HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi

Modeno Patent Eskişehir merkezli olarak çalışan, Alanında uzman bir ekip ile yola çıkarak, Türkiye’deki firmalara en iyi HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikasyon ve belgelendirme desteği vermektedir.

Ulusal ve Uluslararası belgelendirme ve akredite kuruluşları ile partner olarak çalışmamız sayesinde ihtiyacınız olan HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikasyon ve belgelendirmeyi sürecini çok kısa sürede ve düşük maliyetli olarak sağlamaktayız.

İşiniz için uygun sertifika ya da belge HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi midir? HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Hizmet ücretleri nedir? HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Belgelendirme nasıl alınır? vb. öğrenemek istediğiniz tüm sorularınıza açık bir bilgilendirme yapıyoruz.
Aşağıda hazırladığımız HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hakkında bulunan bilgileri inceleyebilir, dilerseniz de HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi için online teklif alabilirsiniz.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi ihtiyaçlarınız için doğru bir ekip sizi bekliyor!
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi
HELAL GIDA BELGESİ Nedir?
 • HELAL Sertifikası nedir?

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi , Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelerde tüketiciler, İslami kurallara uygun, helal, kaliteli ve sağlıklı ürünler talep etmektedir. Helal standartlarının kapsadığı hususları inceleme, değerlendirme ve denetim ihtiyacı Helal sertifikasının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Helal sertifikası, İslami usullerin esas aldığı usullerce ilgili ürünün veya ürünlerde üretim yapıldığını teyit eden sertifikadır. Helal sertifikası gıda, kozmetik ve ilaç sektörleri için geçerlidir ve bir ürünün İslam Hukuku hükümlerine tam olarak uygun olarak üretildiğini, “yasak” bileşenler içermediğini ve hiçbir şekilde herhangi bir madde ile temas etmediğini tasdik eden sertifikadır.

  HELAL   üretiminde/sektöründe faaliyet gösteren HELAL sertifikası sahibi firmanın kalite yönetim sisteminin uygulandığını, belgelendiğini, kullanıldığını, sürdürüldüğünü ve iyileştirildiğini garanti eder.

  HELAL Sertifikası ihtiyaçlarınız için dilerseniz online teklif alabilirsiniz.

HELAL GIDA BELGESİ Kapsamı Nedir?
 • HELAL Sertifikası kapsamı nedir?

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Sertifikası,

   

  Yasaklanmış maddelerin ve bileşenlerin kontrolü

  Uygun araç gereç ve makinaların kullanımının denetimi

  Kesim sürecine yönelik standartların denetimi

  Koruyucu, renklendirici, tatlandırıcı ve katkı maddelerinin izin verildiği ölçüde kullanımının denetimi süreçlerini kapsamaktadır.

HELAL GIDA BELGESİ Nasıl Alınır?
 • HELAL Sertifikası konusunda şirketinizi ve gereksinimlerinizi anlayabilmemiz için bir bizimle iletişime geçerek Teklif Formu doldurmanız gerekli, dilerseniz bunu online teklif formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

  Verdiğiniz bilgileri; değerlendirme kapsamınızı doğru bir şekilde tanımlayarak size sertifikasyon için bir teklif sunmak için kullanacağız.
  Teklifimizi kabul ettiğinizde, MODENO temsilcimiz sizinle iletişime geçecek.

  Temsilcimiz, İlk Belgelendirme AŞAMASI için size ziyaret planlaması oluşturur. Dilerseniz online, dilerseniz yüz yüze sistem kurulumu tercihinizi yaparsınız.

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Sertifikası kurulumu için yapmış olduğunuz tercihinize göre temsilcimiz ile birlikte bir sistem kurulumu konusunda yardımcı olacağız ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

  Kurulacak Yönetim sisteminizin modeli önemlidir.

  Online kurulum tercih ederseniz, kurulum sürecinde sisteminiz denetçilerimiz tarafından sürekli denetleneceği için kısa sürede denetim döngüsüne dahil edilirsiniz.

  Fiziki kurulum tercih ederseniz, sertifikasyon süreci için sisteminizin en az üç aydır tam olarak çalıştığını ve bir yönetim incelemesine ve tam bir iç denetim döngüsüne tabi olduğunu kanıtlayabilmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.
  Başarılı bir denetimin ardından, bir sertifikasyon kararı verilir ve eğer olumluysa, MODENO tarafından gerekli standarda ilişkin sertifika denetmenliği tamamlanır. Sertifikanın hem basılı hem de elektronik kopyasına sahip olursunuz.

  Unutulmamalı ki; İster Online, ister Fiziki kurulumlar için MODENO, sizlere HELAL   belgeleri hakkında gerekli bilgi ve adımları kolayca uygulayabileceğiniz bir danışmanlık hizmetini %100 Müşteri Memnuniyeti ve Para İADE GARANTİSİ ile sunar.

HELAL GIDA BELGESİ Hangi Sektörler İçin?
HELAL GIDA BELGESİ Faydaları Nelerdir?
 • HELAL Sertifikası nın faydaları nelerdir,

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi,

   

  Müşteri güvencesi sağlar

   

  Üretimden son kullanıcıya kadar ki süreçlerde sıkı güvenlik yönetmelikleri çerçevesinde denetim hizmeti sunar

   

  Küresel piyasada rekabet üstünlüğü sağlar

   

  Kalitenin iyileştirilmesi

   

  Yasal denetimlere de ön hazırlık gibi faydalar sağlamaktadır.

HELAL GIDA BELGESİ Ne Kadar Sürede Alınır?
 • HELAL Sertifikası ne kadar sürede alınır?


  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi

  Online sistem kurulumu ve Fiziki sistem kurulumu gibi seçeceğiniz modellere göre HELAL  Sertifikasına 3 iş günü ya da 3 ay gibi değişik sürelere göre de sahip olabilirsiniz.

  Belgelendirme süreçlerin tamamlanması 3 iş günü ile 5 iş günü içerisinde alınabilmektedir.

  Belgelendirme sürecinde süre, alınacak HELAL  Sertifikasıne sahip olma metodunuza göre değiştiği için seçtiğiniz yöntem ve firmanızın şartlarına göre danışmanlarımızdan destek almanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikası tüm başvuruların yapılması ve evrakların hazır olması durumunda ortalama 3 iş günü içerisinde alınabileceği gibi akredite kuruluş şartlarına göre 15 gün ile 20 gün arasında da verilebilmektedir.

  İster online, ister fiziki kurulum! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, MODENO olarak; sizi sertifikasyon/akreditasyon sürecinden başarı ile geçireceğimizi, sertifika sürecinde firmamız tarafından %100 memnuniyet ile karşılanmaz ya da hata oluşması durumunda ödenen tüm ücretlerin %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

HELAL GIDA BELGESİ Denetimi Nedir?
 • HELAL  Sertifikası denetimi nedir?

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi için Denetimler; İç denetimler, tedarikçi veya müşterinin gerçekleştirdiği denetimler ve bağımsız ya da akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen temeli belgelendirmeye dayalı uygunluk denetimleri olarak tanımlanabilir.

  Hayati bir öneme sahip olan gıda sektörü teknolojinin geçirdiği dönüşümle birlikte çok çeşitlenmekle beraber sadece üretim aşamasında değil dağıtım ve tüketim boyutu da kendi başına çok önemli hale gelmiştir. Bu sürecin amacı, insanlığa hayatta kalması için gerekli besin maddelerini verimli bir şekilde sağlamak ve tarım ekonomisi sektöründe tüketilen zaman ve emeği azaltmaktı. Bu amaç artan dünya nüfusunun neden olduğu bir sorun olmaya doğru gitmektedir. Gıda üretmek amacıyla sürekli artan ölçekte ek olarak büyük miktarlarda enerji kullanmalıyız. Enerji ihtiyacının artmasının nedeni, giderek daha fazla insanın şehre taşınması ve nüfusun artmasıdır. Bugün dünya nüfusunun %50’den fazlası şehirlerde yaşıyor. Aslında, şu anda üretilen gıda miktarının talebi karşılamak için tamamen yeterli olması, hatta büyük bir gıda fazlası bırakması gerektiğinden, bu hedefe ulaşılmış olarak kabul edilebilir. Gıdanın tohumdan yemek haline gelene kadar izlediği yolun tamamından habersiz olmak, yüksek oranda işlenmiş gıdalar çağında yoğum olarak kullanılmaktadır. Gıda gibi kritik bir sektörün bütün aşamalarının denetim süreçleri ile sürekli kontrol altına tutulması gerekmektedir. Ağırlıklı olarak bu ihtiyaçları karşılamak üzere geliştirilmiş olan GIDA belgeleri, uluslararası boyutta bir denetim ve kontrole tabii tutularak üretim, dağıtım ve tüketim anlamında kalite yönetim sisteminin uygulandığını belirten bir sistemdir.

  HELAL  Sertifikası denetimlerinde küçük ve büyük olarak uygunsuzluklar bulunabilir.

  MODENO baş denetçi ve denetçi danışmanlarımız HELAL  standardına ait herhangi bir maddesinde uygunsuzluk tespit etmesi durumunda duruma müdahil olur ve uygunsuzların takip denetim gerekliliğini yerine getirirler. Uygunsuzlukların kapatılması için planlı şekilde ziyaret sağlarlar.

  MODENO olarak; HELAL  Tıbbi Laboratuvarların Akreditasyonu Dokümanlarının Gözden Geçirme Denetimi sağlar, Dokümantasyonel eksikliğin tamamlanması sağlar. Tetkik planlaması oluşturarak Raporlar hazırlar ve denetimin sorunsuz geçilmesini sağlarız.

HELAL GIDA BELGESİ Online Kurulum Nedir?
 • HELAL  Sertifikası Online Kurulum Nedir?
  Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO HELAL  Sertifikası ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

   

  Online HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi  ; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

   

  Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

   

  Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

   

  İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

   

  HELAL  Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

  Online HELAL , 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online HELAL  sertifikası sağlar!

   

  Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online HELAL  sertifikasyonu almanızı garanti eder.

HELAL GIDA BELGESİ Geçerlilik Süresi Nedir?
 • HELAL  Sertifikası Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
  ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

   

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

  HELAL  yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

   

  Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan HELAL  Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

   

  Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için HELAL  Sertifikası düzenleyemez.

  HELAL  sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

HELAL GIDA BELGESİ Eğitimi Nasıl Alınır?
 • HELAL  Sertifikası Eğitimi Nedir?

  HELAL  eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

  Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

  ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

  HELAL  Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

  Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

  HELAL  TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, HELAL  İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, HELAL  MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, HELAL  RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve HELAL  FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

HELAL GIDA BELGESİ Yasal Gerekçeliği Nedir?
 • HELAL  Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi , gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

  HELAL  Sertifikasınin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat HELAL  Sertifikası, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

  Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak belgesi talep edilmektedir.

   

HELAL GIDA BELGESİ Maaliyeti / Fiyatı Nedir?
 • HELAL  Sertifikası maliyeti ve fiyatı nedir?

  Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, HELAL  sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, HELAL  akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
  MODENO, HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi  sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

   

  Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. HELAL  Sertifikası fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

  Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

HELAL GIDA BELGESİ Neden Bizi Seçmelisiniz?
 • HELAL  Sertifikası  için neden bizi seçmelisiniz?

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

  Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde HELAL sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

  Düşük maliyetli çevrimiçi online HELAL  sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

  Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

  Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

  MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

HELAL GIDA BELGESİ Sıkça Sorulan Sorular?
 • HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Hakkında bir çok soru bulunabilmektedir.

  HELAL GIDA BELGESİ standartları arasında ve HELAL GIDA BELGESİ olarak bilinen en popüler belgelerinden biri olan HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız cevapların tamamı sizin için hazırladığımız HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgesi ile ilgili en çok sorulan soruları HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi blogumuzda topladık.

  HELAL GIDA BELGESİ'in güncellenmiş halini, son revizyon olarak kullanmak önemlidir.
  Günümüz iş dünyası sürekli rekabet içerisinde bulunmaktadır. Bu yüzden işletme/şahıs/firma ve kuruluşlar rekabetin içerisinde hizmet ettikleri sektörlerde yüksek performans odaklı ve ticaretlerinde avantajlar sağlamak zorundadır. Bu yüzden Yeni ve güncel standartlarla oluşturulurmuş HELAL GIDA BELGESİ tüm ihtiyaçlara karışık vermektedir.

  Kuruluşunuzun mevcut kalite yönetim sistemini gözden geçirme ve sistemin kuruluşunuzun öncelikleri iyi tanımlanmalı ve buna göre uyumlu bir sistem kurulmalıdır.

  Kuruluşunuzun büyümesi, müşteri memnuniyetinin sağlanması işletmenin karlılığın artması gibi bir çok konuda sizin için başlıklar hazırladık.

  İster Üretim veya hizmet sektöründe bulunun, işletme kapasitesi her ölçekten kuruluşun yapısına uygun bir sistemi korumak ve sürdürülebilir büyüme sağlamak için HELAL GIDA BELGESİ hakkında tüm sorularınızı “sıkça sorulan sorular” olarak topladık.

  HELAL GIDA BELGESİ ne demek?
  HELAL GIDA BELGESİ standartları ne anlama geliyor?
  HELAL GIDA BELGESİ ile HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi aynı anlamda mıdır?
  HELAL GIDA BELGESİ belgesi ürüne mi verilir?
  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgesi alabilmek için kaç çalışana sahip olmak gerekir?
  HELAL GIDA BELGESİ Belgesi danışmanlık firmaları tarafından verilebilir mi?
  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Belgesi almanın çalışanlar üzerindeki etkisi nasıldır?
  HELAL GIDA BELGESİ belge alımında ana şartlar nelerdir? vb.. En çok sorulan HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sorularını cevaplıyoruz. HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi blogumuza buradan ulaşabilirsiniz.

  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Hakkında bir çok soru bulunabilmektedir.

  ISO standartları arasında ve ISO’nun en popüler belgelerinden biri olan HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız cevapların tamamı sizin için hazırladığımız HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgesi ile ilgili en çok sorulan soruları HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi blogumuzda topladık.
  HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi blogumuza buradan ulaşabilirsiniz.

HELAL GIDA BELGESİ İçerik Destek Talepleri?
HELAL GIDA BELGESİ için Destek Talepleri

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikasyonu ve belgelendirme ile ilgili Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda hizmet veriyor olsak da Afyonkarahisar, Bilecik, Bursa, Burdur, Konya, Kütahya, Bolu, Ankara gibi komşu çevre merkez illerde de HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikasyonu ve belgelendirme hizmeti sağlıyoruz.

Eskişehir Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda merkez ofisimizin hizmet alanı Türkiye’nin her yerine kesintisiz HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hizmetini sunar. Verilen HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikasyonu ve belgelendirme hizmetinin başlangıç ve bitiş süreçlerinde, tüm süreç boyunca size bilgi, beceri birikimiz ile HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi konusunda rehberlik ederiz.

Kuruluşumuz; Modeno Belgelendirme, hizmet verilen HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi işlemlerinde işletmeleri büyük ya da küçük olarak değerlendirmez. Tüm Kuruluşlara yaklaşımımız; eşit koşullarda, bilimsel etik değerlendirmeler eşliğinde, şeffaf hizmet prensibi ile faaliyet göstermektedir.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hizmetinde Profesyonel ve alanında uzman ekip ve danışmanlarla iş birliği içerisinde çalışarak, Uluslararası danışmanlık ve belgelendirme kurumları ile partner olarak tüm gelişmeleri takip ediyor, yenilik ve değişkenleri yerinde ve hızlı şekilde çözüme ulaştırarak sonuçlandırıyoruz.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hizmeti ile ilgili hazırladığımız tüm bilgiler sizler için yeterince açıklayıcı değil ise veya size nasıl ulaşabilirim diyorsanız eğer, HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi ile ilgili tüm sorularınız ve HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi ile ilgili ihtiyaçlarınız için dilerseniz;
Türkiye'nin her yerinden +90 850 307 71 03 telefon numarasından ya da online iletişim formu ile bizlere ulaşabilirsiniz.

HELAL GIDA BELGESİ Online Nedir?

HELAL  Sertifikası Online Kurulum Nedir?
Faaliyet alanı ne olursa olsun, büyük veya küçük herhangi bir kuruluş tarafından ISO HELAL  Sertifikası ihtiyaçlarınız için “ONLINE KURULUM” metodunu tercih edebilirsiniz.

 

Online HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi  ; Kolay, düşük maliyetli, çevrimiçi online bir süreçte sağlamak için geliştirilmiş bir modüldür.  Dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerimiz için geliştirilen Online modül sayesinde, bilgi sağlanır, çevrimiçi ISO sertifikalarını yönetilir ve belge teslim edilir.

 

Online kurulum ile seçilen hizmet, akredite kuruluşu tarafından belirlenen şartlar doğrultusunda Modeno BAŞDENETÇİLERİ tarafından sürekli kontrolü sağlanır. Sertifikanızın alınabilecek altyapı yaklaşımını, yüksek standartlar ve hizmet kalitesi çizgisinde denetleme ve sistem kurulumunu tamamlarlar.

 

Modeno Denetçileri; müşterilerin artan beklentilerini ve yasal gereklilikleri karşılamak için yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde sürdürülmesini ve sürekli olarak iyileştirilmesini sağlamak için müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

 

İç kalite denetimi, kuruluşunuzun yönetim sistemini Uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarına göre değerlendirme sürecidir. Online Sertifikasyon sürecinde kalite yönetim sistemlerine ilişkin kapsamlı ve ayrıntılı bir kılavuza erişebilecek ve iç denetiminizi hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacağız.

 

HELAL  Online” kurulum tamamen “YENİLİKÇİ YAKLAŞIM” ile ortaya çıkmıştır.

Online HELAL , 3 basit adımda profesyonel ve uygun maliyetli danışmanlık hizmetleri ve çevrimiçi online HELAL  sertifikası sağlar!

 

Modeno, tüm iş sektörlerinde ve pazarlarda büyük veya küçük şirketler için başarılı çevrimiçi online HELAL  sertifikasyonu almanızı garanti eder.

HELAL GIDA BELGESİ Geçerlilik Süresi?

HELAL  Sertifikası Sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
ISO belgesi için başvurduğunuzda bir belgelendirme kuruluşundan geçmeniz gereklidir ve farklı belgelendirme kuruluşları farklı hizmet politikası güdüyor olabilir. Genel olarak sertifikaların çoğu 3 yıl geçerlidir, ancak bazılarının yıllık olarak yenilenmesi gerekir.

 

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikanızın geçerlilik süresi ne olursa olsun, kuruluşunuzun sürekli gözetim denetimlerine tabi olacağını unutmayın. Bu denetimler normalde yıllık olarak gerçekleştirilir ve kalite yönetim süreçlerinizin hala etkin olmasını sağlamaya hizmet eder.

HELAL  yenilemesi, gözetim denetimlerinden başarılı şekilde geçilmesi ile olur.

 

Yıllık yenilenen denetimler başarısızlık ile sonuçlanırsa eğer, 3 yıllık geçerlilik süresi olan HELAL  Belge sertifikası artık geçerli bir belge değildir. Tekrar denetimler başarılı olarak yapılmazsa ilgili belge iptal olur veya askıya alınır.

 

Hiçbir belgelendirme kuruluşu ya da danışmanlık firması, firmanız için size belirli bir yıl aralığı için HELAL  Sertifikası düzenleyemez.

HELAL  sertifika belgesi geçerlilik süresi, belgelendirme denetimi sonucu başarıyla tamamlanmasından sonra sertifikanın basım tarihine göre başlamaktadır.

HELAL GIDA BELGESİ Eğitimi Nedir?

HELAL  Sertifikası Eğitimi Nedir?

HELAL  eğitim seti eğitmenlerimiz tarafından firma ya da şahsınıza özel olarak hazırlanan “online dersler” ile birlikte verilmektedir.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Eğitim Setinde her konu ile ilgili Tecrübeli Denetçi ve Baş denetçi Eğitmenlerimize sorular sorabilir, internet erişimi olan tüm platformlardan sertifika sahibi olabilirsiniz. Online olarak yürütülen Video eğitimlerini ve sınavları tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitimde bulunan dersler ve içerikleri dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilir, eğitmenlerimize online olarak dilediğiniz kadar soruyu ücretsiz sorabilirsiniz.

ISO Denetçilerimiz ve Kalite Yöneticisi Eğitmenlerimiz yıllardır bu sektördeler ve 2002‘den beri binlerce küçük işletmeye ve büyük kuruluşlara sertifika almaları için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlıyorlar.

HELAL  Belgelendirme sürecini sıfırdan takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi oluşturmaya çalışmak yerine, bizim dokümantasyon oluşturma metodumuzu kullanın.

Tekerleği yeniden icat etmek gereksiz! Belgelendirme süreci için tüm saatlerinizi boşa harcamadan önce, görev için dış kaynak kullanımı için sayısız zaman ve para harcamadan önce eğitim şablonlarımızı deneyin.

HELAL  TEMEL EĞİTİMİ Toplam 8 Ünite, HELAL  İÇ TETKİK EĞİTİMİ 2 Ünite, HELAL  MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 5 Ünite, HELAL  RİSK ANALİZİ 2 Ünite ve HELAL  FİNAL SINAVI ile eğitim müfredatını tamamlamış olursunuz.

HELAL GIDA BELGESİ Yasal Gerekçeliği Nedir?

HELAL  Sertifikası yasal bir gereklilik midir?

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi , gönüllülük esasına göre, firma talebi ile verilen bir sertifikadır. 

HELAL  Sertifikasınin firma tarafından edinilmesi, yasal manada zorunlu bir durum değildir. Fakat HELAL  Sertifikası, zorunlu olmamasına rağmen,  tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemelerinin tasarımı, üretimi ve tedariği için bir uygulama standardıdır. Belgelendirme amaçları için de geçerlidir. Bir kuruluşun tıbbi ürünler için birincil ambalaj malzemeleri için geçerli olan düzenleyici şartlar ve Uluslararası Standartlar da dahil olmak üzere müşteri gereksinimlerini tutarlı bir şekilde karşılayan birincil ambalaj malzemeleri sağlama yeteneğini göstermesi gerekmektedir.

Ayrıca olarak özel sektör haricinde bazı durumlar da İhale mevzuatında, Kamu ihalelerine İhaleye katılabilme yeterliği gösteren belgelerden biri olarak belgesi talep edilmektedir.

 

HELAL GIDA BELGESİ için Fiyatı Maliyeti Nedir?

HELAL  Sertifikası maliyeti ve fiyatı nedir?

Birçok farmasötik ve tıbbi cihaz birincil ambalaj malzemeleri üreticileri, HELAL  sertifikası almak istiyor fakat sertifika maliyetlerini karşılayamayacaklarını düşünüyor. Ne yazık ki bu durum, HELAL  akreditasyonuna ulaşmanın birçok finansal avantajını kaçırdıkları anlamına geliyor.
MODENO, HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi  sertifikasında tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İşletmelerin sertifika almaları için uygun maliyetli bir yol sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Genel süreci düzene sokarak, uzun danışmalara veya saha ziyaretlerine gerek kalmadan çevrimiçi online olarak başvuruda bulunmanıza ve sertifikanızı almanıza olanak tanıyarak elde ediyoruz.

 

Online Başvuru ne anlama gelir? Online başvuru ile işletme kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için gereken uygulamaları benimsedikçe devam edecek olan, sürecin en başından itibaren paradan tasarruf etmeye başlayacağınız anlamına gelir. HELAL  Sertifikası fiyatlandırmalarında 500 tl ile 1000 TL başlayarak, firma yapısı, sektörü, faaliyet alanları, kuruluş yılı, konumu yeri, nace/ea kodu, çalışan işçi sayısı, yönetim, beyaz yaka, mavi yaka görevlileri vb. gibi yapılarına göre değişmektedir.

Talep edilen belge; Başvuru şekli Online mı? Fiziki sistem kurulumu mu? gibi sorulara göre değişiklik göstermektedir.

HELAL GIDA BELGESİ Neden Bizi Seçmelisiniz?

HELAL  Sertifikası  için neden bizi seçmelisiniz?

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikası için %100 müşteri başarı oranına sahibiz.

Müşterilerimize verimli, ve uygun maliyetli bir şekilde HELAL sertifikası almalarına yardımcı olan profesyonel ISO danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Düşük maliyetli çevrimiçi online HELAL  sertifikasını sunabilen tek kuruluşuz.

Sizi Sertifikasyon Sürecinden Geçireceğimizi, şirketimiz tarafından oluşabilecek tüm hatalar da dahil olmak üzere, müşteri memnuniyeti sağlayamadığımız anda ödenen Tüm Paraların %100’ünü iade edeceğimizi garanti ediyoruz.

Rekabetçi ve şeffaf olmanın yanı sıra iş gereksinimlerinize uygun bir sertifika teklifi sunabilmek için sertifikasyon ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeye özen gösteriyoruz.

MODENO ile çalışmayı seçmek, ihtiyaçlarınızı ve müşterinizin gereksinimlerini karşılamak için güçlü bir uluslararası varlığa sahip grupların güvencesiyle küresel olarak akredite bir belgelendirme kuruluşları ile ortak olmak demektir.

HELAL GIDA BELGESİ Sıkça Sorulan Sorular?

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Hakkında bir çok soru bulunabilmektedir.

HELAL GIDA BELGESİ standartları arasında ve HELAL GIDA BELGESİ olarak bilinen en popüler belgelerinden biri olan HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız cevapların tamamı sizin için hazırladığımız HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgesi ile ilgili en çok sorulan soruları HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi blogumuzda topladık.

HELAL GIDA BELGESİ'in güncellenmiş halini, son revizyon olarak kullanmak önemlidir.
Günümüz iş dünyası sürekli rekabet içerisinde bulunmaktadır. Bu yüzden işletme/şahıs/firma ve kuruluşlar rekabetin içerisinde hizmet ettikleri sektörlerde yüksek performans odaklı ve ticaretlerinde avantajlar sağlamak zorundadır. Bu yüzden Yeni ve güncel standartlarla oluşturulurmuş HELAL GIDA BELGESİ tüm ihtiyaçlara karışık vermektedir.

Kuruluşunuzun mevcut kalite yönetim sistemi HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi ait sistemsel olarak gözden geçirilmeli ve sistemin kuruluşunuza ait öncelikleri iyi tanımlanmalı ve buna göre uyumlu bir sistem kurulmalıdır.

Kuruluşunuzun büyümesi, müşteri memnuniyetinin sağlanması işletmenin karlılığın artması gibi bir çok konuda sizin için başlıklar hazırladık.

İster Üretim veya hizmet sektöründe bulunun, işletme kapasitesi her ölçekten kuruluşun yapısına uygun bir sistemi korumak ve sürdürülebilir büyüme sağlamak için HELAL GIDA BELGESİ hakkında tüm sorularınızı “sıkça sorulan sorular” olarak topladık.

HELAL GIDA BELGESİ ne demek?
HELAL GIDA BELGESİ standartları ne anlama geliyor?
HELAL GIDA BELGESİ ile HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi aynı anlamda mıdır?
HELAL GIDA BELGESİ belgesi ürüne mi verilir?
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgesi alabilmek için kaç çalışana sahip olmak gerekir?
HELAL GIDA BELGESİ Belgesi danışmanlık firmaları tarafından verilebilir mi?
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Belgesi almanın çalışanlar üzerindeki etkisi nasıldır?
HELAL GIDA BELGESİ belge alımında ana şartlar nelerdir? vb.. En çok sorulan HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sorularını cevaplıyoruz. HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi blogumuza buradan ulaşabilirsiniz.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi Hakkında bir çok soru bulunabilmektedir.

ISO standartları arasında ve ISO’nun en popüler belgelerinden biri olan HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız cevapların tamamı sizin için hazırladığımız HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgesi ile ilgili en çok sorulan soruları HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi blogumuzda topladık.
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi ile ilgili soruları cevapladığımız blogumuza buradan ulaşabilirsiniz.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi BELGELENDİRME AŞAMA 1 BAŞVURU SÜRECİ

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifika ve belgelendirme nasıl alınır?
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hizmeti başvuru adımları aşama 1 olarak, Sektörünüz ile ilgili iş gereksinimlerinizi belirlemek için bize ulaşırsınız, Uzman ekibimiz bir anket ile sizlere yardımcı olur, HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi başvurusu için verdiğiniz bilgiler incelenir ve onayınız için bir sözleşme teklifi hazırlanır.
Böylelikle ilk aşama olan; HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hizmeti için başvuru süreci başlamış olur.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi BELGELENDİRME AŞAMA 2 ÖN DEĞERLENDİRME

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifika ve belgelendirme almak için ön değerlendirme aşaması başlar.
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi aşama 2 ön değerlendirme aşamasında, Ekibimize sunulan bilgilerin doğruluğu doğrultusunda, Belgelendirilmek isteyen şahıs/işletme/şirket/firma, Modeno Belgelendirme kuruluşuna ait, uzmanlarımız tarafından doldurulmuş olunan müracaat formunu HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi dokümanları ile eşleştirir, eksik ek evrakları hazırlar ve Belgelendirme ön değerlendirme aşaması tamamlanır.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi BELGELENDİRME AŞAMA 3 KONTROL

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi aşama 3 kontrol aşamasında, ekibimize sunulan bilgilerin doğruluğu doğrultusunda yönetim sistemleri ve süreçlerinin uygulandığını ve uygulama kapsamının ticari faaliyeti yansıttığını doğrulanır.
Eksik evrak planlaması ile denetim sürecinden önce tüm süreç eksiksiz yürütülür. Kontrol aşamasında unutulmamalıdır ki; İstenilen Standart(lar)ın HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi gerekliliklerini karşılamada herhangi bir boşluk ya da hataya yer verilmez.
Böylelikle Aşama 3'de başarılı bir sonuca ulaşmak demek; yeterli uygunluk ve uygunluk kanıtı demektedir.
100% HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikasyon belgelendirme süreci başarılı olarak denetimlerden geçecek şekilde planlama yapılır.

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi BELGELENDİRME AŞAMA 4 DENETİM

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifika ve belgelendirme almak için denetim aşaması başlar.
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi denetimleri, Mutabakat üzere yapılan denetim planı, denetim süresi ve uygunluk denetim tarihi belirlenir. Bu bilgiler doğturltusunda şahıs/işletme/şirket/firma onayı alınarak, karşılıklı teyid sonrası denetim gerçekleştirilir.
Denetim plan teyidi sonrası denetim tarihinden önce ekibimiz; uygun yada uygunsuz olarak gerekli planlamayı son defa kontrol eder HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi denetiminin sorunsuz geçmesi hiçin hazırlıkları bitirir.
Denetim Plan tarihte başdenetçiler tarafından denetim yapılır.
HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi için gerekli sistem alt yapısı denetim tarihine kadar modeno belgelendirmenin uzman ekipleri tarafından eksiksiz hazırlandığı için; Modeno Belglendirme tarafından kurulan sistemler %100 Uygun sonuçlandırılır.

AŞAMA 5 BELGELENDİRME

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifika ve belgelendirme son aşaması olarak "belge basım" kısmıdır.
Başarılı bir uygunluk denetimi sonrası hazırlanan denetim raporu başdenetçilerin verdiği uygunluk kararı ile HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi SERTİFİKA BELGE olarak sisteme kayıt edilir. Denetimlerden uygun sonuçlandırılan şirket, Uygunluk kararı ile HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi sertifikasyon belgelsi almaya hak kazanır.
Basılan sertifika firmanıza teslim edilerek bu HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi belgelendirme süreci sonlanmış olur.

  

DİĞER GIDA BELGELENDİRME HİZMETLERİMİZ

Hizmetlerimizi inceleyin!

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi için Teklif Alın online teklif

HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi akreditasyon veya belgelendirme hizmeti ile ilgili teklif ve bilgi almak için bizlere ulaşın. Uzman ekibimizden firmanızın ihtiyaç duyduğu HELAL GIDA BELGESİ İslami Gıda Uygunluk Belgelendirmesi hizmeti hakkında sizelere detaylı bilgi verecektir.

online teklif al