Eskişehir ISO 9001 Belgesi

Eskişehir ISO 9001 Belgesi, ISO Danışmanlığı ve ISO Eğitimleri için Modeno Patent. Eskişehir Belgelendirme Hizmetleri, Eskişehir Patent ve Danışmanlık.

Eskişehir ISO 9001 Belgesi Nedir?

ISO 9001 belgesi Uluslararası standartlar örgütü tarafından belirlenen ve dünya üzerindeki birçok ülke tarafından kabul görmüş kalite yönetim sistemi gösteren belgedir.

Eskişehir ISO 9001 belgesi almak için yapılması gerekenler nelerdir?

“ISO 9001:2015 belgesi almak için yapılması gereken ilk şey ISO yönetim sistemlerinde uzman olan bir yönetim sistemleri danışman firması bulmaktır.

Sonraki adım Firmanız için gerekli olan kalite yönetim sistemini uygun olarak kurulum, belgelendirme ve eğitimleri en iyi şekilde yerine getirecek Eskişehir ISO Belgelendirme ve Eskişehir ISO danışmanlık hizmetleri sunan firmalar ile iletişime geçmek olacaktır.

Doğrudan Belgelendirme kuruluşu ile belge çıkarabilir miyim?

Elbette belgelendirme kuruluşları ile belge çıkarmanız mümkün ancak belgelendirme kuruluşları Danışmanlık firmaları gibi firmanızda eksik olabilecek ve denetimde firmanızı sıkıntıya sokabilecek aksaklıkları gidermeniz konusunda size yardım ve hazırlık süreçlerine dahil olmaz.

Eskişehir ISO 9001 belgenizi danışmanlık firmalarından destek alarak sahip olmanız maliyet açısından da size fayda sağlar çünkü tekrar tekrar denetim ve uygunsuzluk durumları yaşanmaz ve belgenize sorunsuz sahip olabilirsiniz.

Eskişehir ISO 9001 Belgesi alan firmalar her yıl ara denetim ücreti öder mi?

Elbette. Tabi yasal olarak ödeme zorunluluğu yoktur. Fakat almış olduğu ISO 9001 belgesinin geçerliliği olabilmesi için belgenin yenilenmesi gereklidir.

 

Eskişehir Şehrinde Türkak onaylı ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

Eskişehir Türkak onaylı ISO 9001 belgesi denilince Eskişehir’de akla ilk gelen Modeno Patent olmaktadır. Türk Akreditasyon Kurumu tarafından onaylı olan ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgesine sahip olabilmek için Türkak ve partner firmaları ile belgelendirme süreçlerinizi yürütmeniz gerekir.

TÜRKAK Onaylı ISO 9001 almanın avantajlarından birisi kamu kurum ve kuruluşlarında ihaleye girebilmek için birçok kamu kurumu tarafından TÜRKAK onaylı Belge talebi gelmektedir.

Eskişehir’de Türkak onaylı ISO 9001 ve ISO kalite yönetim sistemleri için tek ve doğru adres olan Modeno Patent hem Belgelendirme Hem Denetim Hem de Eğitim konusundan uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

 

ISO Belgesinin Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

ISO belgesinin doğruluğunu sorgulayabilmek için öncelikle belgenizi aldığınız firma ile iletişime geçmeniz ve belgenin akreditasyonu olan firmayı öğrenmeniz gereklidir.

Sonra doğruluğunu kontrol etmek için ilgili akreditasyon kuruluşu web sitesinden veya direk iletişim kurarak belgenin doğruluğunu sorgulamanız mümkündür.

Türkiye genelinde sahte belge ile ilgili sorunların yaşandığı ve belgelendirme konusunda sahtekarlık yapıldığı gözlemlenmektedir. Bu durumlara doğrudan müdahaleyi Tüketici Hakem Heyeti ve Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yapılmaktadır.

Eskişehir ISO Belgesi Nasıl Alınır?

Eskişehir’de ISO belgesi almak için Öncelikle belgenin hangi amaçla kullanım sağlayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Sonra Akreditasyon kuruluşu olarak size uygun olan akreditasyon kuruluşundan belgelendirme yapan Eskişehir Belgelendirme Firmaları ile iletişime geçerek vermiş oldukları hizmetle alakalı bilgi alabilirsiniz.

Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık anlamında Hizmet veren Modeno Patent Eskişehir ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi, danışmanlığı ve eğitimi vermekle birlikte birçok farklı akreditasyon firmasında onaylı belge sağlamaktadır.

Eskişehir ISO 9001 belgesi almanın maliyeti nedir?

Eskişehir ilinde ISO 9001 belgesi almanın maliyeti alınacak olan belgeye bağlı olarak değişmektedir. Örneğin yurtdışında bulunan bir akreditasyon kuruluşundan onaylı bir belge ile TÜRKAK tarafından onaylı belge arasında ciddi bir maliyet farkı bulunmaktadır.

Bu nedenle alınacak ISO 9001 belgesinde maliyeti belirleyen akreditasyon firmasının hangisi olacağıdır.

Eskişehir ISO 9001 belgesi alabilmek için istenen evraklar nelerdir?

Esnaf, Ticaret ve Sanayi Odalarından, Muhasebenizden ve İnternetten Temin edebileceğiniz

  • Faaliyet Belgesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • İmza sirküleri
  • Faaliyet belgesi
  • SGK bildirgesi
  • Vergi Levhası
  • Sektörlere göre kapasite raporu
  • Üretim izin belgesi
  • Çalışan Sayısı
Eskişehir ISO 9001 Belgesi

Eskişehir ISO 9001 Belgesi

Eskişehir ISO 9001 belgesi ne kadar geçerlidir?

Eskişehir ISO 9001 belgesi ve diğer ISO belgelerinin geçerlilik süreleri 1 ila 3 arasındadır.

Belirli aralıklarla belgenin geçerliliği sağlanması adına denetimler yapılmakta olup, yine belgeye göre 3 yıla kadar geçerliliği bulunmaktadır.

Eskişehir Belgelendirme ve Eskişehir ISO danışmanlık konusunda destek ve bilgi alman için Modeno Patent iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

ISO 9001 Belgesi Hizmeti Verdiğimiz Eskişehir İl / İlçe Listesi

Eskişehir Merkez, Tepebaşı, Odunpazarı, Sivrihisar, Mahmudiye, Günyüzü, Çifteler, Alpu, Beylikova, Han, İnönü, Mihalgazi, Mihalıççık, Sarıcakaya ve Seyitgazi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
ISO SİSTEM BELGELENDİRME