Marka Başvurusu Nasıl Yapılır?

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır? Marka Başvurusu Nereye Yapılır? Marka Başvurusu Fiyatı nedir? ve Marka Başvurusu süreci ile alakalı detaylar.

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır? Nereye Yapılır?

Türkiye’de ve Dünyada markalar bir işletme, ürün, hizmet gibi ticari alanda ve kar amacı olmayan kuruluşlarda hatta kişisel olarak istekler niteliğinde korunmasını için yapılan ve her ülkenin kendi iç denetiminde olan ayrıca uluslararası olarak korumaya alınabilen bir tescil sürecidir.

Türkiye’de Marka başvurusu ve Marka Tescil işlemleri TPE tarafından yapılmaktadır. Türk Marka ve Patent Kurumu tüm başvuru, itiraz, tescil, değişiklik ve yenileme işlemlerinde tek yetki sahibi kuruluştur.

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Öncelikle başvuru yapabilmeniz için başvuru yapılacak markanın daha önce tescil edilip edilmediğinin kontrol edilmesi gerekir.

Eğer tescil edilmediyse tescil edebilmek için uygun şartlar taşıyıp taşımadığının kontrol edilmesi gerekir.

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır? ve Marka Araştırması nasıl yapılır? sorusunun son aşaması da benzer markaların araştırılmasının yapılmasıdır. Çünkü ses ve şekil benzerliği olması durumdan benzerlik taşıyan markalar tarafından başvurunuza itirazlar gelebilir, marka tescil işlemini red olabilir.

Marka Başvurunuzun sağlıklı şekilde ilerlemesi ve tescil işlemlerinin tamamlanabilmesi için öncelikle doğru bir araştırma yapılması oldukça önemlidir.

Marka Başvurusu konusunda oldukça önemli olan diğer husus marka sınıfı seçimidir. Marka Sınıfı seçimi konusunda hatalı işlem yapmak size oldukça pahalıya mal olabilir. Markanızın korunması ve kullanımı açısından ürün ve hizmetlerinizin doğru emtialarda tescil edilmesi gerekmektedir.

Hatalı Marka Sınıfı seçimi markanızın kullanılmaz hale getirebilir ve farklı başvurular ile kullanmak istediğiniz sınıfın başkası tarafından tescil edilmesi ile geri dönülmeyecek bir zarara sebep olabilmektedir.

Kimler Marka Başvurusu Yapabilir?

Marka Vekilleri sizin ve işletmenizin adına marka başvurusu yapabilir.

Marka Vekilleri resmi olarak TPE tarafından yetkilendirilmiş marka işlemleri yapmaya yetkili vekillerdir. Adınıza marka başvurusu, marka itirazı, marka koruması, marka tescili ve marka araştırması sürecini yapan ve özel olarak çalışan kişilerdir. Modeno Patent Eskişehir Marka Vekili kadrosu ile Eskişehir Marka Başvurusu konusunda yanınızda!

Neden Marka Vekili ile çalışmalıyım? Marka Vekilinin Faydası Nedir?

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusuna cevap verirken en önem taşıyan kısımlardan birisi olarak adlandırdığımız araştırma kısmı ve marka sınıfı konusunda belirli bir tecrübe gereklidir.

Modeno Patent Eskişehir Marka Tescili ve Marka Danışmanlığı konusunda deneyimli ekibi ve Marka Hukuku konusunda uzman Marka Vekili Avukatlarla çalışmaktadır.

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusunun diğer cevabı kişilerdir. Kişiler kendi adına TPE Web sitesinden marka başvurusu yapabilir. Marka Başvurusu yapabilmek için gerekli şartlar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak ve online olarak TPE sistemine bağlanabileceğiniz E-Devlet sisteminizin kullanılabilir olmasıdır.

Şahıs olarak yapılacak marka başvurularında marka girişi, marka sınıf seçimi ve marka araştırması gibi süreçleri yönetmeniz gereklidir. Herhangi bir olası hata durumunda geri dönüşün olmadığını hatırlatmak isteriz. Marka Adı, Marka Şekli ve Marka Sınıfı gibi oldukça önemli bilgiler ve Marka Başvurusu sahibi, Marka Başvurusu Yapan Kişiye ait bilgilerin eksiksiz ve doğru olması oldukça önem taşımaktadır.

Marka Başvurusu Fiyatı Nedir?

Marka Başvurusu bedeli yapılacak olan markanın kapsamına ve marka sınıfına göre belirlenmektedir. Marka Başvurusu fiyatları ve Marka Tescil fiyatları ile alakalı detaylı bilgiye Türk Patent ve Marka Kurumu web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Modeno Patent ile Marka Başvurusu Nasıl Yapılır?

Modeno Patent olarak Marka Başvurunuzu Türkiye’nin neresinde olursanız olun sizin adınıza sorunsuz ve size zaman kaybettirmeden yapmaktayız.

Marka Vekili Avukatlarımız ile markanıza gelecek veya ileride ortaya çıkacak tüm marka hukuku sürecinizi takip ediyor ve gerekli işlemleri yürütüyoruz.

Eskişehir Marka Tescil Firmaları arasında Modeno Patent farkı tüm sürecin yönetimi ve dijital olarak markanızın tüm haklarının korumaya alınması hizmetlerini de kapsamaktadır.

Dijital haklarınızı korumak işletmeniz ve markanız için oldukça önemlidir. Alan Adınızın tescil edilmesi ve haklarının korunması bu nedenle oldukça önem taşımaktadır.

Belge sunularak alınan resmi alan adı uzantısı olan “com.tr”, “av.tr” , “org.tr” gibi “.tr” uzantısına sahip alan adlarınızın markanız ve sizin adınıza tescili edilmesi ve korunması oldukça önemlidir.

Modeno iştiraki olan Modeno Digital ile Eskişehir Dijital Reklam alanında vermiş olduğumuz hizmetlerin kapsamına giren alan adı tahsisi konusunda tecrübemiz ile marka başvurusu, marka tescili sürecinde tüm marka haklarınızı korumaya almak amacıyla adınıza tescili gereken tüm alanlarda tescil işlemlerinizi yürütüyoruz. Eskişehir Marka Tescili hizmeti başta olmak üzere Afyonkarahisar Marka Tescili, Bilecik Marka Tescili ve Kütahya Marka Tescili konularında Tüm Türkiye’de Marka Tescil ve Marka Danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.

Marka Başvurusu konusunda Detaylı bilgi ve Marka Başvurusu Fiyatı öğrenmek için Bize Ulaşabilirsiniz.

marka basvurusu nasil yapilir

 

Markanızın Kurumsal Kimlik çalışması ile alakalı fikir almak ve fiyat teklifi için Modeno Reklam‘ı ziyaret edebilirsiniz.

MARKA TESCİL DANIŞMANLIĞI Ulusal Uluslararası Tescil
DANIŞMANLIK HİZMETLERİ