Q-MARK BELGESİ YAPI ÜRÜNLERİ BELGESİ

Q-MARK BELGESİ YAPI ÜRÜNLERİ BELGESİ

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ihtiyacınız var mı?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ve Danışmanlık hakkında bilgi edinin.

Q-MARK NEDİR?

 Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi nedir?

Q-MARK Avrupa Birliği standartları esaslı geliştirilmiş bir sertifikadır. Pencere ve kapı gibi yapı malzemelerinin güvenlik, kullanım süresi ve ömrü, dayanıklılığı, sızdırmazlığı gibi kalite standartlarını esas alır.

Yapı malzemelerinin Avrupa Birliği standartlarına uygunluğunu gösteren en önemli belgedir.

Tüketicinin yararını korumak ve endüstriyel üründe kalite iyileştirmesi için, ürünün özelliklerine uygun sıkı denetim standartları oluşturulur ve kalite yönetim sistemi ve belirli ürünlerin kalitesi sağlandıktan sonra Q işareti verilir.

Q-Mark Yangın Kapısı Montaj şeması, yangın kapılarının montajında yetkinliğini gösterir. Yangın kapısı üreticilerinin, ürünlerinin yangının geçişine ve yayılmasına direnme kabiliyetini göstermeleri için yasal bir gereklilik vardır.

Ancak, doğru şekilde kurulmazlarsa, yangına dayanıklılık yetenekleri ciddi şekilde tehlikeye girebilir.

Q-Mark Yangın Kapısı Kurulum şeması, şartname hazırlayanlara, yüklenicilere ve son kullanıcılara seçtikleri ürünün doğru şekilde kurulduğuna ve amaçlandığı gibi çalışması gerektiğine dair güvence sağlamak için tasarlanmıştır.

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi, tedarikçinin ürettiği ürünlerde uygun yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

Q-MARK Kapsamı Nedir?
Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi Kalite kontrolü, Fabrika üretim kontrol süreci ve prosedürleri, ilk tip testi, hesaplama, teknik değerlendirme, tasarım değerlendirmeleri faaliyetlerini kapsamaktadır. 

Q-MARK Nasıl Alınır? 

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere Q-MARK belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

Q-MARK Hangi Sektörler İçin? 

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

 Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi kimyasal ürünler, inşaat malzemeleri, seramik endüstrisi için üretilen malzemeler, metal ürünleri üreten firmalar için gereklidir.

Q-MARK, özel sektörde ki her büyüklükte ki şirket ve firmaların, inşaat ve yapı alanında yönelik üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi

Q-MARK Faydaları Nedir? 

 Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi

Ürünlerin kalitelerinin tasdiklenmesi

Müşteri memnuniyeti

Ürünlerin arıza riskinin minimize edilmesi

Ürünün kullanım amacına uygun olmasını sağlar

Q-MARK Ne Kadar Sürede Alınır? 

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi  ne kadar sürede alınır?
Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi
kurulumu sonrası Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

Q-MARK sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Q-MARK Denetimi Nedir?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi denetimi nedir?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız Q-MARK standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; Q-MARK Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

Q-MARK Online Nedir?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından Q-MARK Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online Q-MARK Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi Q-MARK sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

Q-MARK Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online Q-MARK, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online Q-MARK sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online Q-MARK sertifikasyonu almanızı garanti eder.

Q-MARK Geçerlilik Süresi?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
Q-MARK Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

Q-MARK sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

Q-MARK yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan Q-MARK Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi düzenleyemez.

Q-MARK sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

Q-MARK Yasal Gerekçeliği Nedir?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi yasal bir gereklilik midir?

Q-MARK, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi nin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak Q-Mark Belgesi talep edilmektedir.

Q-MARK Fiyatı Maliyeti Nedir?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, Q-MARK sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, Q-MARK akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, Q-MARK sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

Q-MARK Neden Bizi Seçmelisiniz?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi için neden bizi seçmelisiniz?

Q-MARK sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde Q-MARK sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel Q-MARK danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online Q-MARK sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

Q-MARK Eğitimi Nedir?

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi Eğitimi Nedir?

Q-MARK eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

Q-MARK Belgesi Yapı Ürünleri Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

Q-MARK Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

Q-MARK Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

Q-MARK TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, Q-MARK İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, Q-MARK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, Q-MARK RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve Q-MARK FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

Q-MARK BELGESİ YAPI ÜRÜNLERİ BELGESİ
KALİTE BELGELENDİRME