ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

 

ISO 14001 ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi mi ihtiyacınız var?

ISO 14001:2018 belgesine sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi  ve danışmanlık hakkında bilgi edinin.

 

 

ISO 14001 NEDİR?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi nedir? Her sorumlu iş kolu, kurum ve kuruluşlar ile birlikte iş verenler, şirketlerinin ya da kurumların faaliyetlerinin çevreyi nasıl etkilediği konusunda endişelere sahiptir. Su kullanımı, enerji kullanımı, kirlilik ve atıklar, yerel, ulusal ve uluslararası çevrenizi olumsuz etkileyebilecek faktörlerden bazılarıdır. Bu faktörler, etkin bir şekilde yönetilmedikleri takdirde karlılığı ve itibarı azaltabilir.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kuruluşunuzun bu sorunları ele almasına yardımcı olacak bir çerçevedir. Şirket ve kurum bağlamınıza uygun bir Çevre Yönetim Sistemine sahip olmanız için yürürlükte olması gereken kontrolleri belirtir.

Modeno, Çevre Yönetim Sisteminizin kapsamlı bir denetimi yoluyla ISO 14001 sertifikası almanızı sağlar. İşinizi etkileyen çevresel sorunların sorumlu bir şekilde yönetilmesine yardımcı olacağız.

 

ISO 14001:2015 Belgesi ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

 

 

 

ISO 14001 Kapsamı Nedir?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikası kapsam olarak; çevrenin korunması ile ilgilidir ve tüm iş alanlarına uygulanabilir. Bir kuruluşun çevre yönetim sisteminin kontrolünü gösterir ve kurumsal çevre sorumluluğunu teşvik eder.

ISO 14001:2015 standardı, Planla-Uygula-Kontrol Et-Uygula metodolojisine dayanmaktadır ve bu aşamayı kullanarak sürekli iyileştirme konseptine dayalı olarak geliştirilmiştir.

Çevresel amaçlar ve hedefler belirlenir: Kuruluşun, bu unsurların çevreye nasıl bir etki getireceğini belirlemek için ürünlerini ve süreçlerini gözden geçirmesi gerekecektir. Kuruluş, böyle bir inceleme yaparak, politikalarının süreç ve prosedürlerine dahil edilmesi gereken çeşitli çevresel amaç ve hedefleri oluşturabilecektir.

Planlama sürecinin uygulanması: Kuruluş, bu uygulama için gerekli kaynakları ve insanları belirlemelidir. Çalışanlarınızı eğitmek, ISO 14001 belgesi ile standardınızın doğru metodoloji kullanılarak uygulanmasını sağlamaya yardımcı olabilirken, kuruluşun başarısı için uygun dokümantasyon ve iletişimin sağlanması gerekecektir.

 

 

 

ISO 14001 Nasıl Alınır? 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere ISO 14001:2015 belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

 

 

ISO 14001 Hangi Sektörler İçin? 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi hangi sektörler için gereklidir?

ISO 14001:2015 Belgesi, çevreye duyarlı kaliteyi geliştirmek ve sürekli olarak müşteri gereksinimlerini karşılamak isteyen büyük veya küçük tüm kuruluşlar için mükemmeldir.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi , organizasyonun büyüklüğüne ve faaliyet koluna bakılmaksızın tüm faaliyet dallarına uygulanmaktadır, şu anda küçük ve orta ölçekli şirketler ISO 14001:2058 sertifikasını giderek daha fazla benimsemektedir.

 

ISO 14001, özel sektördeki her büyüklükteki şirkete, aynı zamanda üniversitelere, hayır kurumlarına ve kamu sektörü kuruluşlarına da uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

Özetle: ISO 14001:2015 belgelendirilmesi tüm işletmeler için geçerlidir.

 

 

 

ISO 14001 Faydaları Nedir? 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi faydaları nedir?

ISO 14001:2015 belgesi ile Çevre taahhüdünüzü paydaşlarınıza göstererek;

Hammadde kullanımını, enerji tüketimini ve bertaraf maliyetini düşürme vb. kontrol ederek karlılığı aratırsınız.

Süreç verimliliğini, iş performansını iyileştirir ve iş yetkinliğini yükseltirsiniz.

Yasal ve düzenleyici yönergelere sahip olacağınız için ceza ve maddi kayıpların önüne geçersiniz.

Yeni müşterilere ve iş ortaklarınıza şimdi ve gelecekte çevresel risklerinizi daha iyi yönettiğinizi belgelemiş olursunuz.

ISO 14001:2015 Belgesi ile çevre üzerindeki olumsuz etkilerin azaltılması ile birlikte şirket, kurum ve kuruluşların ücret ve para cezalarından tasarrufunu sağlar.

Çevre ile ilgili yasal gerekliliklere uygunluğunu gösterirken, sorumlu bir şirket statüsüne katkıda bulunur. Ayrıca Pazar konumunuzu korumanıza ve iyileştirmenize yardımcı olur.

Müşterilerinizin; çevreye duyarlı güvenli bir ürün ve hizmet tedarikçisi olarak size olan güvenini artırır.

 

 

 

 

ISO 14001 Ne Kadar Sürede Alınır? 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ne kadar sürede alınır?
ISO 14001 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi
kurulumu sonrası ISO 14001:2018 Belgesine sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

 

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre ISO 14001:2018 Belgesine 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak ISO 14001 belgesine sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

ISO 14001:2018 sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi şirket büyüklük şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/iç denetim sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

 

ISO 14001 Denetimi Nedir?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi denetimi nedir?


ISO 14001 belgesi
için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO başdenetçi ve denetçi danışmanlarımız ISO 14001:2015 standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; ISO ISO 14001:2015 Çevre Kalite Yönetim Sistemi Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

 

 

ISO 14001 Online Nedir?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO 14001:2015 Belgesi ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online ISO 14001:2015 Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

ISO 14001:2015 Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online ISO 14001:2015, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online ISO 14001:2015 sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online ISO 14001:2015 sertifikasyonu almanızı garanti eder.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001
Çevre Yönetim Sistemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ISO 14001 Geçerlilik Süresi?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
ISO belgesi için başvurduğunuzda bir danışmanlık kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

ISO 14001 sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

ISO 14001:2018 yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı  şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi  olan ISO 14001:2018 Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge  iptal olur ve ya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için ISO 14001:2018 belgesi düzenleyemez.

ISO 14001:2018 sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

 

 

 

 

 

ISO 14001 Eğitimi Nedir?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi Nedir?

ISO 14001:2018 eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Başdenetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

ISO 14001:2018 Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek  gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

ISO 14001:2018 TEMEL EĞİTİMİ  Toplam 8 Ünite, ISO 14001:2018 İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, ISO 14001:2018 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, ISO 14001:2018 RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve ISO 14001:2018 FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

 

ISO 14001 Yasal Gerekçeliği Nedir?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

ISO 14001, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

ISO 14001:2015 belgesinin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat ISO 14001:2015 belgesi, zorunlu olmamasına rağmen, Uluslararası ticaret yapan ya da müşteri kitlesi yüksek üretici firmalar tarafından; sıklıkla tedarikçilerine, yan sanayi ve taşeron firmalarına zorunlu kıldığı bir belge olduğu için bu nedenle özel sektörde faaliyet gösteren büyük üreticiler; “ISO 14001:2015 Belgesi” istemektedirler. Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak ISO 14001 belgesi talep edilmektedir.

ISO 14001:2015 ÇYS  sektör farkı olmaksızın tüm kuruluşların müşteri memnuniyeti yönetim kalitesini artırmak, kurumsallaşmasını kolaylaştırmak, müşteri şikayetlerini kontrol altında tutmak ile azaltmak ve müşteri memnuniyetini artırmak  ve süreçlerin analizi ve hedeflerinin belirlenmesinin takip edilmesini kolaylaştıran bir yönetim sistemi modeli olduğundan ötürü, sürekli talep edilmektedir.

 

 

ISO 14001 Fiyatı Maliyeti Nedir?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok işletme sahibi, ISO 14001:2015  sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, ISO 14001 akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, ISO 14001 sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. ISO 14001:2015  Belgesi fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

 

 

 

ISO 14001 Neden Bizi Seçmelisiniz?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi için neden bizi seçmelisiniz?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde ISO 14001 sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online ISO 14001 ÇYS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi , şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz .

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
ISO SİSTEM BELGELENDİRME