ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemine mi ihtiyacınız var?

ISO 10012:2003 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemi ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

ISO 10012 KISA BAŞLIK


ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemine mi ihtiyacınız var?

ISO 10012:2003 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri hakkında bilgi edinin.

 

ISO 10012 NEDİR?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemi, Meteorolojik gereksinimlerin karşılanmasını sağlamak için genel yönetim sisteminin bir parçası olarak, ölçümleri gerçekleştiren bir kuruluş tarafından kullanılabilen bir ölçüm yönetim sisteminin, kalite yönetimi gereksinimlerini belirtir.  Ayrıca, desteklemede kullanılan ekipmanı ölçen ve uygunluğu gösteren meteorolojik doğrulama sağlar.

Organizasyondaki ölçüm konusu ile ilgili tüm faaliyetlerin yönetiminin spesifik ve dokümante edilmiş bir süreç olarak planlanması yapılır. Bu işlemin temel amacı, şirket tarafından üretilen ürünlerin kalitesini desteklemek içindir.

ISO 10012:2003, genel gereklilikleri belirtir ve ayrıca, ölçüm süreçlerinin yönetimi ve meteorolojik gerekliliklere uygunluğu desteklemek ve göstermek için kullanılan ekipmanın ölçümünün meteorolojik teyidi için rehberlik sağlar. Ayrıca, genel yönetim sisteminin bir parçası olarak ölçümleri gerçekleştiren bir kuruluş tarafından kullanılabilecek ve ayrıca meteorolojik gereksinimlerin karşılandığından emin olmak için bir ölçüm yönetim sisteminin kalite yönetim gerekliliklerini belirtir.

 

ISO 10012:2003 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

 

ISO 10012 Kapsamı Nedir?

 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Şirketin ürün ve hizmetleri ile ilgili geri bildirimlerini “marka itibarını” korumayı benimseyerek ilgili geri bildirimlerin sağlıklı bir şekilde sağlanması ve analiz sonuçlarının ölçümü için çalışır. Şikayetlerin tümünün çözümü için çalışma sağlar. Böylelikle geri bildirimler konusunda iyileştirmeyi, süreklilik olarak modeller.  

 

Çalışan personellerin eğitimleri de dahil olmak üzere, tüm kaynakların yeterli kullanımını ile çalışma becerilerini organize eder.

Ürün ve hizmetler ile ilgili yeni beklenti ve geri bildirilen tüm şikayetçilerin ihtiyaç ve beklentilerini tanımlar. Böylelikle geri bildirimler ile ilgili açık, etkili kolay bir şikayet sürecinin işlemesini sağlar.

  

 

ISO 10012 Nasıl Alınır? 

Şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 10012:2003 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

ISO 10012 Hangi Sektörler İçin? 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri hangi sektörler için gereklidir?

Ölçüm cihazları ve metroloji onay yönetimi ihtiyacına sahip tüm iştirakler tarafından kullanılmaktadır. TS EN ISO 10012 ile ürün performans süreçleri hakkında kontrol ve bilgi sağlanır. ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri i ile kaliteden ödün vermeden geliştirme maliyetlerinde azalma ve hesaplama yapılabilir.

 

Kalitede değil geliştirme maliyetlerinde azalma.

Ürün performans süreçleri hakkında daha fazla kontrol ve bilgi.

Benzer yapılar sayesinde diğer yönetim sistemleri ile kolay entegrasyon.

İyileştirmelerin uygulanması için kaynak.

Müşterilerin gereksinimlerinin net bir şekilde anlaşıldığını gösterin.

 

 

ISO 10012 Faydaları Nedir? 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri faydaları nedir ?

 

Kalitede değil geliştirme maliyetlerinde azalma.

Ürün performans süreçleri hakkında daha fazla kontrol ve bilgi.

Benzer yapılar sayesinde diğer yönetim sistemleri ile kolay entegrasyon.

İyileştirmelerin uygulanması için kaynak.

Müşterilerin gereksinimlerinin net bir şekilde anlaşıldığını gösterin.

 

ISO 10012 Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri ne kadar sürede alınır?
ISO 10012 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi
kurulumu sonrası ISO 10012:2003 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

 

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 10012:2003 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 10012 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 10012:2003 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi şirket büyüklük şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/iç denetim sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

ISO 10012 Denetimi Nedir?

ISO 10012 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemleri denetimi nedir?


ISO 10012 belgesi
için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO başdenetçi ve  denetçi danışmanlarımız ISO 10012:2003 standardına ait herhangi bir maddesinde  uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO 10012:2003 Kalite Yönetim Sistemi Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve iç denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

ISO 10012 Online Nedir?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO 10012:2003 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online ISO 10012:2003 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, danışmanlık kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

ISO 10012:2003 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 10012:2003, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online ISO 10012:2003 sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online ISO 10012:2003 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

ISO 10012 Geçerlilik Süresi?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
ISO belgesi için başvurduğunuzda bir danışmanlık kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Sertifikası yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan ISO 10012:2003 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 10012:2003 belgesi düzenleyemez.

ISO 10012:2003 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

 

ISO 10012 Eğitimi Nedir?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Eğitimi Nedir?

ISO 10012:2003 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek  gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

ISO 10012:2003 TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, ISO 10012:2003 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO 10012:2003 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO 10012:2003 RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve ISO 10012:2003 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

 

ISO 10012 Yasal Gerekçeliği Nedir?

 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri Sertifikası, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemi belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat ISO 10012:2003 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir belge olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO 10012:2003 Belgesi” istemektedirler. Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 10012 belgesi talep edilmektedir.

ISO 10012:2003 MMİÖKYS sektör farkı olmaksızın tüm kuruluşların müşteri memnuniyeti yönetim kalitesini artırmak, kurumsallaşmasını kolaylaştırmak, müşteri şikayetlerini kontrol altında tutmak ile azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak ve süreçlerin analizi ve hedeflerinin belirlenmesinin takip edilmesini kolaylaştıran bir yönetim sistemi modeli olduğundan ötürü, sürekli talep edilmektedir.

 

ISO 10012 Fiyatı Maliyeti Nedir?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 10012 belgesine ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemi sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 10012:2003 Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

 

ISO 10012 Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri için neden bizi seçmelisiniz?

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde ISO 10012 sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online ISO 10012:2003 MMKİÖYS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi , şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz .

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 10012:2003 Ölçme Yönetim Sistemleri Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

ISO 10012 Ölçme Yönetim Sistemleri
ISO SİSTEM BELGELENDİRME