JCI AKREDİTASYON JOINT COMMISSION INTERNATIONAL

JCI AKREDİTASYON JOINT COMMISSION INTERNATIONAL

Joint Commission International Belgesi ihtiyacınız var mı?

JCI Akreditasyon Joint Commission International ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

JCI Akreditasyon Joint Commission International hakkında bilgi edinin.

JCI NEDİR?

JCI Akreditasyon Joint Commission International nedir?

JCI, Joint Commission International Belgesi (JCI), dünyanın önde gelen kar amacı gütmeyen hasta güvenliği organizasyonlarından biridir.

JCI, her hastanın mümkün olan en yüksek kalitede bakım aldığı bir dünya arar.

JCI standartları, hasta güvenliği ve bakım kalitesi için önde gelen bir sağlık akreditasyon programı olarak uluslararası düzeyde tanınmaktadır.

Joint Commission International Belgesi tarafından akredite edilen sağlık programı türleri şunları içerir:

Hastane akreditasyonları

Klinik laboratuvar akreditasyonları

Akademik tıp merkezi hastaneleri (tıp okulları ile entegre tıbbi tesisler ve akademik ve/veya ticari klinik deneme siteleri gibi)

Ayakta bakım tesisleri (diyaliz tesisleri ve akut bakım merkezleri dahil)

Evde bakım tesisleri (personel nitelikleri ile eğitim ve çevre güvenliğini içerir)

Uzun süreli bakım tesisleri (yardımcı yaşam ve kronik bakım tesisleri gibi)

Tıbbi taşıma organizasyonları (acil ve acil olmayan taşıma hizmetleri dahil)

Birinci basamak sağlık merkezleri (toplum entegrasyonu, hastalık önleme ve sağlığı geliştirme merkezleri gibi)

JCI’ın kendisi, Uluslararası Sağlık Hizmetlerinde Kalite Dış Değerlendirme Derneği (IEEA) tarafından akredite edilmiştir.

Bu akreditasyon, JCI tarafından kullanılan standartların, süreçlerin ve eğitimin, akreditasyon kuruluşları için en yüksek uluslararası standartlarla uyumluluğunun güvencesini belirtir.

JCI, eğitim, uluslararası akreditasyon (Uluslararası Hasta Güvenliği Hedefleri-IPSG’ler dahil), danışmanlık hizmetleri ve sertifikalar sağlayarak dünya çapında güvenlik ve sağlık bakım kalitesini korumayı ve iyileştirmeyi amaçlar.

Hasta güvenliği ve kalitesinde en iyi uygulamaları sağlamanın yanı sıra JCI, her tür sağlık kuruluşunda performansı ve sonuçları iyileştirmek için yenilikçi çözümler sunar.

JCI Akreditasyon Joint Commission International, verilen sağlık hizmeti ve hizmetlerinin uluslararası standartlara göre uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

JCI Akreditasyon Joint Commission International ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

JCI Kapsamı Nedir? 

JCI Akreditasyon Joint Commission International enfeksiyon kontrolü, hasta değerlendirmesi, tesis güvenliği, sağlık hizmeti kalitesi ölçümü, ilaç güvenliği, hasta bakımı ve tedavisi, personel eğitimi, risk yönetimi, kalite iyileştirme süreçlerini kapsamaktadır.

JCI Nasıl Alınır? 

JCI Akreditasyon Joint Commission International konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

JCI Akreditasyon Joint Commission International kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır.

Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere JCI belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar. 

JCI Hangi Sektörler İçin? 

JCI Akreditasyon Joint Commission International hangi sektörler için gereklidir?

JCI Akreditasyon Joint Commission International hastaneleri ve akademik tıp merkezlerini akredite eder.

Ayrıca klinikleri, laboratuvarları, ambulans hizmetlerini ve acil ulaşım organizasyonlarını, evde bakımı, uzun süreli bakımı ve birinci basamak sağlık kuruluşlarını akredite eder.

JCI, özel sektörde, üniversite bünyesinde ki hastaneler ve klinikler başta olmak üzere uluslararası standartlarına yönelik hizmet sunan sağlık kuruluşları için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

JCI Faydaları Nedir? 

JCI Akreditasyon Joint Commission International,

Sağlık hizmetinin uluslararası standartlar kalitesinde verildiğini tasdiklemek

Hasta mahremiyetinin en üst düzeyde tutulmasını sağlar

Risk yönetimini ve risk azaltmayı iyileştirir

İş operasyonlarının gelişimini sağlar

Performans kalitesini yükseltir

Bakım, hizmet ve tedavilerin güvenliği ve kalitesi konusunda toplumun güvenini güçlendirir

Multidisipliner sağlık bakım planını destekler ve denetler

Sağlık çalışanları ile hasta yakınları arasında etkin iletişim ve koordinasyon sağlar

Fiziksel çevrenin güvenliği ve acil durumlarda çalışanların etkin koordinasyonunu sağlar

Kaliteli ve teknik donanım ile zamanında etkin hizmet sağlar

JCI Ne Kadar Sürede Alınır? 

JCI Akreditasyon Joint Commission International ne kadar sürede alınır?
JCI Akreditasyon Joint Commission International
kurulumu sonrası JCI Akreditasyon Joint Commission International sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre JCI Akreditasyon Joint Commission Internationalne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak JCI Akreditasyon Joint Commission Internationalne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

JCI sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

JCI Denetimi Nedir?

JCI Akreditasyon Joint Commission International denetimi nedir?

JCI Akreditasyon Joint Commission International için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

JCI Akreditasyon Joint Commission International denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız JCI standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler.

Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; JCI Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

JCI Online Nedir?

JCI Akreditasyon Joint Commission International Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından JCI Akreditasyon Joint Commission International İhtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online JCI Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi JSI sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır.

Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

JCI Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online JCI, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online JCI sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online JCI sertifikasyonu almanızı garanti eder.

JCI Geçerlilik Süresi?

JCI Akreditasyon Joint Commission International Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
JSI Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

JCI sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın.

Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

JCI yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan JCI Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir.

Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için JCI Akreditasyon Joint Commission International düzenleyemez.

JCI sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

JCI Yasal Gerekçesi Nedir?

JCI Akreditasyon Joint Commission International yasal bir gereklilik midir?

JCI :2003, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

JCI Akreditasyon Joint Commission Internationalnin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat JCI Akreditasyon Joint Commission International, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır.

Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak JCI Akreditasyon Joint Commission International talep edilmektedir.

JCI Fiyatı Maliyeti Nedir?

JCI Akreditasyon Joint Commission International maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, JCI sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, JCI akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, JCI sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

JCI Akreditasyon Joint Commission International fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

JCI Neden Bizi Seçmelisiniz?

JCI Akreditasyon Joint Commission International için neden bizi seçmelisiniz?

JCI sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde JCI sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel JSI danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online JCI sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paranın %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir. 

JCI AKREDİTASYON JOINT COMMISSION INTERNATIONAL

JCI AKREDİTASYON JOINT COMMISSION INTERNATIONAL

JCI Eğitimi Nedir?

JCI Akreditasyon Joint Commission International Eğitimi Nedir?

JCI eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

JCI Akreditasyon Joint Commission International Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz.

Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

JSI Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

JCI Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

JCI TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, JCI İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, JCI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, JCI RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve JCI FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

JCI AKREDITASYON JOINT COMMISSION INTERNATIONAL
KALİTE BELGELENDİRME