ROHS BELGESİ Avrupa Elektronik Direktif

ROHS BELGESİ Avrupa Elektronik Direktif

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi ihtiyacınız var mı?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi hakkında bilgi edinin.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif NEDİR?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi nedir?

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif, Avrupa Birliği’nce belirlenen Elektrikli ve Elektronik Ekipmanlarda tehlikeli maddelerin kısıtlanmasına yönelik bir standart dizinidir. Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanmasına İlişkin Avrupa Direktifi, elektrikli ve elektronik ekipman şirketlerini ürünlerinin kimyasal uyumluluğundan doğrudan sorumlu tutmaktadır.

Modern dünyada artan rekabet sonrası firmalar çevre ve insan sağlığına yönelik risk oluşturabilecek faktörleri göz ardı etmeye başlamışlardır.

Bu faktörlerden en önemlisi olan ve sağlık anlamında verdiği zarardan ötürü geri dönüşü pek mümkün olmayan kimyasallar konusudur.

Çünkü üretim süreci ayrı tüketim süreci ayrı riskler içeren kimyasallar çevreye onarılamaz zararalar vermektedirler.

Bu kapsamda Avrupa Birliği ortak pazarı için 2002 yılında tehlikeli maddelerin kullanımına yönelik kısıtlayıcı direktifler belirlemiş ve 2006 yılı itibari ile de tüm AB pazarındaki ürünlere yönelik olacak hale getirmiştir.

 2002 Yılında Avrupa Birliği’nde ortaya çıkmış ve 2006 yılı itibari ile tüm AB pazarında ki tüm ürünlere yönelik hale gelmiştir.

Bu, tüm ürünlerin belirlenen standartlara uyması, kapsamlı uyumluluk belgeleri sağlaması ve AB’de satılan elektrikli ve elektronik ürünlerin kurşun, kadmiyum, cıva, krom, polibromlu bifeniller (PBB’ler) ve polibromlu difenil eterler (PBDE’ler) içermediğinden tescillenmesi anlamına gelir.

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi, tedarikçinin ürettiği ürünlerde Avrupa Birliği’nce belirlenen 2002/95/EC Yönergesi (ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif) doğrultusunda belirlenen direktiflere uygun üretim sistemini uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Kapsamı Nedir?

IT ve telekomünikasyon eşyaları, tüketici eşyaları, büyük ve küçük ev aletleri, aydınlatma cihazları, elektrikli ve elektronik araçlar, tıbbi cihazlar, endüstriyel izleme ve kontrol aletleri, eğlence ve spor ekipmanları, otomatik dağıtıcıları ve oyuncaklar ve EEE ürünleri ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikası kapsamına girmektedir.

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi,

Kurşun (Pb): <1000 ppm

Cıva (Hg): <100 ppm

Kadmiyum (Cd): <100 ppm

Altı Değerli Krom: (Cr VI) <1000 ppm

Polibromlu Bifeniller (PBB): <1000 ppm

Polibromlu Difenil Eterler (PBDE): <1000 ppm

Bis(2-Etilheksil) ftalat (DEHP): <1000 ppm

Benzil butil ftalat (BBP): <1000 ppm

Dibütil ftalat (DBP): <1000 ppm

Diizobütil ftalat (DIBP): <1000 ppm

maddelerinin kullanımının sınır değerleri kapsamında incelemesi, uygunsuzluk ve düzeltici faaliyetleri kapsamaktadır.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Nasıl Alınır? 

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi  kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki İster Online ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar. 

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Hangi Sektörler İçin? 

 

ROHS BELGESİ Avrupa Elektronik Direktif

ROHS BELGESİ Avrupa Elektronik Direktif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi hangi sektörler için gereklidir?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi, Kendi markasıyla elektrikli ve elektronik eşya üreten ve satışını gerçekleştiren veya markasıyla başka tedarikçiler tarafından üretilen elektrikli ve elektronik eşyaları satışı gerçekleştiren ve elektrikli ve elektronik eşya ihraç ya da ithal eden tüzel ve gerçek kişiler sorumlu olacaktır.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif, özel sektörde üretim yapan firmalara arasında bulunduğu elektrik veya elektronik eşya üretimi yapan, yaptıran, ihracında bulunan ve ithalatında bulunan firmaların Avrupa Birliği’nce belirlenen standartlara yönelik üretim yaptıklarına dair uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Faydaları Nedir? 

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi,

İnsan sağlığına ve çevreye onarılamaz hasarların önüne geçilmesini sağlar

Ürünün uluslararası standartlardan kaynaklı güven profili olur

Müşteriye güven verir

Uluslararası rekabet avantajı getirir

Firma itibarına olumlu katkıda bulunur

Geri Dönüşüm konusunda ki hassasiyeti belirtir

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Ne Kadar Sürede Alınır? 

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi ne kadar sürede alınır?
Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi
kurulumu sonrası Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Denetimi Nedir?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi denetimi nedir?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler.

Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar.

Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Online Nedir?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ROHS Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.

Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ROHS sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır.

Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikasyonu almanızı garanti eder.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Geçerlilik Süresi?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
ROHS Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın.

Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir.

Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Belgesi düzenleyemez.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Yasal Gerekçeliği Nedir?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi yasal bir gereklilik midir?

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Belgesi nin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir.

Fakat Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Belgesi talep edilmektedir.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Fiyatı Maliyeti Nedir?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Neden Bizi Seçmelisiniz?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi  için neden bizi seçmelisiniz?

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ROHS danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Eğitimi Nedir?

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi Eğitimi Nedir?

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz.

Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ROHS Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve ROHS Belgesi Avrupa Elektronik Direktif FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

ROHS BELGESİ Avrupa Elektronik Direktif
KALİTE BELGELENDİRME