HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMLERİ OTEL BELGESİ

HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMLERİ OTEL BELGESİ

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesine ihtiyacınız var mı?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi hakkında bilgi edinin.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ NEDİR?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi nedir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi Sertifikası, Gıda sektörü gibi önemli bir sektörde tarladan son tüketiciye kadar ürün ve hizmetlerin kalitesi kritik bir husustur.

Sanitasyon terimi gıda sektöründe ki hijyeni ifade etmek için kullanılır.

Bu sebeple gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların Hijyen ve Sanitasyon Belgesi almaları gerekmektedir.

Sanitasyon, sağlık anlamına gelen Latince sanitas kelimesinden türetilmiştir.

Sanitasyon, genel olarak insan sağlığının iyileştirilmesi, korunması ve iyileştirilmesinde uygulanacak ilkeleri içerir.

Gıda sektöründe sanitasyon denilince “üretimde hijyenik ve sağlıklı koşulların yaratılması ve sürdürülmesi” anlaşılır.

Hijyen ise sanitasyon ile iç içedir ve birbirini tamamlayan kavramlardır.

Hijyen, daha çok hastalıkların nedenlerini ve ortadan kaldırılmasını yani koruyucu hekimlik denilen bir alanı kapsamaktadır.

Gıda üretim kuruluşlarının temiz ve sağlıklı ortamlarda üretim yapabilmeleri ve hizmet verebilmeleri ve son tüketicilerin sağlığını koruyabilmeleri için gıda üretiminden, depolanmasına, taşınmasına ve sunumuna kadar tüm süreçlerin Gıda Hijyeni yönetmeliğine uygun olması gerekmektedir.

Gıda ürünleri üreten firmalar, restoran, restoran, kafe, kantin ve büfeler, market zincirleri, gıda depolama firmaları, gıda paketleme firmaları, lojistik firmaları ve benzeri gıda satış yerleri bu kategoriye dahil edilebilir.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi, Gıda sektöründe faaliyet gösteren Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Kapsamı Nedir?

 

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi kapsamı nedir?

Üretim alanı hijyeni

Kalite Yönetimi

İşletme teknik ekipman uyumu

Laboratuvar analizleri

Haşere kontrolü

Temizlik melezlemelerinin hijyeni

Personel Eğitimi

Dağıtım koşullarının kontrolü

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Nasıl Alınır? 

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır.

Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar. 

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Hangi Sektörler İçin? 

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi, Gıda sektöründe bulunan veya gıda ile temasta olan (oteller ve restoranlar) tüm kuruluşlar için gereklidir.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi, Özel sektörde ki her büyüklükte ki şirket, firma, kuruluş ve işletmelerin gıda sektörüne yönelik üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Faydaları Nedir? 

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi Uluslararası tescil

Müşteri güveni sağar

Yasal düzenlemeler ile güvence sağlar

Kalitenin Tasdiki

Peridizasyon sonucu kalite ve verimde sürekli artış

Geri bildirimlerin iyi yönetimi

Personel veriminde artış sağlar

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Ne Kadar Sürede Alınır? 

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi ne kadar sürede alınır?
Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi
kurulumu sonrası Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Denetimi Nedir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi nedir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler.

Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar.

Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Online Nedir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMİ Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.

Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMİ sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır.

Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ sertifikasyonu almanızı garanti eder.

HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMLERİ OTEL BELGESİ

HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMLERİ
OTEL BELGESİ

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Geçerlilik Süresi?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMİ belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın.

Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi düzenleyemez.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Yasal Gerekçesi Nedir?


Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi yasal bir gereklilik midir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir.

Fakat Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır.

Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi talep edilmektedir.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Fiyatı Maliyeti Nedir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Neden Bizi Seçmelisiniz?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMİ danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Eğitimi Nedir?

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi Eğitimi Nedir?

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

Hijyen ve Sanitasyon Denetimleri Otel Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

HİJYEN VE SANİTASYON DENETİMİ Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve HİJYEN VE SANİTASON DENETİMİ FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

HİJYEN VE SANITASYON DENETIMLERI OTEL BELGESİ
KALİTE BELGELENDİRME