ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

hakkında detaylı bilgiler.

ISO 9001 NEDİR ?

ISO 9001, Kalite Yönetimi ve Kalite Yönetim Sistemleri (KYS) için Dünyanın dört bir yanında, 178 ülkede 1 milyondan fazla sertifika ile dünyada en yaygın kullanılan, uluslararası kabul görmüş (KYS) Kalite Yönetim Standardı olarak tanımlanır.

ISO 9001 Belgesi, başka bir deyişle  Kalite Yönetim Sistemi Belgesi olarak bilinmektedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası, ISO 9001:2015 versiyonu ile yayınlanmaktadır.  2015 versiyonu, ISO 9001 Standartlarının son halidir.

ISO 9001:2015 Belgesi, şirketinizde verilen hizmet ve ürünlerin tüm aşamalarında Uluslararası standartlarda Kalite Yönetim Sisteminin işletildiğini, Müşteri memnuniyetini arttırmak için uygulanan kalite yönetim sisteminin şartlarının sağlandığını gösteren bir belgedir.

Şirketler, kaliteli bir iş akışı üzerine çalıştıklarını uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde hizmet verdiklerini ispatlayabilmesi için ISO 9001:2015 belgesini kullanırlar.

ISO 9001 Standardı ile verilen hizmet ya da ürün konusunda müşteri şartlarının uygulanabilir mevzuat şartlarını karşılayabileceğini, üretilen ürünleri sağlama yeterliliğini, verilen hizmetlerin sorunsuz karşılanabileceğini kanıtlaması gerektiğinde devreye girer.

Bu nedenle de özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; yan sanayi, tedarikçi ve taşeronlardan “ISO 9001:2015 Belgesi” istemektedirler. Bunlara ek olarak özel sektör haricinde de İhale mevzuatında, Kamu ihalelerinde İhaleye katılımda yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 9001 belgesi istenmektedir.

ISO 9001:2015 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

ISO 9001 Kapsamı Nedir? 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminizin kapsamı, kuruluşunuzun hangi bölümlerinin Kalite Yönetim Sisteminize dahil edileceği, diğer bir deyişle Kalite Sisteminin sınırlarının neler olduğu ile ilgilidir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında, bir şirketin izlemesi beklenen çok sayıda süreç ve prosedür vardır. Örneğin, müşterilerinizin iletişim bilgilerini kaydetmeniz ve muhtemelen zaten yapmakta olduğunuz müşteri memnuniyeti aşamalarında geri bildirim toplamanız gerekir. Ancak, kontrol günlüğü tutmak ve ya son kontrol prosedürünü uygulamak gibi alışık olmadığınız bazı süreç ve prosedürler de bulunmaktadır.

ISO 9001:2015 Standardı, kapsamlı bir dizi kalite ilkesini de yerine getirmenizi istemekte iken bir bakıma da kapsama bir boyut sınırı koymamaktadır. Dikkat edilmesi gereken husus ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi süreçlerinin neleri kapsadığını belirlemek için yeterli fizibilitenin yapılmış olması yani Mevcut Durum Analizinin yapılması önemlidir.

ISO 9001 1994-2000-2008 ve en son 2015 yılında revize edilmiştir. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi hatasız bir sistem olup, tüm sistemlerin iskeletidir.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminizde ISO 9001:2015 ile birlikte yerleşik olarak bulunan sürekli iyileştirme döngünüzün bir parçası olarak, kapsamı her halükarda önem taşımaktadır.

  • Ürün ve Hizmet yelpazesi nasıl tanımlanır? hepsi mi yoksa sadece bir kısmı mı?
  • Dış destek ve ya dış kaynaklı hizmetler veya ürünler kapsama dahil etmemeye karar verdiğiniz bir şey olabilir mi?
  • Tesisler veya Yerlerin kapsamı nedir? kuruluşunuzun 1’den fazla yeri olabilir, ancak örneğin satış ofisini değil, yalnızca üretim organizasyonunu dahil etmek istiyorsunuz bunun için nasıl bir yol izlenmelidir?
  • Merkezi işlevler ve birimlerin kapsamı nasıl belirlenir? örneğin kuruluş için BT hizmetleri, dahil etmemeye karar verdiğiniz bir birim olabilir mi?

ISO 9001:2015 Belgesi standardının kapsamında; şirket ve kuruluşunuzun müşteriler ile uygulanabilir yasal şartlarını , mevzuat şartlarını karşılayan ürün ya da hizmetin düzenli olarak sağlanması durumunu, verilen hizmet ve ya ürün ile ilgili içeriğin sürekli iyileştirilmesini, müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlan  kalite yönetim sisteminin karşılanması için gerekli kriter ve şartları belirtmektedir.

Eskişehir ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Nasıl Alınır? 

Şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif  Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri;  değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre  temsilcimiz ile birlikte bir sertifikasyon kuruluşu seçmenize yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum  tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir  denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Seçilen Akredite kuruluşu tarafından Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 9001:2015 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

ISO 9001 Hangi Sektörler İçin? 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hangi sektörler için gereklidir?

ISO 9001:2015 Belgesi, kaliteyi geliştirmek ve sürekli olarak müşteri gereksinimlerini karşılamak isteyen büyük veya küçük tüm kuruluşlar için mükemmeldir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi , organizasyonun büyüklüğüne ve faaliyet koluna bakılmaksızın tüm faaliyet dallarına uygulanmaktadır, şu anda küçük ve orta ölçekli şirketler, iç süreçlerinin yönetimi ve arayışları için ISO 9001 sertifikasını giderek daha fazla benimsemektedir.

ISO 9001, özel sektördeki her büyüklükteki şirkete, aynı zamanda üniversitelere, hayır kurumlarına ve kamu sektörü kuruluşlarına da uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

  

ISO 9001 Faydaları Nedir? 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi; kuruluşların daha fazla iş kazanması, maliyetlerini azaltarak ve üretkenliği artırmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için oluşturulmuştur. Başka bir ifadeyle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, daha iyi müşteri memnuniyetine, operasyonların ve maliyetlerin etkin kontrolüne ve tüm operasyon alanlarında sürekli iyileştirmeye olanak tanır.

ISO 9001:2015 belgesi; müşterilerinize tutarlı, kaliteli ürün ve hizmetler alacaklarına dair güvence sağlar. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, müşteriler ve diğer paydaşlarınızı sürekli olarak memnun etmek için kuruluşunuzun yönetimine sağduyulu bir yaklaşım sağlayan sistemdir.

Daha basit bir ifadeyle, ISO 9001 sertifikası, Etkili bir ürün ve ya hizmet sunmak için temel sağlar.

Başarılı bir işin anahtarı, güçlü kalite kontroldür. İşinizin ve verdiğiniz hizmetlerin gelişmesini istiyorsanız, potansiyel tüketici tabanınız, müşterileriniz ve ticaret paydaşlarınıza sunduğunuz mal ve ya hizmetlerin beklenen standartları karşıladığından veya aştığından emin olmalısınız.  ISO 9001, potansiyel tüketicilerin, müşterilerinizin, ticaret paydaşlarınızın şirketinizin verdiği ürün veya hizmetlerin olabilecek en iyi ürün ve hizmet olduğundan emin olmasını sağlar.

 

Müşterileriniz tarafından en iyi ürün ve hizmeti verdiğinizi, ürün ve hizmetlerin kalitesi için zaman ve çaba harcayıp harcanmadığını gösterebilmenizin en hızlı ve kolay yolu ISO 9001:2015 belgesidir.  Bir bakıma şirketinizin tarafından verdiğiniz ürün ve hizmetlerin; en iyi ürün ve hizmet olduğunu ispatlamak için ISO 9001:2015 belgesine ihtiyacınız vardır.

Müşteri memnuniyeti; Sürekli olarak müşteri gereksinimlerini karşılayan ürünler ve güvenilir ve güvenilebilir bir hizmet sunarsınız.

Azaltılmış işletme maliyetleri; Süreçlerin sürekli iyileştirilmesi ve sonuçta ortaya çıkan operasyonel verimlilikler, tasarruf edilen para anlamına gelir. Böylelikle tasarruf sağlarsınız.

Geliştirilmiş paydaş ilişkileri: Personel, müşteriler ve tedarikçiler ile kuruluşunuzun algısını iyileştirebilirsiniz.

İyileştirilmiş risk yönetimi: Ürün ve hizmetlerin daha fazla tutarlılığı ve izlenebilirliği, sorunların önlenmesinin ve düzeltilmesinin daha kolay olduğu fark edersiniz.

Bunlarla birlikte; ISO 9001:2015 Belgesi, Kalite taahhüdünün kanıtı, Müşteriye ve diğer paydaşlara odaklanarak süreç yönetiminin oluşumu, Pazar farklılaşması ve rekabet avantajı, İç iletişimin optimizasyonu, Müşteri memnuniyetinde artış, Risk yönetimi ve Çalışan motivasyonu gibi avantajları da sağlar.

 

ISO 9001 Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO 9001:2015 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

 

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 9001:2015 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 9001:2015 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü  içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz* .

 

ISO 9001 Denetimi Nedir?

Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri denetimlerinde küçük ve büyük olarak adlandırılan minör ve majör uygunsuzluk bulunabilir.

İç denetim gerçekleştirilirken majör-minör ayrımı önem teşkil etmez. MODENO başdenetçi ve  denetçi danışmanlarımız ISO standardına ait herhangi bir maddesinde majör/minör uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO Kalite Yönetim Sistemi Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi için Destek Talepleri

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonu ve belgelendirme ile ilgili Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda hizmet veriyor olsak da Afyonkarahisar, Bilecik, Bursa, Burdur, Konya, Kütahya, Bolu, Ankara gibi komşu çevre merkez illerde de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonu ve belgelendirme hizmeti sağlıyoruz.

 

Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda merkez ofisimizin hizmet alanı Türkiye’nin her yerine kesintisiz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hizmetini sunar. Verilen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonu ve belgelendirme hizmetinin başlangıç ve bitiş süreçlerinde, tüm süreç boyunca size bilgi, beceri birikimiz ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi konusunda rehberlik ederiz.

 

Kuruluşumuz; Modeno Belgelendirme, hizmet verilen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi işlemlerinde işletmeleri büyük ya da küçük olarak değerlendirmez. Tüm Kuruluşlara yaklaşımımız; eşit koşullarda, bilimsel etik değerlendirmeler eşliğinde, şeffaf hizmet prensibi ile faaliyet göstermektedir.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hizmetinde Profesyonel ve alanında uzman ekip ve danışmanlarla iş birliği içerisinde çalışarak, Uluslararası danışmanlık ve belgelendirme kurumları ile partner olarak tüm gelişmeleri takip ediyor, yenilik ve değişkenleri yerinde ve hızlı şekilde çözüme ulaştırarak sonuçlandırıyoruz.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hizmeti ile ilgili hazırladığımız tüm bilgiler sizler için yeterince açıklayıcı değil ise veya size nasıl ulaşabilirim diyorsanız eğer, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili tüm sorularınız ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili ihtiyaçlarınız için dilerseniz;

Türkiye’nin her yerinden +90 850 307 71 03 telefon numarasından ya da online iletişim formu ile bizlere ulaşabilirsiniz

  

ISO 9001 Online Nedir?

Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO 9001:2015 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online ISO 9001:2015 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

“ISO 9001:2015 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 9001:2015, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi ISO 9001:2015 sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi ISO 9001:2015 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

 

Eskişehir ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Geçerlilik Süresi?

ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

ISO 9001 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 9001:2015 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı  şekilde geçilmesi ile olur. Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi  olan ISO 9001:2015 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge  iptal olur ve ya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 9001:2015 belgesi düzenleyemez.

ISO 9001:2015 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

ISO 9001 Eğitimi Nedir?

ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ

ISO 9001:2015 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002’den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ISO 9001:2015 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizimkini kullanın. Dökümantasyon bilgilerinizi tek bir girdi veya çıktıyı kaçırmadan kontrol etmenize yardımcı olacak prosedürler, şablonlar, kontrol listeleri, süreç haritaları, formlar ve boşluk analizi araçlarımız hazır bulunmaktadır.

 

Tekerleği yeniden icat etmek  gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

ISO 9001:2015 TEMEL EĞİTİMİ  Toplam 12 Ünite, ISO 9001:2015 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO 9001:2015 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO 9001:2015 RİSK ANALİZİ 2 Ünite, ISO 9001:2015 DÖKÜMANTASYON Eğitimi 2 ünite ve ISO 9001:2015 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

Eskişehir ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Yasal Gerekçeliyi Nedir?


ISO 9001, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır.

ISO 9001 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat ISO 9001:2015 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO 9001:2015 Belgesi” istemektedirler.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 9001 belgesi talep edilmektedir.

ISO 9001 Fiyatı Maliyeti Nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 9001:2015 sertifikası almak istiyor ancak sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ISO 9001 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 9001:2015 Belgesi fiyatlandırmalarında Akreditasyon kurumları arasında farklı fiyatlar söz konusudur.

Örneğin: Türkiye Akreditasyon kurumu olan TÜRKAK ile Yabancı Ülkelerin Akreditasyon kurumları  arasında hiç bir fark olmamasına rağmen fiyat politikaları farklıdır.  ISO yapısı gereği Uluslararası bir standart olduğu için dünya genelinde tüm akreditasyon kuruluşları eşit seviyede sayılmaktadır ve belgelendirme süreci aynı özellikleri taşımaktadırlar. Yabancı Ülkelerin akreditasyon kurumlarından sağlanan belgeler, Türkiye akreditasyon kurumundan alınan sertifika ile aynı geçerliliğe sahiptir.

Kamu Kurumlarını ile iş yapan firmalar “kamu ihale şartı” nedeniyle ISO 9001:2015 belgesi için Türkak akreditasyonlu bir belge alması zorunlu olmaktadır. Bazı büyük kuruluşların kamu destekli iştirakçileri olduğu için de çalıştırdığı yan sanayi, tedarikçi ve taşeronlarına Türkak akreditasyonlu belge sertifikası aldırırlar.

ISO 9001 belgesi fiyatı 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge Yabancı akreditasyon ya da Türk akreditasyon mu? Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

ISO 9001 Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi KYS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon/Akreditasyon Sürecinden Geçireceğimizi , şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz .

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
ISO SİSTEM BELGELENDİRME