WRAS BELGESİ SERTİFİKA

WRAS BELGESİ SERTİFİKA

WRAS Belgesi Sertifika ihtiyacınız var mı?

WRAS Belgesi Sertifika ne sahip olmanız gerekiyor mu?

Kuruluşunuzun Uluslararası kalite kurallarına sahip olduğundan emin olmak ister misiniz?

WRAS Belgesi Sertifika hakkında bilgi edinin.

 

WRAS NEDİR?

 WRAS Belgesi Sertifika nedir?

WRAS, Su Düzenlemeleri Danışma Planı anlamına gelir ve Birleşik Krallık su düzenlemeleri ve tüzükleri tarafından belirlenen bir standarttır.

Uygun olmayan malzemelerden yapılmış bir ürün, metalleri çözerek veya hoş olmayan bir tada veya kokuya veya rahatsızlığa neden olabilecek bakterilerin büyümesini sebep olarak suyu kirletebilir.

Suyu kirleten bir ürün, su temini yönetmeliklerine uymaz ve bu sebeple montajı yasal değildir.

WRAS sertifikası da tam da bu soruna yönelik bir dizi kalite standardını içermektedir.

İngiliz merkezli Water Regs UK şirketine bağlı bir kuruluş olan WRAS, malzeme onayı ve ürün onayı olmak üzere iki çeşide ayrılır ve 3 binden fazla malzeme ve 9 binden fazla ürün için uygunluk belgesi vermektedir.

WRAS Belgesi Sertifika, belge sahibi tedarikçinin ürettiği ürünlerde WRAS tarafından belirlenen yasal standartlara uygun üretim sistemi uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

WRAS Belgesi Sertifika ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

WRAS Kapsamı Nedir?

WRAS Belgesi Sertifika Sucul mikroorganizmaların çoğalması kontrolü, koku ve lezzet, görünüm, sitotoksisite, metallerin suya geçmesi vb. gibi bir dizi kontrolü kapsamaktadır.

WRAS Nasıl Alınır? 

 WRAS Belgesi Sertifika konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.

Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

WRAS Belgesi Sertifika kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır.

Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere WRAS belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

WRAS Hangi Sektörler İçin? 

 WRAS Belgesi Sertifika hangi sektörler için gereklidir?

WRAS Belgesi Sertifika su ile temas eden ürünlerin ve malzeme üreticisi firmaların edinmesi gereken bir standarttır. Örneğin Su filtreleri, su depoları, musluk, vana, su armatürleri, pompalar, radyatörler, nemlendiriciler vb. üreticileri için WRAS sertifikası gereklidir.

WRAS, özel sektörde ki, üniversite bünyesinde üretim yapan ve kamu sektörünün de arasında bulunduğu su ile temas eden ürün üreten firmaların WRAS tarafından belirlenmiş standartlara yönelik üreticiler ve iştirakler için uygulanabilir uluslararası bir standart çerçevesine sahiptir.

WRAS Faydaları Nedir? 

WRAS Belgesi Sertifika

WRAS belge sahibi firmaları kendi sitesinde listelemekte

Belge sahibi firmalar ürün veya malzemelerini başta İngiltere ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok noktasına satabilmektedir

Ürün veya malzemenin kalitesinin sertifikalandırılması

Özel sektörde ki ihale süreçlerinde avantaj sağlar

Tüketici güvenini arttırır

İnsanlığın yaşamsal ihtiyacı olan suyun gereksiz kullanımını önler

WRAS Ne Kadar Sürede Alınır? 

WRAS Belgesi Sertifika ne kadar sürede alınır?
WRAS Belgesi Sertifika
kurulumu sonrası WRAS Belgesi Sertifika ne sahip olmak için gerekli süre, seçeceğiniz yönetim modeline göre değişmektedir.

Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre WRAS Belgesi Sertifika ne 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

Belgelendirme sürecinde süre, alınacak WRAS Belgesi Sertifika ne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

WRAS sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

WRAS Belgesi Sertifika

WRAS Belgesi Sertifika

WRAS Denetimi Nedir?

WRAS Belgesi Sertifika denetimi nedir?

WRAS Belgesi Sertifika için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

 WRAS Belgesi Sertifika denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız WRAS standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler.

Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

MODENO olarak; WRAS Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

WRAS Online Nedir?

WRAS Belgesi Sertifika Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından WRAS Belgesi Sertifika ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

Online WRAS Yöntemi; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.

Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi WRAS sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır.

Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir.

Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

WRAS Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online WRAS, 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online WRAS sertifikası sağlar!

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online WRAS sertifikasyonu almanızı garanti eder.

WRAS Geçerlilik Süresi?

 WRAS Belgesi Sertifika Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
WRAS Belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir.

Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

WRAS sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

WRAS yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan WRAS Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir.

Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için WRAS Belgesi Sertifika düzenleyemez.

WRAS sertifika Belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

WRAS Yasal Gerekçeliği Nedir?

 WRAS Belgesi Sertifika yasal bir gereklilik midir?

WRAS, gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

WRAS Belgesi Sertifikanın firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat WRAS Belgesi Sertifika, zorunlu olmamasına rağmen, tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır.

Belgelendirme amaçları için de geçerlidir.

Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak WRAS Belgesi Sertifika talep edilmektedir.

WRAS Fiyatı Maliyeti Nedir?

 WRAS Belgesi Sertifika maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, WRAS sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, WRAS akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.

MODENO, WRAS sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir.

WRAS Belgesi Sertifika fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

WRAS Neden Bizi Seçmelisiniz?

 WRAS Belgesi Sertifika için neden bizi seçmelisiniz?

WRAS sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde WRAS sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel WRAS danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online WRAS sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

WRAS Eğitimi Nedir?

WRAS Belgesi Sertifika Eğitimi Nedir?

WRAS eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

WRAS Belgesi Sertifika Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

WRAS Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

WRAS Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

WRAS TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, WRAS İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, WRAS MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, WRAS RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve WRAS FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

WRAS BELGESİ SERTİFİKA
KALİTE BELGELENDİRME