TELİF HAKLARI BELGESİ KORUMA

TELİF HAKLARI BELGESİ KORUMA

Telif Hakları Belgesi Koruma ihtiyacınız var mı?

Telif Hakları Belgesi Koruma sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

Telif Hakları Belgesi Koruma hakkında bilgi edinin.

TELİF HAKKI TESCİLİ NEDİR?

Telif Hakları Belgesi Koruma nedir?

Telif Hakları Belgesi Koruma, Telif hakkı, fikri mülkiyet sahibinin yasal hakkını ifade eder. Daha basit bir ifadeyle, telif hakkı kopyalama hakkıdır.

Bu, ürünlerin orijinal yaratıcılarının ve yetki verdikleri herkesin eseri yeniden üretme münhasır hakkına sahip olduğu anlamına gelir. “Copyright” kelimesinin “C” harfi ile sembolize edilir. Bu işaret eserde telif hakkı olduğunu gösterir.

Eser sahibi orijinal olarak görülen ve yaratmak için önemli zihinsel aktivite gerektiren bir ürün oluşturduğunda, bu ürün yetkisiz çoğaltmaya karşı korunması gereken bir fikri mülkiyet haline gelir.

Benzersiz kreasyon örnekleri arasında bilgisayar yazılımı, sanat, şiir, grafik tasarımlar, müzikal şarkı sözleri ve besteler, romanlar, film, orijinal mimari tasarımlar, web sitesi içeriği vb. sayılabilir. Orijinal bir yaratımı yasal olarak korumak için kullanılabilecek bir koruma, telif hakkıdır.

TELİF HAKKI TESCİLİ Soyut veya somut, bireysel veya endüstriyel olsun telif hakkı tescili belgesi sahibine, eser ve eserlerinin tescil haklarından ötürü korunduğunu garanti eder.

Telif Hakları Belgesi Koruma ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

TELİF HAKKI TESCİLİ Kapsamı Nedir? 

Telif Hakları Belgesi Koruma kapsamı nedir?

Çalışmayı kopyalar kayıtların çoğaltılması

Eser baz alınarak eser türevli çalışmaların hazırlanması

Eser kopyalarını veya kopyalarının satış mülkiyet devri veya kiralama veya ödünç verme yolu ile dağıtımı da dahil ticari süreçlerin planlanması

TELİF HAKKI TESCİLİ Nasıl Alınır? 

Telif Hakları Belgesi Koruma konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

Telif Hakları Belgesi Koruma kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere TELİF HAKKI TESCİLİ belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

TELİF HAKKI TESCİLİ Hangi Sektörler İçin? 

Telif Hakları Belgesi Koruma hangi sektörler için gereklidir?

Telif Hakları Belgesi Koruma, Sektör ve büyüklük gözetmeksizin tasarım tescili için endüstriyel veya bireysel başvuru yapılabilmektedir.

Telif Hakları Belgesi Koruma, Telif Hakkı Tescil Belgesi, sektörü ve büyüklüğü fark etmeksizin eser sahibi kurum veya şahıs için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

TELİF HAKKI TESCİLİ Faydaları Nedir? 

Telif Hakları Belgesi Koruma,

Esere izinsiz işlem yapılmasının önüne geçer

Eserin Telif Hakkı Bürosuna kaydı ile tescilin geçerlilik kanıtı kazanması

Tazminat başta olmak üzere kanuni getiriler

Ticari getirilerinizi daha geniş ölçekte tutmanızı sağlar

TELİF HAKKI TESCİLİ Ne Kadar Sürede Alınır? 

Telif Hakları Belgesi Koruma ne kadar sürede alınır?
Telif Hakları Belgesi Koruma
kurulumu sonrası Telif Hakları Belgesi Koruma Belgesi sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre Telif Hakları Belgesi Koruma Belgesi 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak Telif Hakları Belgesi Koruma Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

TELİF HAKKI TESCİLİ Denetimi Nedir?

Telif Hakları Belgesi Koruma denetimi nedir?

Telif Hakları Belgesi Koruma için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

Telif Hakları Belgesi Koruma denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız TELİF HAKKI TESCİLİ standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; TELİF HAKKI TESCİLİ Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

TELİF HAKKI TESCİLİ Online Nedir?

Telif Hakları Belgesi Koruma Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından TELİF HAKKI TESCİLİ BELGESİ Telif Hakları Belgesi Koruma ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz. 

Online TELİF HAKKI TESCİLİ Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.

Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi TELİF HAKKI TESCİLİ BELGESİ sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır.

Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

TELİF HAKKI TESCİLİ Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online TELİF HAKKI TESCİLİ, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online TELİF HAKKI TESCİLİ sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online TELİF HAKKI TESCİLİ sertifikasyonu almanızı garanti eder.

Telif Hakları Belgesi Koruma

Telif Hakları Belgesi Koruma

TELİF HAKKI TESCİLİ Geçerlilik Süresi?

Telif Hakları Belgesi Koruma Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
TELİF HAKKI TESCİLİ BELGESİ belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

Telif Hakkı Tescili Belgesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

TELİF HAKKI TESCİLİ yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan TELİF HAKKI TESCİLİ Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için Telif Hakları Belgesi Koruma düzenleyemez.

TELİF HAKKI TESCİLİ sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

TELİF HAKKI TESCİLİ Yasal Gerekçeliği Nedir?

Telif Hakları Belgesi Koruma yasal bir gereklilik midir?

Telif Hakları Belgesi Koruma, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

Telif Hakları Belgesi Koruma firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat Telif Hakları Belgesi Koruma, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır.

Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak Telif Hakkı Tescili Belgesi belgesi talep edilmektedir.

TELİF HAKKI TESCİLİ Fiyatı Maliyeti Nedir?

Telif Hakları Belgesi Koruma maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, TELİF HAKKI TESCİLİ sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor.

Ne yazık ki bu durum, TELİF HAKKI TESCİLİ akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, TELİF HAKKI TESCİLİ sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. Telif Hakları Belgesi Koruma fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

TELİF HAKKI TESCİLİ Neden Bizi Seçmelisiniz?

Telif Hakları Belgesi Koruma için neden bizi seçmelisiniz?

TELİF HAKKI TESCİLİ sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde AS 9100 sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel TELİF HAKKI TESCİLİ BELGESİ danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online TELİF HAKKI TESCİLİ sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

TELİF HAKKI TESCİLİ Eğitimi Nedir?

Telif Hakları Belgesi Koruma Eğitimi Nedir?

TELİF HAKKI TESCİLİ eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

Telif Hakları Belgesi Koruma Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

TELİF HAKKI TESCİLİ BELGESİ Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

TELİF HAKKI TESCİLİ Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

TELİF HAKKI TESCİLİ TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, TELİF HAKKI TESCİLİ İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, TELİF HAKKI TESCİLİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, TELİF HAKKI TESCİLİ RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve TELİF HAKKI TESCİLİ FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

TELİF HAKLARI BELGESİ KORUMA
KALİTE BELGELENDİRME