BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme

BRCGS Belgesine ihtiyacınız var mı?

BRCGS Belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme hakkında bilgi edinin.

 

 

BRCGS NEDİR?

BRCGS Belgesi nedir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası, BRCGS, Global Gıda Güvenliği Standardı, Birleşik Krallık gıda perakende endüstrisince 1992’de kurulmuş ticari birliktir. Uyumluluk Yoluyla Marka İtibarı (BRCGS), 1992’de kurulan Birleşik Krallık gıda perakende endüstrisince kurulmuş ticari birliktir. BRCGS, yirmi yıldır gıda ve imalat endüstrileri için en iyi uygulamalar için standartlar yayınlamıştır ve ayrıca, İngiltere. BRCGS Global Gıda standardı 1998’den beri mevcuttur ve 2000 yılında GFSI organizasyonu tarafından tanınan ilk gıda güvenliği standardı olmuştur, bu da standardın kabul için “kıyaslama” kriterlerini karşıladığı anlamına gelir. Standart bir “toplam kalite yönetimi” programı olarak tasarlanmış ve hem gıda güvenliği gerekliliklerini hem de gıda üreticilerinin sertifika alabilmek için karşılaması gereken kalite gerekliliklerini içermektedir.

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası üretiminde/sektöründe faaliyet gösteren BRCGS sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

BRCGS Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

BRCGS Kapsamı Nedir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası kapsamı nedir?

 

Üst Yönetim Taahhüdü, ürün kontrolü, personel eğitimi, risk yönetimi, standartların kontrolü, gıda güvenliği ve kalite yönetim sistemini kapsamaktadır.

 

BRCGS Nasıl Alınır? 

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere BRCGS  belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

BRCGS Hangi Sektörler İçin? 

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası hangi sektörler için gereklidir?

BRCGS Belgesi, Gıda endüstrisi alanında faaliyet gösteren firmalar ve kuruluşlar için gereklidir.

 

BRCGS Belgesi, Özel sektörde ki her büyüklükte ki kuruluşun ve firmaların gıda sektörüne yönelik üretim yapan üreticileri ve iştirakleri için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

 

 

BRCGS Faydaları Nedir? 

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası,

Risk yönetimi sayesinde şikâyet ve reddedilen ürünlerde azalma

Müşteri güveni

Yeni pazarlara giriş fırsatı

Kalite yönetim sisteminin sağlanması

Düşük maliyet

Gıda güvenliğini sağlamak

 

 

BRCGS Ne Kadar Sürede Alınır? 

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası ne kadar sürede alınır?
BRCGS Belgesi
kurulumu sonrası BRCGS Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre BRCGS Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak BRCGS Belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

BRCGS 100sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

BRCGS Denetimi Nedir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası denetimi nedir?

BRCGS Belgesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız BRCGS standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; BRCGS Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

BRCGS Online Nedir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından BRCGS BELGESİ BRCGS Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online BRCGS Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi BRCGS BELGESİ sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

BRCGS Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online BRCGS, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online BRCGS sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online BRCGS sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

BRCGS GIDA GÜVENLİĞİ Gıda ve Tüketici Belgelendirme ve sertifika konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

BRCGS GIDA GÜVENLİĞİ Gıda ve Tüketici Belgelendirme ve sertifika konusunda ulusal ve uluslararası kurum (ör: ISO, TPE vb.) mevzuatlarına göre hazırlanmış makaleleri inceleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BRCGS Geçerlilik Süresi?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası geçerlilik süresi nedir?
BRCGS BELGESİ belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

BRCGS sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan BRCGS Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için BRCGS Belgesi düzenleyemez.

BRCGS sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

BRCGS Yasal Gerekçeliği Nedir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

BRCGS Belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat BRCGS Belgesi, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak BRCGS 100belgesi talep edilmektedir.

 

 

BRCGS Fiyatı Maliyeti Nedir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, BRCGS sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, BRCGS akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, BRCGS sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. BRCGS Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

BRCGS Neden Bizi Seçmelisiniz?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası için neden bizi seçmelisiniz?

BRCGS sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde BRCGS 100sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel BRCGS BELGESİ danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online BRCGS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

 

BRCGS Eğitimi Nedir?

BRCGS Gıda Güvenliği Gıda ve Tüketici Belgelendirme Sertifikası Eğitimi Nedir?

BRCGS eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

BRCGS Belgesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

BRCGS BELGESİ Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

BRCGS Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

BRCGS TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, BRCGS İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, BRCGS MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, BRCGS RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve BRCGS FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

 

BRCGS GIDA GÜVENLİĞİ Gıda ve Tüketici Belgelendirme
GIDA BELGELENDİRME