencesi kazanımı

Uluslararası standartlar seviyesinde hijyen ve sağlık denetimi

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Ne Kadar Sürede Alınır? 

Güvenli Turizm Belgesi ne kadar sürede alınır?
Güvenli Turizm Belgesi
kurulumu sonrası Güvenli Turizm Belgesi ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre Güvenli Turizm Belgesi ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak Güvenli Turizm Belgesi ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

Güvenli Turizm Belgesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Denetimi Nedir?

Güvenli Turizm Belgesi denetimi nedir?

Güvenli Turizm Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

Güvenli Turizm Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız Güvenli Turizm Belgesi standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; Güvenli Turizm Belgesi Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dökumantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar.

Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Online Nedir?

Güvenli Turizm Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından GÜVENLİ TURİZM Güvenli Turizm Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online Güvenli Turizm Belgesi Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.

Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi GÜVENLİ TURİZM sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

Güvenli Turizm Belgesi Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online Güvenli Turizm Belgesi, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online Güvenli Turizm Belgesi sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online Güvenli Turizm Belgesi sertifikasyonu almanızı garanti eder.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Geçerlilik Süresi?

Güvenli Turizm Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
GÜVENLİ TURİZM Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

Güvenli Turizm Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

Güvenli Turizm Belgesi yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan Güvenli Turizm Belgesi Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için Güvenli Turizm Belgesi düzenleyemez.

Güvenli Turizm Belgesi sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Yasal Gerekçesi Nedir?


Güvenli Turizm Belgesi yasal bir gereklilik midir?

Güvenli Turizm Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

Güvenli Turizm Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat Güvenli Turizm Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak GÜVENLİ TURİZM Belgesi talep edilmektedir.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Fiyatı Maliyeti Nedir?

Güvenli Turizm Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, Güvenli Turizm Belgesi sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, Güvenli Turizm Belgesi akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, Güvenli Turizm Belgesi sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

Güvenli Turizm Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

Güvenli Turizm Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

GÜVENLİ TURİZM sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde Güvenli Turizm Belgesi sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel GÜVENLİ TURİZM danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online Güvenli Turizm Belgesi sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

Güvenli Turizm Belgesi Konaklama Ve Yeme-İçme Tesisleri

Güvenli Turizm Belgesi Konaklama Ve Yeme-İçme Tesisleri

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri Eğitimi Nedir?

Güvenli Turizm Belgesi Eğitimi Nedir?

Güvenli Turizm Belgesi eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

Güvenli Turizm Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

GÜVENLİ TURİZM Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

Güvenli Turizm Belgesi Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

Güvenli Turizm Belgesi TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, Güvenli Turizm Belgesi İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, Güvenli Turizm Belgesi MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, Güvenli Turizm Belgesi RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve Güvenli Turizm Belgesi FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

GÜVENLİ TURİZM BELGESİ Konaklama ve Yeme-İçme Tesisleri
KALİTE BELGELENDİRME